نکات انتخاب مکان عروسی

قبل از اینکه به جستجوی کامل مکان عروسی بپردازید، نکاتی درباره انتخاب مکان عروسی ما را بررسی کنید. به شناسایی نوع جشنی که می‌خواهید و معیارهای انتخاب زود هنگام کمک می‌کند. در اینجا برخی از اصول اولیه وجود دارد:

موقعیت جغرافیایی محل برگزاری شما

برای بسیاری از زوج ها، مهم است که مکانی که انتخاب می کنند برای اکثر مهمانانشان آسان باشدبا این حال، چه در حال میزبانی رویداد خود در نزدیکی خانه باشید. و چه در حال برنامه ریزی عروسی در شهر، یا کشور دیگری هستید، باید به تدارکات فکر کنید که همه را به مکان عروسی رویداد خود ببرید.

ملاحظات رانندگی و ترافیک

مهمانان ممکن است مسافت قابل توجهی را با ماشین طی کنند تا به مقصد عروسی شما برسند.مطمئناً، آنها می توانند از Google Maps یا ابزار ناوبری دیگر برای دریافت مسیرها به محل برگزاری شما استفاده کنند، اما این منابع همیشه 100٪ قابل اعتماد نیستند. با توجه به سردرگمی احتمالی سیستم آزادراه و ازدحام ترافیک، اگر همراه با دعوتنامه، جهت‌ های خاصی را در نقشه جداگانه‌ای که در مقیاس ترسیم شده است، ارائه دهید، از زمان و دردسر زیادی برای مهمانان خود صرفه‌ جویی خواهید کرد. شامل نمادهایی که جهت ها (شمال، جنوب و غیره) را نشان می دهند و نام رمپ های خارج از محدوده مناسب را نشان می دهند. اگر در مورد خروجی‌ ها، مکان‌ های دیدنی یا نام خیابان‌ ها مطمئن نیستید، مسیر را به صورت خشک طی کنید تا مطمئن شوید همه چیز روی نقشه شما دقیق و آسان است. 

اگر یک مهمانی عصر جمعه دارید، مسافران را در نظر بگیرید 

به خصوص اگر مکان مهمانی شما در منطقه ای است که ترافیک زیادی دارد. یک راه حل این است که برای دور هم جمع شدن خود را بعد از ساعت 7 بعد از ظهر برنامه ریزی کنید، زمانی که آزادراه ها شلوغی کمتری دارند.

حتی اگر محدودیت‌ های کمی در انتخاب مکان داشته باشید، باز هم ارزش دارد که کل زمان رانندگی به مقصد و از مقصد را در نظر بگیرید.

 وقتی بیش از دو ساعت است، ممکن است یک شب اقامت لازم باشد، و ممکن است محدود به یک رویداد شنبه شب باشید، زیرا نزدیک‌ ترین و عزیزترین شما نمی‌توانند در طول هفته ساعت‌ها را در جاده بگذرانند. اگر می‌خواهید در طول جشن خود برای برخی از مهمانان خود به اسکان نیاز داشته باشید، برای پیشنهادات و اطلاعات، بخش اسکان مهمان/بلاک‌ های اتاق را بررسی کنید . اگر میهمانانی دارید که با هواپیما می‌آیند، مطمئناً اگر فرودگاهی در این نزدیکی وجود داشته باشد مفید است، و اگر همکاران، دوستان یا خانواده‌تان از نوشیدن نوشیدنی لذت می‌برند، سعی کنید آنها را در نزدیکی محل رویداد قرار دهید.

نکات انتخاب مکان عروسی

هیچ دلیلی وجود ندارد که نتوانید به یک رویداد خاص در نقطه ای که دور از مسیر است فکر کنید.

 فقط به یاد داشته باشید که اگر در حال برنامه ریزی عروسی هستید که محلی نیست. هماهنگ کننده محل برگزاری یا یک برنامه ریز عروسی واقعاً می تواند کمک کند: بسیاری از آنها در مدیریت رویدادهای مقصد تجربه دارند و می توانند یک دارایی عالی باشند.

سبک عروسی

آیا می دانید چه نوع مهمانی را می خواهید؟ رسمی خواهد بود یا غیر رسمی؟ یک عروسی سنتی یا یک مهمانی مدرن و مبتکرانه؟ آیا در شب برگزار می شود یا در روز؟ داخل خانه یا بیرون؟ آیا برگزاری مراسم باغ یا غذای لذیذ یک معامله شکن است؟ با شناسایی منطقه جغرافیایی و مهم ترین عناصر عروسی رویایی خود قبل از شروع به جستجوی محل برگزاری، می توانید واقعا جستجوی خود را محدود کنید.

تعداد مهمان در مراسم از نکات انتخاب مکان عروسی

چند نفر برای مراسم پیش بینی می شود؟ بسیاری از تشریفات 60 تا 90 روز قبل از مراسم شما یک تخمین تقریبی درخواست می‌کنند – و آنها بر اساس رقمی که به آنها می‌دهید، واریز می‌خواهند. معمولاً 72 ساعت قبل از مراسم ، تعداد مهمان یا تضمین تأیید شده لازم است. برای برنامه ریزی بودجه و انتخاب محل مناسب مراسم یا پذیرایی، مهم است که از همان ابتدا یک تخمین دقیق از لیست مهمانان خود داشته باشید.

همچنین مهم است که اطمینان حاصل کنید که تعداد مهمانانی که قبل از رویداد خود به این تسهیلات می‌دهید، در طول رویداد شما تغییر نمی‌کند . 

باور کنید یا نه، این امکان وجود دارد که افراد بیشتری از آنچه انتظار داشتید در پذیرایی شما حضور داشته باشند. چگونه؟ برخی از افرادی که به دعوت پاسخی ندادند، ممکن است تصمیم بگیرند به هر حال حاضر شوند. برای جلوگیری از این اتفاق برای شما – به خصوص اگر پذیرایی بزرگی دارید که در آن پیگیری همه مهمانان سخت است . ایده خوبی است که با همه کسانی که این کار را انجام نداده اند تماس بگیرید .دعوت تا حد امکان مودبانه به آنها اطلاع دهید که برای نهایی کردن مجموع مواد غذایی و نوشیدنی باید در تاریخ معینی پاسخ آنها را دریافت کنید.

عامل آب و هوا از نکات انتخاب مکان عروسی است

آب و هوا می تواند عامل مهمی باشد، به خصوص اگر قصد دارید بخشی یا تمام رویداد خود را در فضای باز برگزار کنید.جشن گرفتن در زیر آسمان آفتابی عالی است، اما وقتی جیوه در مناطق داخلی افزایش می یابد، مراقب باشید. سایبان یا میزهایی با چتر برای محافظت از نور خورشید ضروری است. در واقع، شما باید از هر مدیر تاسیسات در مورد جهت و شدت خورشید با توجه به زمان روز و ماه که رویداد شما برگزار می شود، سوال کنید.

تجهیزات هوای گرم

مهمانان در طول مراسم از مواجهه با نور خورشید ناراحت می شوند و دیوارهای سفید و مناطق محصور نور را به اطراف می تابانند و می توانند گرما را حفظ کنند. برای مثال، اگر مراسم شما برای ظهر تیر ماه برنامه ریزی شده است، یادداشتی در نقشه موقعیت مکانی خود قرار دهید تا عینک آفتابی، کلاه و کرم ضد آفتاب به همراه داشته باشید. اگر کلماتی مانند “کنار استخر”، “عرشه قایق بادبانی” یا “نشستن در چمن” را نیز در نقشه ذکر کنید، به مهمانان کمک می کند تا بدانند چگونه لباس بپوشند. در تابستان، ممکن است بخواهید به جای جشن ظهر، یک شب را در نظر بگیرید.

اگر زمانی که هوا کمتر قابل اطمینان است و ممکن است سرد یا مرطوب شود، یک مهمانی در فضای باز ترتیب می دهید. یک برنامه اضطراری آماده کنید : ایده خوبی است که به یک فضای داخلی یا یک چادر دسترسی داشته باشید.

نیازمندی های ویژه

گاهی اوقات، مکان ها قوانین و مقررات سختگیرانه ای دارند . اگر اکثر مهمانان شما سیگار می کشند، مکانی را انتخاب کنید که سیگار کشیدن را محدود نمی کند. اگر قرار است الکل مصرف شود، مطمئن شوید که مجاز است و دریابید که آیا خدمات بار نیاز به مجوز دارد یا خیر.  رقصیدن و یک گروه بزرگ بسیار مهم است. پس خود را به مکان‌ هایی محدود کنید که می‌توانند آن‌ها و دسی‌بل‌های همراه را در خود جای دهند. آیا کودکان، مهمانان سالخورده یا معلول، گیاهخواران یا افرادی که غذای کوشر می خواهند در لیست خود دارید؟ اگر چنین است، باید برای آنها نیز برنامه ریزی کنید. ضروری است که قبل از امضای قرارداد، عوامل خاصی را که برای رویداد شما مهم هستند، شناسایی کنید.

نکات انتخاب مکان عروسی

پارکینگ خودرو

اگر در خارج از یک منطقه شهری ازدواج می کنید، پارکینگ به ندرت عامل مهمی است. اما مطمئن شوید که اگر در حال برنامه ریزی یک مهمانی در مکان های پارکینگ چالش برانگیز مانند مرکز شهرهستید. مطمئن شوید که چگونه با آن رفتار می کنید.

نقشه مکمل مفیدی برای هر دعوت نامه ای است. و معمولاً روی آن فضای کافی برای نشان دادن نحوه و مکان پارک کردن وسایل نقلیه وجود دارد. بسته به موقعیت مکانی، ممکن است بخواهید یادداشتی اضافه کنید که به همراه خودرو پیشنهاد می‌کند. یا اشاره کنید که سرویس شاتل یا پارکینگ خدمتکار ارائه می‌شود. اگر هزینه ای برای پارکینگ وجود دارد، هزینه پیش بینی شده برای هر خودرو و محل ورود به نزدیکترین پارکینگ را مشخص کنید. آخرین چیزی که می خواهید مهمانان متعجب و ناراضی هستند که جایی برای نگهداری ماشین خود پیدا نمی کنند.

کمک حرفه ای

اگر فردی پرمشغله هستید و زمان محدودی برای برنامه ریزی و اجرای یک مهمانی دارید. محلی را انتخاب کنید که خدمات هماهنگی کامل، از پذیرایی و گل‌ها گرفته تا تزئینات و موسیقی را ارائه می‌دهد. یا بهتر از آن، یک تشریفات حرفه ای استخدام کنید. در هر صورت، با این که شخص دیگری به جزئیات رسیدگی کند، زندگی خود را بسیار آسان تر خواهید کرد. و اغلب روابطی که این متخصصان با فروشندگان دارند می تواند باعث صرفه جویی در پول شما نیز شود.

کیفیت غذا و نوشیدنی ها

از دیگر نکات انتخاب مکان عروسی سرو غذا است.غذا بیشترین بخش از بودجه یک رویداد را تشکیل می دهند. در نتیجه، انتخاب غذا و نوشیدنی بسیار مهم است. با توجه به مقدار پولی که صرف این دسته بندی می کنید، باید نگران نوع، کمیت و کیفیت آنچه می خورید و می نوشید باشید. اگر پذیرایی در خانه ارائه می شود، پیشنهاد می کنیم قبل از پرداخت تسهیلات، گزینه های مختلف منو را امتحان کنید. اگر می‌خواهید ببینید که یک مرکز چگونه تنظیم و ارائه غذا را انجام می‌دهد. از کیترینگ بخواهید نیم ساعت قبل از شروع مهمانی شخص دیگری ملاقات کند.

بروز رسانی: 8/آذر/1402

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *