برای چیدمان میز عروسی چه کارهایی انجام دهیم؟

برای چیدمان میز عروسی ایده های متفاوتی وجود دارد که میتوانید با تحقیق و دیدن نمونه کارهای دیگران ایده بگیرید .

در غیر این صورت یک تشریفات عروسی عالی به شما کمک می کند تا دکوراسیون عالی برای عروسی خود را ایجاد کنید، از جمله چیدمان میز عروسی شما.

اما اگر به تنهایی این کار را انجام می‌دهید، یا می‌خواهید همه چیزهایی که در این زمینه وجود دارد را بسنجید، در اینجا چند  نکته برای چیدمان میز عروسی وجود دارد که باید بدانید.

 

همه چیز را با هم مخلوط کنید


وقتی صحبت از دکوراسیون و چیدمان میز عروسی به میان می آید، بافت ها، اندازه ها، ارتفاعات و رنگ ها را با هم مخلوط کنید – دستمال مخملی، پنبه ای یا ابریشمی، رومیزی یا رومیزی، بشقاب های نامتناسب، شارژرها و ظروف شیشه ای، ارتفاع های مختلف وسط و شمع ها، و رنگ هایی که مکمل هر کدام هستند. راه دیگر برای جالب نگه داشتن چیزها، از همه چیزهای همسان پرهیز کنید.

جزئیات را سفارشی کنید


کارت‌ های مکان شخصی (مخصوصاً کارت‌ هایی که مهمانان می‌توانند نگه دارند) یک ایده متفکرانه است، که میتواند در چیدمان میز عروسی آن را در نظر بگیرید.

 کارت های اسم رزین بسیار محبوب هستند و بعدا می توان از آنها به عنوان دکور خانه استفاده کرد. یکی دیگر از ایده های عالی – و این یک کار بسیار زیادی است ، اضافه کردن یادداشت های تشکر شخصی به مکان هر مهمان است. باید از ماه‌ها قبل شروع کنید، اما مهمانان از این حرکت قدردانی خواهند کرد.

کارت‌های مکان شخصی یک ایده متفکرانه است، که میتواند در چیدمان میز عروسی آن را در نظر بگیرید.

مهمانان را راحت نگه دارید


شام باید برای همه مهمانان شما یک تجربه لذت بخش باشد، بنابراین مطمئن شوید که آنها راحت هستند. شلوغی بیش از حد میز با تزئینات بیش از حد می تواند باعث ناراحتی شود وقتی مهمانان به دنبال مکانی برای سرو نوشیدنی خود هستند و می توانند مکانی را پیدا کنند.

در چیدمان میز عروسی مکالمه مهمانان را نیز در نظر بگیرید. یک مرکز بزرگ و نامناسب که مهمانان را از یکدیگر پنهان می کند، می تواند خسته کننده باشد. ترتیبات خیلی کم یا خیلی بلند را انتخاب کنید تا دوستان و خانواده شما بتوانند با یکدیگر تعامل داشته باشند.

جذاب باشید


مردم دوست دارند از قبل برنامه ریزی کنند و بدانند چه چیزی در راه است. وجود یک منو در چیدمان میز عروسی (شامل هرگونه اطلاعات در مورد تنقلات آخر شب) و در صورت امکان، برنامه ای از رویدادهای شب، با نام جشن عروسی قرار دهید. همچنین می توانید فریادهای ویژه ای مانند جشن تولد یا مهمانان خارج از شهر را در برنامه قرار دهید.

 

گل‌هایتان را در نظر بگیرید


نکته ی مهم دیگر در چیدمان میز عروسی گل‌ها هستند که تأثیر زیادی در دکوراسیون عروسی شما می‌گذارند.

پس به دقت در مورد آن‌ها فکر کنید. اگر میزهای شما فضایی برای چیدمان بزرگ ندارند، گلدان های غنچه ای مختلف را با انواع تک شکوفه ها امتحان کنید. مینیمالیسم زیبا و جذاب است. همچنین حواستان به رایحه باشد! یاس بنفش یا نیلوفرهای می تواند در یک میز شام بی نظیر باشد.

نکته ی مهم دیگر در چیدمان میز عروسی گل‌ها هستند که تأثیر زیادی در دکوراسیون عروسی شما می‌گذارند.

گل آرایی میز عروسی

 

نکته بسیار مهم در دیزاین، گل آرایی میزها می باشد. گل ها باعث طراوت و شادابی جشن عروسی شما می شوند و تاثیر مثبتی در ذهن مهمان های شما دارند. برای این کار بهتر است از گل های طبیعی متناسب با تم رنگی انتخابی خود استفاده کنید. هرچه گل ها در مراسم شما بیشتر باشد زیبایی بیشتر می شود و از طرفی هزینه گل آرایی نیز بیشتر می شود. اندازه این گل ها باید متناسب با اندازه میز باشد. استفاده از گلدان های بلور و کشیده بسیار مناسب این کار می باشند. قرار دادن شمع های مناسب در کنار گل ها نیز می تواند بسیار زیبا باشد.

نحوه قرار دادن دستمال ها روی میز نیز اهمیت به سزایی دارد. دستمال ها می توانند به شکل زیبایی داخل بشقاب ها قرار بگیرند یا با گل و پاپیون نیز دیزاین شوند. چیدمان چنگال، چاقو، بشقاب ها و … نیز باعث جلوه هرچه بیشتر مراسم شما می شود.

نکته آخر توجه به رنگ هاست. گاهی هارمونی و هماهنگی رنگ ها باعث زیبایی بیشتر می شود و گاهی تضاد رنگ ها جلوه بیشتری به چیدمان میز عروسی شما می دهد.

گاهی هارمونی و هماهنگی رنگ ها باعث زیبایی بیشتر می شود و گاهی تضاد رنگ ها جلوه بیشتری به چیدمان میز عروسی شما می دهد.

صندلی ها را فراموش نکنید


روکش های زیبای صندلی، با بافت، طرح ها، پاپیون ها یا رنگ، ظاهر عالی شما را کامل می کند. ممکن است جزییات کوچکی به نظر برسد، اما در چیدمان اهمیت زیادی دارند.

 

استفاده از رومیزی ها برای تزیین میز عروسی

 

برای زیباترجلوه دادن چیدمان میز عروسی میبایست از رومیزی های شکیل و نگین دار استفاده نمود تا توجه مخاطبان را به خود جلب کند.

میتوانید از ملحفه های مخصوص مراسم عروسی که در شکل ها و طرح ها و هم چنین جنس های متفاوتی هستند، استفاده نمایید.

مثلا میتوانید از ملحفه های سفید از جنس ساتن بهره ببرید که نوعی ظرافت و زیبایی خاصی به سالن عروسی می بخشد.

در نهایت هر ایده ای که به ذهنتان می آید و برایتان جذاب است را یادداشت کنید و در صورت تمایل آن را با تشریفات و برنامه ریز خود در میان بگذارید .

بروز رسانی: 20/آبان/1402

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *