چگونه برای عروسی خود پس انداز کنیم

یکی از سوالات قدیمی که زوج ها در طول مراسم نامزدی تا ازدواج می پرسند این است که چگونه برنامه ریزی بودجه عروسی را کنترل کنیم. این به وضوح بسیار قابل درک است. اکنون بیش از هر زمان دیگری، زوج‌ها به دنبال راه‌هایی برای کاهش هزینه‌های خود هستند در حالی که هنوز روز رویاهای خود را دارند. به دلیل فرهنگ پاپ و رسانه‌های اجتماعی، به راحتی می‌توان تصور کرد که برای یک عروسی عالی باید پول خرج کنید. البته عروسی هایی که در فیلم و آنلاین می بینیم فوق العاده هستند. اما این قاطعانه به این معنا نیست که باید میلیون‌ها دلار در مراسم خود بریزید. با یک  چک لیست عروسی خوب ، درک صریح از  بودجه خود  و کمی کمک دوستان، می توانید عروسی را که همیشه می خواستید برگزار کنید و مقداری پول نیز پس انداز کنید. 

نکات و ترفندهای مفید در مورد نحوه پس انداز در عروسی خود

در مورد بودجه خود دقیق باشید

اول از همه، شما باید یک بودجه تعیین کنید. یک بودجه واقعی در آن است. تعیین هزینه عروسی شما نقش کلیدی در پس انداز آن دارد. بودجه به ردیابی تمام هزینه های شما کمک می کند تا بتوانید به آن پایبند باشید. این نه تنها بهترین راه برای فهمیدن اینکه آیا می توانید برخی چیزها را بپردازید، است، بلکه به شما نشان می دهد که در کجا می توانید برای انتخاب های گران تر پول پس انداز کنید این تضمین می کند که شما از امور مالی خود و اینکه در چه مرحله ای با برنامه ریزی و هزینه های خود هستید آگاه هستید. به یاد داشته باشید –  عروسی های کم هزینه به همان اندازه شگفت انگیز هستند .

برنامه ریزی بودجه عروسی

شروع به صرفه جویی کنید

واضح است که پس انداز بخش بزرگی از نحوه پس انداز برای عروسی شما است. هر چه زودتر شروع به  پس انداز پول برای عروسی خود کنید، در دراز مدت قابل کنترل تر خواهد بود. تصمیم گیری در مورد اینکه پس انداز خود را در کجا قرار دهید، مکالمه ای است که باید با شریک زندگی خود داشته باشید. خواه یک حساب بانکی آنلاین ،یا یک حساب پس انداز یا چیز دیگری باشد. مقداری را که می خواهید در هر ماه پس انداز کنید، بررسی کنید و مطمئن شوید که یک عدد واقعی است. به عنوان مثال، اگر عروسی شما در سال آینده برگزار می شود باید به اندازه ده درصد از مبلغ مورد نیازتان در ماه پس انداز کنید. اگر از دو سال قبل شروع به پس انداز کرده اید، فقط باید 5 درصد از مبلغ مورد نیاز را در ماه پس انداز کنید. پس انداز فراتر از توان خود می تواند منجر به نگرانی مالی شود. برنامه ریزی بودجه عروسی یکی از شادترین زمان های زندگی شما خواهد بود و واقع بین بودن در مورد آنچه که می توانید بپردازید تضمین می کند که مراسم شما شاد باقی می ماند.

فداکاری ها این است که چگونه برای برنامه ریزی بودجه عروسی خود پس انداز کنید

ممکن است آن چیزی نباشد که می خواهید بشنوید، اما آماده فداکاری باشید. همانطور که گفتیم، عروسی ها می توانند گران باشند و بسته به بودجه شخصی شما، ممکن است لازم باشد انتظارات خود را اینجا و آنجا تغییر دهید. چیزی که در حین خواندن این مقاله متوجه خواهید شد این است که برای جلوگیری از استرس غیرضروری، داشتن مکالمه صادقانه با شریک زندگی خود ضروری است. ارزیابی کنید که چه چیزهایی غیرقابل مذاکره برای عروسی شما هستند و چه چیزهایی که نیازی به صرف هزینه یا زمان زیادی ندارید. برای برخی افراد داشتن  لباس عروس جدید  بسیار مهم است. برای دیگران، داشتن یک  نمایش گل چشمگیر در لیست اولویت بالاتر قرار دارد. هر کس، و هر عروسی، متفاوت است. هر چیزی که برای شما بیشترین معنی را دارد معتبر است. فقط بدانید که برای پایبندی به بودجه، ممکن است مجبور شوید برای چیزهایی که در لیست اولویت های شما قرار ندارند کمتر هزینه کنید.

برای برنامه ریزی بودجه عروسی تاریخ های وسط هفته انتخاب کنید

مکان های عروسی  به طور قابل درک مقدار زیادی از هزینه عروسی را تشکیل می دهند . همه ما می دانیم که بسیاری از عروسی ها در آخر هفته ها اتفاق می افتد، از این رو قیمت فوق العاده برای این روز خاص است. بنابراین، اگر می خواهید مقداری از بودجه عروسی خود را ذخیره کنید، یک روز دیگر از هفته را انتخاب کنید. البته، اگر تصمیم دارید برای یک روز وسط هفته باشد، مطمئن شوید که از قبل به مهمانان خود اطلاع داده اید. بسیاری از آنها به احتمال زیاد نیاز به مرخصی از کار خواهند داشت، بنابراین بهتر است این اطلاعات را زودتر به دست آورید تا مطمئن شوید که همه عزیزان شما می توانند آن را انجام دهند.

انتخاب لباس

با توجه به تجربه های زیاد در این زمینه، خرید یک لباس عروسی (یا لباس عروس، کت و شلوار داماد، لباس ساقدوش و غیره)مبلغ قابل توجهی است. از لباس های واقعا باورنکردنی که می توانید در بازارهای آنلاین و فروشگاه های خیریه با کسری از بودجه پیدا کنید شگفت زده خواهید شد. اگر به دنبال راه های ملموسی برای پس انداز در مراسم عروسی خود هستید، اجاره کردن لباس عروس دست دوم می توانید یک شروع عالی است. خیره کننده به نظر برسید و در حین انجام آن مقدار قابل توجهی پس انداز کنید.

نکته پایانی در مورد نحوه برنامه ریزی بودجه عروسی

اجازه ندهید پس انداز برای عروسی شما تمام زندگی شما را از بین ببرد. ما متوجه هستیم که روز عروسی شما یک روز منحصر به فرد است برای شما، اما برنامه ریزی و پس انداز برای آن نباید زندگی شما را تحت الشعاع قرار دهد. این نباید باعث ایجاد استرس غیر ضروری یا مشکلات مالی برای شما شود و قطعاً نباید این واقعیت را از بین ببرد که با فردی که دوستش دارید ازدواج می کنید. اگر احساس می کنید که استرس ممکن است کمی روی شما سنگینی کند، هرگز از نزیدکانتان که متیوانند حامی شما باشند غافل نشوید. چه کسی می داند، شاید عموی شما در بودجه بندی فوق العاده باشد و بتواند به شما کمک کند. یا شاید یکی از دوستان شما  در یکی از آپشن های عروسی بتواند به شما تخفیف بدهد. پس انداز برای عروسی شما باید یک سفر سرگرم کننده، پر از عشق باشد، که شما و شریک زندگی تان با هم هستید. اگر از آن لذت نمی برید، کمی زمان بگذارید تا دوباره ارزیابی کنید و تغییراتی ایجاد کنید.

بروز رسانی: 29/آبان/1402

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *