چند سبک عکاسی عروسی که باید بدانید

یکی از سخت‌ ترین تصمیم‌ ها هنگام برنامه‌ ریزی عروسی، انتخاب عکاس و سبک عکاسی عروسی است – نه تنها به این دلیل که هنرمندان با استعداد زیادی برای انتخاب وجود دارند، بلکه به این دلیل که هر عکاس سبک منحصر به فرد خود را دارد. نگران نباشید: به خواندن ادامه دهید تا همه چیز را در مورد محبوب ترین سبک عکاسی عروسی و آنچه آنها را از بقیه متمایز می کند، بدانید.

وقتی صحبت از درک سبک های عکاسی عروسی می شود، باید سه مولفه اصلی را در نظر داشته باشید.

رویکرد عکاس

 آیا آنها گرفتن عکس های هنری را ترجیح می دهند؟ آنها دوست دارند مرزها را کنار بگذارند؟ سبک آنها سنتی تر و محافظه کارانه تر است؟ این چیزی است که می توانید با مراجعه به گالری عکاسان احساسی به آن کنید. اما فقط به چند عکس اول در وب سایت آنها نگاه نکنید و فکر نکنید که کافی است. یک گالری کامل از عروسی که آنها عکس گرفته اند را مرور کنید تا بتوانید واقعاً سبک آنها را ببینید.

تجهیزات و فرمت عکاس.

 این بخش کمی فنی است، اما در سبک عکاسی نقش دارد. از چه نوع دوربینی استفاده می کنند؟ چه نوع لنزهایی دارند؟ آیا آنها از دیجیتال، فیلم یا هر دو استفاده می کنند؟ هنگام مصاحبه با عکاسان احتمالی، تجهیزات را در نظر داشته باشید.

تکنیک های ویرایش و پس پردازش عکاس.

 با تمام نرم افزارهایی که به طور خاص برای عکاسی طراحی شده اند، عکس ها را می توان به روش های مختلفی ویرایش کرد. برای ظاهری بداخلاق می توان میزان اشباع را کاهش داد. عکاس می تواند فیلتر هایی را برای ظاهری نرم و اثیری اضافه کند. آنها حتی می توانند یک طرح را روی هم بگذارند تا عکس های شما را به یک اثر هنری تبدیل کنند.

در نتیجه

اکنون که کمی در مورد آنچه که باعث می شود سبک یک عکاس منحصر به فرد خود را بسازید، فهمیدید، زمان آن فرا رسیده است که یک دوره آموزشی تصادفی در مورد برخی از محبوب ترین سبک عکاسی عروسی در آنجا داشته باشید. اما قبل از شروع، به خاطر داشته باشید که سبک های عکاسی عروسی اغلب با هم همپوشانی دارند و اکثر عکاسان در بیش از یک سبک مهارت دارند. بنابراین به این لیست نگاه نکنید زیرا همه چیز به جستجوی سبک عکس شما مربوط می شود، بلکه در عوض، آن را به عنوان یک نقطه شروع عالی در نظر بگیرید – راهی برای درک بهتر همه سبک های مختلف موجود در آنجا تا بتوانید آن را محدود کنید. آنچه واقعاً در روز بزرگ خود می خواهید.

همه چیز را در مورد  محبوب ترین سبک های عکاسی عروسی بیاموزید

سنتی/کلاسیک

وقتی عکس عروسی را تصور می کنید، سبک سنتی/کلاسیک به احتمال زیاد همان سبکی است که می بینید. اینها معمولاً عکس های رسمی و ژست گرفته شده در سطح چشم هستند. به پرتره های خانوادگی و جشن عروسی فکر کنید که در یک آلبوم عکس قرار می دهید. در حالی که اصطلاح سنتی می تواند بار منفی داشته باشد، این سبک عکس به دلیل ظاهر کلاسیک خود در آزمون زمان مقاومت می کند، و معمول است که حداقل برخی از عکس های عروسی شما به این شکل گرفته شوند.

فتوژورنالیستی

عکاسی خبری که به آن مستند نیز می‌گویند، یکی از محبوب‌ ترین سبک‌ های عکاسی عروسی است و دلیل خوبی هم دارد. در حالی که تعریف واقعی از عکاسی به عکاس دیگر متفاوت است، این عکس‌ها معمولاً صادقانه هستند که باعث می‌شوند احساس کنید در آن رویداد غرق شده‌اید، همانطور که در زمان واقعی اتفاق می‌افتد. ما کاملاً عاشق سبک عکاسی عروسی عکاسی خبری هستیم، زیرا به شما امکان می‌دهد تا احساسات واقعی خالص را در چهره همه مشاهده کنید تا نگاه اجباری که گاهی ممکن است در عکس‌های ژست رخ دهد.

سبک عکاسی تحریریه

سبک عکاسی تحریریه را مانند عکسبرداری مجله خود اغلب با سبک عکاسی خبری اشتباه گرفته می شود، اما تفاوت های مشخصی وجود دارد. عکاس اجازه می‌دهد نقش کارگردان را بازی کند. این به من اجازه می‌دهد از وسایل استفاده کنم، تا شما را به تعامل طبیعی وادار کنم، تا به شما اجازه بدهم جلوی دوربین باز شوید.

سبک عکاسی عروسی

قدیمی

عکس‌ های سبک قدیمی را می‌توان به روش‌ های مختلف به دست آورد، از جمله استفاده از دوربین فیلم‌برداری، فیلتر های ویژه‌ای که به لنز دوربین دیجیتال متصل می‌شوند و فرآیندهای پس از تولید در ویرایش. وقتی نوبت به ویرایش عکس‌ها برای ایجاد حس وینتیج می‌رسد، عکاس شما کارهایی مانند اضافه کردن دانه‌بندی و افزایش رنگ قهوه‌ای با رنگ‌ های قهوه‌ای را انجام می‌دهد. از آنجایی که ویرایش بخش بزرگی از عکاسی عروسی قدیمی است، مطمئن شوید که عکاس شما در این ژانر باتجربه و راحت است تا عکس‌های نوستالژیک عالی دریافت کنید.

عکسهای هوایی هیلی شات

سبک عکاسی عروسی هوایی دقیقاً همان چیزی است که به نظر می رسد: عکس هایی که از یک نقطه مرتفع گرفته شده اند. برای این کار، عکاس شما از سطوح موجود در محل عروسی، نردبان ها و حتی هواپیماهای بدون سرنشین استفاده می کند تا روز بزرگ شما را از بالا به تصویر بکشد. اگر این چیزی است که می خواهید، مطمئن شوید که از عکاس خود بپرسید، زیرا شامل تجهیزات اضافی است. با این حال، توجه به این نکته مهم است که عکاسان معمولاً فقط تعداد انگشت شماری عکس در این سبک می گیرند، بنابراین انتظار نداشته باشید که کل گالری عروسی شما به سبک هوایی گرفته شود.

هنرهای زیبا

سبک عکاسی عروسی با هنر زیبا یکی دیگر از مواردی است که واقعاً تعریف درستی ندارد. هنر، ذاتاً برای هر کسی معنای متفاوتی دارد، بنابراین در مورد این سبک نیز همینطور است.

عکاسی هنرهای زیبا اصطلاحی است که فکر می‌کنم می‌توان آن را با عکاسی سردبیری عروسی جایگزین کرد. این یک سبک از عکاسی عروسی است که در آن عکاس از طریق لنز خود با تصاویر هنری داستانی را می سازد. عکاسان عروسی هنرهای زیبا به جای مگس روی دیوار، مانند یک عکاس واقعی واقعی، با انتخاب دقیق مکان‌ها، نورپردازی، ترکیب بندی، استایل و ژست گرفتن در تلاش برای خلق داستانی هنری از روز عروسی، خود را به روز تزریق می‌کنند. 

سیاه و سفید

معمولاً همه عکاسان تعدادی عکس سیاه و سفید برای گالری عروسی به شما می دهند. عکس‌های سیاه و سفید را می‌توان با فیلم سیاه و سفید ایجاد کرد یا عکاس شما می‌تواند عکس‌های رنگی دیجیتالی را که گرفته است بگیرد و در طول فرآیند ویرایش آنها را به سیاه و سفید تبدیل کند. هر گزینه مزایا و معایب مختلفی را ارائه می‌دهد ، بنابراین اگر عکس‌ های سیاه و سفید برای شما مهم هستند، حتماً با عکاس خود چت کنید تا بتوانند از ابزار مناسب برای سبک خاص شما استفاده کنند.

سبک عکاسی عروسی

منظره

عکس‌های منظره دقیقاً همان چیزی هستند که به نظر می‌رسند: عکس‌هایی که یک منظره را در پس‌زمینه ترکیب می‌کنند. یک گزینه فوق العاده، به ویژه برای دوستداران طبیعت، این سبک عکس به یک مکان یابی قبل از روز عروسی نیاز دارد (مگر اینکه محل برگزاری مراسم شما در یک مکان دیدنی باشد). اگر عروسی شما در یک مکان خوش منظره نیست، عکاس شما مکانی را در نزدیکی پیدا می کند و معمولاً در طول ساعت کوکتل شما را به آنجا می برد تا چند عکس بگیرید. اگر عروسی شما در یک مکان به خصوص زیبا واقع شده است، پس عالی است!

سبک عکاسی عروسی

تم عکاسی گرم

یک سبک عکاسی گرم می تواند از نظر تن ها شبیه به وینتیج باشد، اما نه بافت. در عوض، گرم را به عنوان یک روز تابستانی با رنگ های نارنجی و زرد در نظر بگیرید. تا حسی دنج و راحت، تقریباً شبیه غروب همیشگی خورشید ایجاد کنید. ما فکر می کنیم این سبک مخصوصاً برای عروسی در فضای باز عالی به نظر می رسد.

از دانش خود در مورد محبوب ترین سبک های عکاسی عروسی استفاده کنید!

اکنون که برخی از سبک های اولیه عکاسی عروسی را می شناسید. می توانید سفر خود را برای تحقیق و مصاحبه با عکاسان مورد علاقه خود آغاز کنید. باز هم، مطمئن شوید که به گالری کامل در وب سایت عکاس نگاه می کنید تا طیف کاملی از کار او را به دست آورید. نه اینکه فقط به یک یا دو عکس در صفحه اصلی آنها نگاه کنید. به یاد داشته باشید که انتخاب اشتباهی وجود ندارد، بنابراین سعی کنید استرس نداشته باشید. مهم نیست که در چه سبک عکاسی قرار می گیرید و چه کسی را برای ثبت روز عروسی خود انتخاب می کنید. ما می دانیم که زیبا خواهد بود.

باغ پلاک هفت

با برگزاری مراسم های مختلف مثل عقد، عروسی ، تولد و دیگر مراسم ها آماده خدمت رسانی به شما عزیزان است.باغ عقد پلاک هفت بهترین باغ مجالس شیراز با بهترین تشریفات عقد است که مراسم شمارا به بهترین شکل برنامه ریزی خواهد کرد. همچنین همکاران ما در ایده های منحصر به فرد برای دکوراسیون سفره عقد، میزها، صندلی و فضای باغ به شما کمک خواهند کرد. تا با خیال راحت از مراسمتان لذت ببرید.

برای اطلاع از قیمت ها و مشاوره با ما با شماره های زیر تماس بگیرید.

تلفن : ۰۹۱۷۲۴۲۴۱۷۳ – ۰۹۱۷۲۴۲۴۱۷۵ –  ۰۹۱۷۹۱۶۴۱۷۳- ۰۷۱۹۱۰۱۵۰۴۸

نوشته های مشابه

16 دیدگاه در “سبک عکاسی عروسی

 1. هستی گفت:

  مرلسمم رو سپردم دست خودتون و تیم خوب پلاک ۷ همه چیز به بهترین شکل ممکن اجرا شد ممنون از شما

  1. شعبانی گفت:

   سلام و عرض ادب تشکر از حضور شما و دیدگاهتون. شاد و خوشبخت باشید دوست عزیز

 2. مریم گفت:

  مرسی از تیم خوبتون خیلی راضی بودم از مراسمم

  1. شعبانی گفت:

   سلام و عرض ادب تشکر از حضور شما و دیدگاهتون. شاد و خوشبخت باشید دوست عزیز

 3. تارا گفت:

  توی شیراز حرف اول رو میزنین خیلی دوستون دارم

  1. شعبانی گفت:

   سلام و عرض ادب تشکر از حضور شما و دیدگاهتون. شاد و خوشبخت باشید دوست عزیز

 4. صدف گفت:

  چه خوب بود این مطلب

  1. شعبانی گفت:

   سلام و عرض ادب تشکر از حضور شما و دیدگاهتون. شاد و خوشبخت باشید دوست عزیز

 5. ساره گفت:

  تم سیاه سفید خیلی متفاوت و خاص میشه به نظرم

  1. شعبانی گفت:

   سلام و عرض ادب تشکر از حضور شما و دیدگاهتون. شاد و خوشبخت باشید دوست عزیز

 6. مهری گفت:

  عکاس ما ک بعد از یک سال هنوز عکسامون رو تحویل نداده 😂الان اینو خوندم داغ دلم تازه شد

  1. شعبانی گفت:

   سلام و عرض ادب تشکر از حضور شما و دیدگاهتون. شاد و خوشبخت باشید دوست عزیز

 7. فاطمه گفت:

  سلام شما دی جی هم با خودتون هست یا ما باید پیدا کنیم ؟

  1. شعبانی گفت:

   سلام وقت بخیر ما میتونیم براتون هماهنگ کنیم

 8. حمیده گفت:

  خیلی خوووبین

  1. شعبانی گفت:

   سلام و عرض ادب تشکر از حضور شما و دیدگاهتون. شاد و خوشبخت باشید دوست عزیز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *