6 نکته برای بودجه عروسی

یکی از رایج ترین سوالاتی که  در جریان عروسی مطرح میشود این است که ” متوسط بودجه عروسی ​​ چقدر است”؟

 مشکل این است که پاسخ به این سوال غیرممکن است. در مورد عروسی چیزی به نام “متوسط” وجود ندارد. بودجه عروسی شما از عوامل مختلفی تشکیل شده است – تعداد مهمانان ، فروشندگان، محل برگزاری، شیوه ی برگزاری.

 بودجه ی عروسی هیچ دو عروسی هرگز شبیه هم نیستند و قطعا عوامل مختلفی تاثیرگزار است.

بنابراین چگونه باید بدانید که مبلغ “معقول” برای شما به طور کلی برای عروسی شما چقدر است؟ و در مورد هر جنبه و فروشنده چطور؟ در اینجا چند نکته برای ترسیم بودجه عروسی که احساس راحتی می کند آورده شده است.

 بودجه ی عروسی هیچ دو عروسی هرگز شبیه هم نیستند و قطعا عوامل مختلفی تاثیرگزار است.

 1. اولویت های خود را شناسایی کنید

  مهم است که بدانید اولویت های شما در کجا قرار دارند تا بتوانید هنگام تصمیم گیری ذهن روشنی داشته باشید.

 وقتی نوبت به بودجه عروسی ‌تان می‌رسد، دانستن چیزهای ضروری به شما این امکان را می‌دهد که تعیین کنید در کجا هزینه کنید و کجا پس‌انداز کنید.

 فهرستی از اولویت های اصلی خود و چیزهایی که اصلاً به آنها اهمیت نمی دهید تهیه کنید. این به شما کمک می کند تصمیم بگیرید که پول نقدی که به سختی به دست آورده اید را کجا خرج کنید.

 

 1. تحقیقات خود را درباره فروشندگان انجام دهید

  مکان های مورد نیاز خود برای مراسمتان را در منطقه خود جستجو کنید و بسته ها/قیمت آنها را بپرسید،تا حدود قیمت به دستتان بیاید.سه مورد از هر دسته که شامل خدمات ، سبک و کیفیت است باید به اندازه کافی خوب باشند.

برخی از فروشندگان ممکن است قبلاً این اطلاعات را در وب سایت های خود در دسترس داشته باشند، اما برخی دیگر نیاز به تحقیق بیشتر دارند.

به یاد داشته باشید که فقط با فروشندگانی تماس بگیرید که خدمات، سبک و کیفیت مورد نظر شما را ارائه می دهند. اگر با طیف گسترده‌تری از فروشندگان تماس بگیرید، تفاوت زیادی در قیمت‌ها خواهید دید، که فقط شما را بیشتر سردرگم و ناامید می‌کند.

 

 1. یک صفحه گسترده بودجه ایجاد کنید

  اکنون که اطلاعات مورد نیاز خود را دارید، یک صفحه اکسل بودجه عروسی ایجاد کنید و آن اعداد را وارد کنید. سعی کنید چندین صفحه اکسل بسازید تا بتوانید بین انتخاب های اول، دوم و سوم فروشندگان خود مقایسه کنید. 

 توجه داشته باشید که صفحات اکسل بهترین دوست جدید شما هستند! آنها شما را با تمام جنبه های برنامه ریزی شما در مسیر درست نگه می دارند.

اکنون که اطلاعات مورد نیاز خود را دارید، یک صفحه اکسل بودجه عروسی ایجاد کنید و آن اعداد را وارد کنید.

 1. چیزهای اضافی را حذف کنید

  حالا که یک صفحه اکسل بودجه دارید، از نظر فیزیکی می توانید تفاوتی را که در بودجه شما ایجاد می کند را مشاهده کنید. اگر جنبه ای از مراسم وجود دارد که مایلید در مورد آن ولخرجی کنید، آیا می توانید جزئیات دیگری را قربانی کنید تا مقداری هزینه پس انداز کنید؟ یا چیزهایی وجود دارد که حتی می توانید آنها را به طور کامل حذف کنید؟ نیازی به نگه داشتن چیزهایی که برایتان مهم نیست احساس نکنید.

 هزینه خود را برای چیزهایی که ممکن است بعدا پشیمان شوید نگذارید و پول خود را برای چیزهایی هزینه کنید که شما را خوشحال می کند، نه اینکه دیگران را راضی کنید.

 

 1. بازنگری کنید و در صورت نیاز تغییر دهید

  بودجه عروسی شما مشخص نیست. سطح آسایش مالی و اولویت های شما ممکن است در طول مسیر تغییر کند و این کاملا طبیعی است. نکته کلیدی این است که همه چیز را پیگیری کنید و قبل از شروع هر تصمیمی از روی هیجان، اقدامات احتیاطی را انجام دهید.  بیایید صادق باشیم – این اتفاق می افتد.بالاخره این روز عروسی شماست!

 

 1. یک برنامه ریز استخدام کنید

  برنامه ریزان قبلاً این تحقیق را انجام داده اند، بنابراین شما مجبور به انجام آن نیستید. آنها فروشندگان و “متوسط ​​قیمت گذاری” آنها را از روی قلب می شناسند.

 هنگامی که به برنامه ریز یا تشریفات خود ایده ای از آنچه در هر فروشنده به دنبال آن هستید می دهید، آنها تصوری تقریبی از هزینه آن خواهند داشت یا تحقیقات را برای شما انجام خواهند داد. کار با یک متخصص، حدس زدن کار و استرس را از بین می برد .

 

پلاک هفت

تشریفات باغ  پلاک هفت با سابقه ی چندین ساله در برگزاری مراسم هایی مثل عروسی ،عقد ، تولد ، سالگرد و… به شما این امکان را میدهد که با صرف بودجه ای معقول برای مراسم خود برنامه ریزی کنید.

تشریفات باغ  پلاک هفت با سابقه ی چندین ساله در برگزاری مراسم هایی مثل عروسی ،عقد ، تولد ، سالگرد و...

بعد از تعیین بودجه عروسی خود میتوانید با خیال راحت و بدون استرس هماهنگی کارها را به تشریفات خود بسپارید.

بروز رسانی: 20/آبان/1402

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *