مراسم عروسی و پذیرایی باهم یا جدا:

یک مکان یا دو مکان مجزا؟ مساله این است. شکی نیست که مراسم عروسی و پذیرایی در مکان های همه کاره توسط اکثریت قریب به اتفاق زوج های عروسی امروزی به دلیل واضحی ترجیح داده می شود: خیلی راحت تر است! مراسم را در باغ یا بیرون از باغ ها یا بالای پشت بام رد و بدل کنید، سپس برای خوردن کیک و پذیرایی به سالن رقص یا انبار یا تراس بروید .

در حالی که این توالی از رویدادها به هنجار عروسی تبدیل شده است، بسیاری از زوج ها هنوز دو مکان مجزا را انتخاب می کنند – به خصوص آنهایی که فضای تشریفات تخصصی تری می خواهند!

فانتزی عروسی

اگر فانتزی عروسی شما همیشه شامل گفتن «من انجام می‌دهم» در مقابل موج سواری تصادفی ، یا روی یک کوه ، یا در جنگلی سر به فلک کشیده سرخ‌پوست بوده است، در این صورت گزینه‌های کامل همه‌ جانبه شما محدودتر خواهد بود – و شاید حتی مسئله هزینه باشد که محدودیت ایجاد می کند. در این مورد، رزرو دو مکان رویداد متفاوت ممکن است کمی تلاش بیشتری را به همراه داشته باشد، اما گاهی اوقات تنها راه برای رسیدن به آنچه می‌خواهید است.

بنابراین

آیا باید برای مراسم و پذیرایی خود یک مکان عروسی را متعهد شوید یا دو تا را رزرو کنید؟ دوست من، هر کدام مزایا و معایبی دارند، بنابراین اطلاعات زیر را در نظر بگیرید و سپس انتخاب کنید که کدام گزینه برای شما بهتر است.

مراسم عروسی و پذیرایی

میزبانی مراسم عروسی و پذیرایی شما در یک مکان چندین امتیاز دارد:

  • خرید تک مرحله ای. 

رزرو یک مکان (با یک مدیر سالن!) برای کل رویداد خود در مقابل تلاش برای هماهنگ کردن همه چیز در دو مکان جداگانه، جنبه های زیادی از روز بزرگ شما را ساده می کند.

  • رفت و آمد کوتاه تر

 شما لازم نیست نگران تدارکات (و هزینه اضافی) حمل و نقل همه افراد از محل مراسم به مهمانی باشید. و مهمانان شما لازم نیست نگران پیدا کردن مکان های پارک در مکان های مختلف باشند!

  • دکور مدرن.

 وقتی فضاهای مراسم و پذیرایی شما در یک مکان هستند، تغییر کاربری دکوراسیون بسیار ساده تر است. به عنوان مثال، طاق مراسم شما می تواند به عنوان پس زمینه میز دلبند شما دو برابر شود!

  • حضور بهتر تنها با یک مکان،

مهمانانی که ممکن است برای شرکت در مراسم و پذیرایی در دو مکان مختلف با مشکل مواجه شوند، مجبور نخواهند بود بین آنها یکی را انتخاب کنند.

در حالی که عروسی در یک مکان به یک امر عادی تبدیل شده است، ممکن است دلایل خوبی برای قاطی کردن همه چیز داشته باشید. و برای زوج‌ هایی که دارای پیشینه معنوی قوی هستند، برگزاری مراسم در مکان عبادت ممکن است غیر قابل مذاکره باشد!

در اینجا نکاتی وجود دارد که در صورت انتخاب مکان مجزای مراسم و پذیرایی:

  • زمان جابه جایی را کوتاه کنید 

به احترام مهمانان خود، زمان سفر بین مراسم و محل های پذیرایی را 30 دقیقه یا کمتر نگه دارید. و قطعاً بیش از یک ساعت نیست. روند ترافیک محلی (و پیش بینی آب و هوا!) را در نظر بگیرید.

  • مسیر را به مهمانان نشان دهید.

 مطمئن شوید که نقشه های دقیقی را برای هر دو مکان (چه با دعوت نامه یا در وب سایت عروسی خود) ارائه دهید.

  • به کمبودها توجه کنید.

 اگر زمان زیادی بین مراسم و پذیرایی وجود دارد، از قبل به مهمانان خود سر بزنید تا بتوانند بر اساس آن برنامه ریزی کنند. برخی از فعالیت‌های نزدیک را در برگه دعوتنامه یا وب‌سایت عروسی خود فهرست کنید که مهمانان می‌توانند از آن لذت ببرند و تا زمان شروع پذیرایی وقت صرف کنند. و حداکثر تلاش خود را بکنید که فاصله بین 60 تا 90 دقیقه را حفظ کنید.

  • از مشکلات پارک کردن خودداری کنید.

 برخی از مکان‌ های دیدنی یا مسیرهای غیرعادی دارای پارکینگ بسیار محدود و احتمالاً حتی جاده‌ های چالش‌ برانگیز هستند. پارکینگ‌ های تعیین‌شده را از قبل با مدیران محل سازماندهی کنید.

  • در طی مراسم

 در حالی که داشتن مکان‌ های مجزا نیاز به «برگرداندن» اتاق را از بین می‌برد. ممکن است مجبور باشید از مراسم تا مقصد دومتان، چیدمان‌های گل، کیسه‌ های آرایش، کالاهای کاغذی اضافی یا سایر موارد را بچینید. فهرستی از همه چیزهای ضروری که برای حمل و نقل نیاز دارید تهیه کنید. و از خدمتکار افتخاری خود یا یکی از اعضای مورد اعتماد خانواده خود بخواهید که مسئولیت رساندن آنها به پذیرایی را بر عهده بگیرند.

بروز رسانی: 8/آذر/1402

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *