جشن تولد

از جمله مراسماتی که امروزه به شدت مورد توجه قرار گرفته است جشن تولد است. اگرچه جشن تولد برخلاف جشن هایی همچون عروسی و عقد می‌تواند بارها تکرار شود اما برگزار شدن باشکوه تر آن می‌تواند هیجان و لذت ویژه‌ای برای افراد و اطرافیان داشته باشد، بنابراین افراد تمایل دارند که به شکل جذابی آن را برگزار کنند هر چند که در مراسم جشن تولد معمولاً مهمانان کمتری حضور دارند اما تأمین رفاه آنها اهمیت بالایی دارد و حتماً باید در یک مکان مناسب برگزار شود.

با ما همراه باشید تا بهترین مکان برای برگزاری جشن تولد و ویژگی‌های آن بپردازیم.

برگزاری جشن در باغ ویژگی های بهتری نسبت به منزل دارد

ویژگی‌ های مکان مناسب برای جشن تولد

همانطور که گفته شد جشن تولد همانند مراسم عقد و عروسی می‌تواند ویژگی‌های خاص خود را داشته باشد و به همین دلیل حتماً باید در مکان‌های مناسبی برگزار شود. یک جشن تولد متناسب با نوع سلیقه افراد به شیوه‌ های متفاوتی میتواند برگزار شود اما محیط برگزاری آن می‌تواند تأثیر بسیار زیادی در میزان لذت و هیجان آن و همچنین ماندگاری آن داشته باشد. برای انتخاب محل و مکان برگزاری مراسم جشن تولد لازم است که به فاکتورها و پارامترهای مختلفی توجه شود که مهم‌ترین آنها به شرح زیر هستند:

 

 • باید مشخص باشد که جشن تولد برای چه کسی برگزار می‌شود چون سن و سال فرد، جنسیت و سلیقه شخص می‌تواند اهمیت زیادی در تعین محل تولد داشته باشد.
 • فاکتور دوم برای انتخاب محل تولد تعداد مهمانان است.
 • باید مشخص شود که جشن تولد یک جشن کوچک است یا قرار است یک مهمانی بزرگ باشد.
 • باید مشخص شود که به چه شیوه‌ای از مهمانان پذیرایی می‌شود ،سلف سرویس ، بوفه ،سبک کوکتل و ….
 • زمان برگزاری جشن تولد باید معین شود.

پذیرایی در تولد به سبک های مختلفی انجام میشود

 جشن تولد در باغ

باغ ها فضای بزرگتری دارند و وجود فضای سبز و گل آرایی ها باعث انتقال مثبت انرژی به میزبانان ومهمانان می شود. اگر جشن تولد در باغ تالار را در فصل  متعادل بهار یا تابستان برگزار کنید دیگر نگرانی بابت سیستم سرمایشی نیز نخواهید داشت و از آب و هوای مطبوع لذت می برید. اما در صورت برگزاری مراسم در فصل سرما نیز امکان وجود تالار با ظرفیت مشخص و دارای سیستم گرمایشی نیز وجود دارد.در هر صورت به دلیل فضای بیشتر در باغ یا تالار می توانید از نورپردازی و تزئینات بیشتری نیز استفاد کنید و مهمانان نیز از این شرایط لذت بیشتری می برند.

 

تولد در باغ یا خانه؟

جشن های تولد ویژگی های خاص خود را دارند بنا براین به فضای خاصی نیز نیاز دارند.

مزایای برگزاری جشن تولد در باغ ها شامل موارد زیر است:

 • باغ ها فضای بزرگتری دارند و به میزبان مراسم اجازه می دهند تا افراد بیشتری را برای جشن خود دعوت کند. 
 • امکان عکاسی و فیلم برداری در فضایی باز قطعا زیباتر و متفاوت تر از فضای بسته ی منزل می باشد.
 • بر خلاف خانه تزیین  در باغ کار آسان تری است. باغ ها خود دارای گل آرایی های خاص خود هستند و از این جهت نیاز به صرف هزینه نیست. از طرف دیگر تزئینات و نصب آن نیز بر عهده شما نخواهد بود و تشریفات پلاک هفت این امکان را برای شما فراهم آورده.
 • باغ فضای بزرگ و دلبازی دارد و هر کس می تواند محل نشستن خود بر روی صندلی را تعیین کند.
 • غذا خوردن و استفاده از خوراکی های جشن برای مهمانان لذت بیشتری در باغ دارد. طبیعی است که این مزیت در صورت برگزاری جشن در خانه وجود ندارد.
 • ریخت و پاش و مرتب کردن اطراف پس از برگزاری جشن در خانه بسیار زیاد و سنگین است؛ این در حالی است که شما قرار نیست در این زمینه کاری در باغ تالارها انجام دهید.
 • شما می توانید در باغ ها پذیرایی و برگزاری مراسم را نیز به گارسون ها و مدیران مجموعه بسپارید و زحمت این کار را از دوش خود بردارید.

به طور کلی برگزاری مراسم تولد در باغ شکوه و زیبایی بیشتری دارد و خاطرات شیرین تری را در ذهن شما ثبت خواهد کرد.

تشریفات پلاک هفت برای برگزاری بهتر مراسم شما کمک میکند

نکات دیگر در برگزاری جشن تولد در باغ

برای برگزاری یک جشن تولد در باغ نیاز به رعایت برخی نکات دارید تا بهترین جشن تولد ممکن را برگزار کنید و خاطره ی خوشی را در ذهن ها ثبت نمایید. برخی نکات در این زمینه با هم مرور می کنیم:

 • بهتر است قبل از رزرو مکان باغ از آن دیدن کنید تا از محل برگزاری جشن و امکانات آن اطمینان حاصل کنید.
 • می توانید برای یک جشن تولد مجلل در باغ از موسسات تشریفاتی مثل تشریفات پلاک هفت استفاده نمایید.
 • قبل از رزرو باغ نیاز های خود برای برگزاری جشن، تعداد مهمانان و بودجه مدنظر خود را مشخص کرده و یادداشت کنید.
 • ظرفیت باغ . پذیرایی را متناسب با تعداد مهمانان در نظر بگیرید فضای بزرگ و بیش از اندازه از صمیمیت جمع می کاهد و پذیرایی را نیز سخت تر می کند.
 • حتما با دقت پیش بینی های هواشناسی را از چند روز قبل زیر نظر داشته باشید تا در هنگام مراسم با بارندگی یا سرمای هوا روبرو نشوید. 
 • زمستان، پاییز و اوایل بهار به دلیل سرما و بارش های آسمانی بهتر است در این فصول از فضاهای سربسته مثل تالارها استفاده نمایید.
 • مکان جغرافیایی باغ نیز اهمیت ویژه ای دارد. این موضوع برای رفت آمد راحت تر مهمانان و به موقع رسیدن آنها بسیار مهم است.
 • می توانید برنامه ای بریزید تا مهمانان از سرگرمی هایی در طول برگزاری مراسم یا قبل از آن در باغ بهره مند شوند.

جشن تولد در باغ پلاک هفت

مجموعه پلاک هفت یکی از مجموعه های فعال در زمینه پذیرایی و برگزاری انواع مراسم شادی شما عزیزان می باشد. با فضایی دلنشین و دکور زیبای باغ شما می توانید مراسم جشن تولد در باغ اختصایی مجموعه را تجربه نمایید. باغ پلاک هفت اجرا کننده انواع مراسم با منوهای پیشنهای طبق سلیقه شما و خدمات متنوع می باشد. در صورت تمایل میتوانید به خدمات سایت مراجعه کنید و از امکانات باغ مطلع شوید.

دیزاین تولد خود را به افراد کاربلد پلاک هفت بسپارید

دیزاین تولد در باغ پلاک هفت

دیزاین مراسم تولد خود را به تشریفات باغ پلاک هفت بسپارید و از بابت تنوع و ایده های جدید در دیزاین فضا، دیزاین میزغذا ، میوه آرایی ،انتخاب کیک و…. متناسب با سلیقه شما خیالتان راحت باشد و از مراسمتان لذت ببرید.

هزینه برگزاری جشن تولد در باغ پلاک هفت

با توجه به امکانات و تجهیزات، دیزاین، کیفیت پذیرایی، تنوع غذاو… هزینه های متفاوتی را شامل می شود. اما علاوه بر آن موارد خدمات درخواستی شما، منوی پذیرایی انتخابی و تعداد مهمانان شما نیز در هزینه نهایی تاثیر گذار است.در کل هزینه ها تماما بستگی به میزان خدماتی که تشریفات باغ به شما ارایه میدهد دارد. اگر به دنبال کاهش هزینه های برگزاری تولد در باغ هستید ،توصیه می کنیم از دعوت تعداد بالای مهمانان بپرهیزید و در عوض برای همان تعداد کم مهمانان خدمات خوبی ارایه دهید.

بروز رسانی: 20/آبان/1402

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *