لیست معرفی میوه های فصل برای مراسم

برای پذیرایی از مهمانان مراسمتان میوه یکی از گزینه های مناسب است که مورد پسند اکثر مردم هست. در این مقاله سعی کردیم میوه های فصل برای مراسم شما را دسته بندی کنیم، تا به راحتی بتوانید از آنها برای پذیرایی استفاده کنید. 

در حد امکان سعی کنید از میوه های عجیب یا ناشناخته، به هیچ عنوان در مراسمتان استفاده نکنیداین موضوع ممکن است برای بعضی از مهمان ها جدید باشد و تمایلی به تست آنها نداشته باشند.

یکی از میوه های فصل برای مراسم که همیشه در دسترس است و در تمامی فصل ها وجود دارد و در مراسم های زیادی از آن استفاده می شود، موز و سیب استشما می توانید این میوه را خیلی شیک و لاکچری در منوی میوه های مراسم خود قرار دهید.

معمولاً برای هر نفر یک موز و یک سیب کافیست اما در صورتی که تعداد مهمان های شما بیشتر از ۲۰۰ نفر باشد، به جای پذیرای تک نفره باید از سینی های پذیرایی استفاده کنید .که می‌توانید به تعداد نصف مهمان ها میوه خریداری کنید.

میوه در مراسم عقد یا عروسی

استفاده از میوه در مراسم عروسی به طور کلی به عادات و سنت‌های مردم هر منطقه و فرهنگ وابسته است. در بسیاری از مراسم عروسی، حضور میوه‌ها به عنوان یک عنصر زیباشناسانه و نمادی از خوشبختی و برکت در زندگی زناشویی معمولی است.

مصرف میوه در مراسم عروسی در فرهنگ‌ها و سنت‌های مختلف جهان متفاوت است و معمولاً به عادات و سنت‌های مردم هر منطقه و فرهنگ وابسته است. در بسیاری از مراسم عروسی، حضور میوه‌ها به عنوان نمادهای مختلف معناپذیر است. در ادامه، چند نمونه از نقش میوه‌ها در مراسم عروسی ذکر شده است:

1. نماد ثروت و برکت:

– بسیاری از مردم معتقدند که حضور میوه‌ها در مراسم عروسی نماد ثروت، برکت، و خوشبختی است. میوه‌ها به عنوان نمادی از زندگی خوب و ثروتمندی در زندگی زناشویی جدید به شمار می‌آیند.

2. تزیین میز غذا:

– میوه‌ ها به عنوان یک جزء اساسی از تزیین میز غذا در مراسم عروسی مورد استفاده قرار می‌گیرند. آنها می‌توانند به صورت طبیعی یا در تهیه دسرها و نوشیدنی‌ها به کار روند.

3. تاکید بر فصل:

– بسیاری از جوامع، مخصوصاً در جشنواره‌های عروسی، میوه‌های مربوط به فصل را در تزیین مراسم مورد استفاده قرار می‌دهند. به عنوان مثال، در فصل تابستان، میوه‌های تازه و مرتبط با این فصل ممکن است بیشتر به چشم بخورند.

4. جلب شادی و خوشحالی:

– برخی از مراسمات عروسی از میوه‌ها به عنوان نمادهایی از شادی و خوشحالی در زندگی زناشویی استفاده می‌کنند.

5. نقش مهم در مراسم ها:

– در برخی از فرهنگ‌ ها، میوه‌ها در ترتیب و مراسم ها عروسی می‌توانند نقش مهمی داشته باشند. برخی از افراد از میوه‌ها برای تهیه صحافی‌های زیبا و جذاب استفاده می‌کنند. هر چند که نقش میوه در مراسم عروسی متناسب با فرهنگ و سنت‌های هر جامعه متفاوت است، اما به طور کلی می‌توان گفت که حضور آنها نمادهای مثبتی را در زمینه‌هایی مانند ثروت، خوشبختی، و شادی به تصویر می‌کشد.

میوه های مناسب در فصل بهار

 • فروردین: موز، پرتقال، سیب، خیار سبز
 • اردیبهشت: موز، خیارسبز، توت فرنگی، گوجه سبز
 • خرداد: موز، سیب، خیارسبز، زردآلو، توت فرنگی، گوجه سبز

میوه های فصل تابستان

 • تیر: موز، سیب، خیارسبز، هلو، شلیل، آلو، گیلاس
 • مرداد: موز، سیب، خیارسبز، هلو، شلیل، آلو، گیلاس، انگور
 • شهریور: موز، سیب، خیار، هلو، شلیل، آلو، کیوی

میوه های فصل پاییز

 • مهر: موز، سیب، خیار سبز، کیوی، نارنگی
 • آبان: موز، سیب، خیار سبز، کیوی، پرتقال و نارنگی
 • آذر: موز، سیب، خیار سبز، کیوی، پرتقال، نارنگی، لیمو شیرین و خرمالو

میوه های فصل زمستان

 • دی: موز، سیب، خیار سبز، کیوی، پرتقال، نارنگی، لیمو شیرین، خرمالو
 • بهمن: موز، سیب، خیار سبز، کیوی، پرتقال، لیمو شیرین، نارنگی و خرمالو
 • اسفند: موز، سیب، خیارسبز، کیوی، پرتقال، نارنگی و لیمو شیرین

یکی از میوه های فصل برای مراسم که همیشه در دسترس است و در تمامی فصل ها وجود دارد

یکی از میوه های فصل برای مراسم که همیشه در دسترس است و در تمامی فصل ها وجود دارد

یکی از میوه های فصل برای مراسم که همیشه در دسترس است و در تمامی فصل ها وجود دارد

بروز رسانی : 1402.01.21

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *