نحوه انتخاب مکان مناسب برای عروسی

یافتن مکان مناسب برای عروسی یکی از مهم ترین آیتم های یک مراسم است. تا زمانی که محل برگزاری خود را رزرو نکنید ، عروسی شما یک مانند بوم خالی است و تقریباً غیرممکن است که تصمیمات اساسی در مورد آن بگیرید. محل برگزاری عروسی شما حال و هوا و سبک عروسی شما و همچنین مکان و بودجه را تعیین می کند، بنابراین مهم است که عاقلانه انتخاب کنید. هنگامی که در یک مکان عروسی مستقر می شوید، فضا تقریباً همه چیزهای دیگر را در مورد روز بزرگ شما دیکته می کند، از غذا گرفته تا عکاسی ، حتی لباسی که می پوشید.

خانه و رستوران

انتخاب محل برگزاری عروسی شما همیشه یک کار دشوار است، اما با تصمیم گیری در مورد سبک مهمانی و نوع حال و هوایی که می خواهید ایجاد کنید، بسیار آسان تر می شود – باور کنید، این تنها بخشی است که مهمانان شما تا همیشه به یاد خواهند آورد. 

راهنمای مفید ما در زیر به شما کمک می کند تا مسائل برایتان آسان شود!

اما به یاد داشته باشید: هر مکان عروسی متفاوت است. رستوران هایی وجود دارند که معاملات بسته ارائه می‌دهند و هتل‌ هایی که مانند مکان‌های اجاره انحصاری کار می‌کنند، بنابراین ما تعمیم‌ های زیادی در اینجا انجام داده‌ایم، اما امیدواریم راهنمای ما به شما و شریک زندگی‌تان در انتخاب مکان مناسب عروسی کمک کند.

دو سوال بزرگ محل برگزاری عروسی

قبل از شروع تحقیق در مورد مکان های عروسی، یک گفتگوی نشسته با همسر خود ترتیب دهید، که در آن ایده هایی را برای روز عروسی خود مطرح کنید و (امیدوارم!) در مورد نوع جشنی که می خواهید برگزار کنید، تصمیم بگیرید . ما پست‌ های بسیار خوبی درباره مراحل اولیه برنامه‌ریزی عروسی  و بررسی اینکه کدام سبک عروسی برای شما مناسب است ، داریم ، اما دو سوال اصلی وجود دارد که ابتدا باید به آنها پاسخ دهید:

مکان مناسب برای عروسی

  1. قرار است چه تعداد مهمان داشته باشید؟

قبل از اینکه حتی به تهیه فهرستی از مکان‌ های بالقوه فکر کنید، تعداد مهمان‌ ها را تعیین کنید . به عنوان مثال، اگر قصد دارید بیش از 200 مهمان داشته باشید، جستجوی مکان شما به شدت با این تعداد محدود خواهد شد. به طور کلی، برای عروسی هایی با بیش از 150 مهمان، احتمالا در یک هتل، یک مکان اجاره انحصاری ، و برای عروسی های کوچکتر از 50، یک مکان یا رستوران خصوصی بهترین کار را خواهد داشت. توصیه می کنیم در مورد تعداد مهمانانی که می خواهید در یک دنیای ایده آل داشته باشید تصمیم بگیرید، مگر اینکه قصد دارید خیلی زود ازدواج کنید.

  1. قصد دارید برنامه ریز بگیرید؟

اگر می‌خواهید استرس و زحمت برنامه‌ریزی عروسی را به حداقل برسانید، احتمالاً اجاره خیمه شب بازی یا مکان اجاره انحصاری مناسب نیستند – عروسی در هتل، که در آن یک برنامه‌ ریز عروسی داخلی بیشتر کارهای سنگین را انجام می‌دهد، بهترین گزینه برای شما خواهد بود . از سوی دیگر، اگر قصد دارید خودتان بر تمام جزئیات نظارت داشته باشید، یک باغ انحصاری یا عروسی خیمه شب بازی در خیابان شما قرار دارد.

هتل محل برگزاری عروسی

در حالی که زوج‌ها در انتخاب مکان عروسی و نحوه برگزاری جشن‌ها ماجراجوتر و خلاق‌تر می‌شوند، هنوز دلایل زیادی وجود دارد که چرا هتل ممکن است بهترین انتخاب شما باشد.

طرفداران:

تخفیف های بسته: هتل هایی که مراسم عروسی زیادی را انجام می دهند، معمولاً بسته های رقابتی ارائه می دهند که بودجه بندی را بسیار آسان تر می کند.

هماهنگ کننده عروسی داخلی: شخصی وجود دارد که همه چیزهای تلخ روز را برای شما ترتیب دهد.

اعتماد: یک مکان محترم با شهرت عالی به این معنی است که شما می توانید در انتخاب خود مطمئن باشید.

محل اقامت: برای اکثر، اگر نه همه، مهمانان شما در دسترس است.

توصیه‌ ها: بیشتر مکان‌ها می‌توانند توصیه‌هایی را برای تامین‌کنندگان قابل اعتماد ارائه کنند.

معایب:

انعطاف کمتر: احتمالاً در انتخاب دکور، غذا، و غیره محدودیت خواهید داشت و زمان کمتری برای آماده کردن اتاق و تزئین خواهید داشت.

بسته‌ ها: این بسته‌ها می‌توانند گران باشند و موارد اضافی واقعاً اضافه شوند.

همان قدیمی: اتاق های هتل می توانند یکنواخت باشند، بنابراین، در برخی موارد، تلاش بیشتری برای شخصی و مدرن کردن آن لازم است.

محدودیت‌های تامین‌ کننده: برخی مکان‌ها اصرار دارند که زوج‌ها فقط از تامین‌کنندگان خاصی استفاده کنند.

اجاره باغ عروسی یا تالار

یکی از محبوب‌ ترین انتخاب‌ ها در میان زوج‌ها، مکان اجاره انحصاری باغ عروسی یا تالار است که برای کسانی که قصد یک شام رسمی (شام) و عروسی به سبک رقص را دارند، اما هتل نمی‌خواهند، بسیار خوب عمل می‌کند.

طرفداران:

حریم خصوصی: از آنجایی که شما تنها گروه مهمان هستید، تمام صمیمیت یک رویداد خصوصی را خواهید داشت.

تماس شخصی: یک مکان خصوصی معمولاً توسط مالک مستقیما اداره می شود و تنها میزبان چند عروسی در سال است، بنابراین شما رابطه شخصی بسیار بیشتری با مکان و مردم دارید.

معایب:

کوچک: بسیاری از مکان‌های خصوصی واقعاً فقط برای مهمانی‌های عروسی کوچک ‌تر در داخل خانه مناسب هستند.

هزینه: برای مهمانی های عروسی بزرگتر، کرایه باغ یا تالار بزرگتر اغلب امکان پذیر است، اما معمولا هزینه اضافی دارد.

برنامه ریزی: مهمانی های خصوصی شامل هماهنگی بیشتر تامین کنندگان است، بنابراین یک برنامه ریز عروسی اغلب ضروری است.

محدودیت‌ ها: یک مکان مجالس عروسی اجاره‌ای انحصاری، دارایی شخص دیگری و اغلب خانه آن‌ها است، بنابراین شما همیشه نمی‌توانید مکان را به طور کامل اجرا کنید.

دسترسی: اینها اغلب ساختمان های محافظت شده هستند که ممکن است به اندازه کافی برای افراد با نیازهای اضافی مانند استفاده کنندگان از ویلچر سازگار نباشند.

مکان مناسب برای عروسی

عروسی در خانه

نهایت شخصی سازی، برگزاری مراسم عروسی در خانه یا مکان خاص دیگری یک گزینه فوق العاده است، اگر به اندازه کافی خوش شانس باشید که فضا و انرژی ذهنی برای آن دارید. اما توجه داشته باشید که سازماندهی یک عروسی  در خانه برای افراد ضعیف نیست! این به معنای هماهنگی و سازماندهی عملی تامین کنندگان است، اما  راهنمای قیمت عروسی خیمه شب بازی ما مکانی عالی برای شروع است.

طرفداران:

شخصی تر: جشن گرفتن در خانه به این معنی است که شما و مهمانانتان بلافاصله احساس راحتی خواهید کرد.

کنترل: شما هر جنبه ای از روز خود را از دکور گرفته تا تامین کنندگان تعیین می کنید. همچنین اگر بخواهید می توانید یک هفته کامل را به تنظیم و تزئینات دلخواه خود اختصاص دهید.

بدون محدودیت: می توانید تا ساعت 6 صبح یک بار و مهمانی داشته باشید. و هیچ کس به شما نخواهد گفت که موسیقی را خاموش کنید (به جز شاید همسایه ها!).

بودجه بندی: یک عروسی در خانه ارزان نیست، اما در برخی زمینه ها زمینه بیشتری برای صرفه جویی در هزینه وجود دارد.

معایب:

هزینه های پنهان: بر خلاف یک بسته از یک هتل، هزینه های عروسی خیمه شب بازی مشخص نیست و ممکن است شما را شگفت زده کند.

آب و هوا: این روزها خیمه ها ضد آب و هوا هستند. اما یک روز بارانی می تواند ظاهر و احساس عروسی باغ شما را خراب کند.

نفوذ: فضای شخصی شما روزها قبل از عروسی مورد تهاجم تامین کنندگان قرار می گیرد.

هماهنگی و سازماندهی: عروسی در خانه برای شما به عنوان برنامه ریز به معنای کار بسیار بیشتری است. و قطعاً به یک هماهنگ کننده روز برای کمک به برنامه ریزی عروسی نیاز خواهید داشت.

رستوران

برای زوج های اهل غذا که می خواهند یک جشن صمیمی و کوچک سنتی داشته باشند، مطمئناً یک رستوران عالی برای پذیرایی ارزش دارد. لیست مکان های عروسی رستوران ما را بررسی کنید. یا با غذاخوری یا بار مورد علاقه خود تماس بگیرید تا ببینید آیا آنها رزرو رویدادهای خصوصی را می پذیرند یا خیر.

طرفداران:

غذا:  مهمانان شما بابت این یکی از شما تشکر خواهند کرد!

جو: جو معمولاً صمیمی تر و آرام تر است.

دکوراسیون: انتخاب یک رستوران زیبا به این معنی است که هزینه های  دکوراسیون عروسی را می توان به حداقل رساند.

گستره وسیع تری از گزینه ها: رستوران های بیشتر و بیشتری مراسم عروسی را به عنوان خدمات ارائه می دهند.

معایب:

بدون اسکان: اسکان مهمان معمولاً در محل موجود نیست.

مکان: رستوران‌های خوب معمولاً در مراکز شهری قرار دارند، بنابراین یک عروسی روستایی ممکن است دشوار باشد.

اوایل شب : مجوزهای دیروقت می تواند برای رستوران ها پیچیده تر باشد.

بدون زمین رقص: فضای رقص ممکن است محدود باشد یا اصلاً در دسترس نباشد.

مراسم: معمولاً یک مکان مجزا برای برگزاری مراسم ضروری است – برخی از رستوران ها فضای مناسبی دارند، اما نه همه.

حس مناسبت کمتر: این ممکن است برای شما مهم نباشد، اما اگر رویای عروسی سفید بزرگ را دیده اید، احتمالاً یک رستوران مناسب نیست.

تعداد محدود: این فضا ممکن است فقط تعداد کمی مهمان را در خود جای دهد. مکان مناسب برای عروسی

نکته نهایی :

در باغ پلاک هفت شیراز شما با تعداد 300 نفر مهمان میتوانید یک جشن زیبای منحصر به فرد ، در محیطی متفاوت داشته باشید. باعث افتخار است که بیش از 7 سال است مشغول به برنامه ریزی مراسم عقد، عروسی، تولد و دیگر مراسم برای عزیزان شیرازی بوده ایم.

بروزرسانی: 4/آبان/1402

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *