چه کسی هزینه آرایش ساقدوش عروس را پرداخت می کند؟

یکی از جذابیت های روز عروسی این است که صبح آن روز با «ساقدوشان»، آزادانه وقت بگذرانید. ساقدوش ها معمولا با یک تم لباس هماهنگ و آرایش یکسان ظاهر می شوند. به عروس در کارهای روز عروسی کمک می کنند و از استرس آن روز شما کم میکنند. اما سوال اینجاست که چه کسی هزینه آرایش ساقدوش عروس را می پردازد؟ آیا این مسئولیت بر عهده عروس است یا هر ساقدوش باید هزینه خود را تامین کند؟

هیچ قانون قطعی در اینجا وجود ندارد، اما به خاطر داشته باشید که حضور ساقدوش در یک جشن عروسی می تواند کاملاً گران تمام شود.

 بین مهمانی‌ ها ، لباس‌ های گران‌ قیمت مهماندار، مسافرت، اقامتگاه و هدایا، ساقدوش بودن یک تعهد جدی از زمان و هزینه است.

اولین قانون کلی این است که وضعیت مالی ساقدوش های خود را در نظر بگیرید.

مهمتر از همه، شما می خواهید به بودجه آنها احترام بگذارید. به یاد داشته باشید، شما این افراد را دوست دارید و می خواهید دوستی شما بعد از عروسی نیز ادامه یابد!

توصیه می کنیم در ابتدای فرآیند برنامه ریزی بنشینید تا 2 تا 3 چیز مهمی را که از نظر مالی از دستیاران خود انتظار دارید تعیین کنید.

 برای ساقدوش ها کاملاً طبیعی است که لباس های خود را بخرند(هرچند در صورت تمایل این مورد را نیز عروس و داماد می توانند متقبل شوند)، اما هزینه های اضافی ممکن است شامل سفر و اقامت برای خود عروسی و هر رویداد قبل از عروسی، کفش، لوازم جانبی، هدایا و البته آرایش مو و آرایش باشد. که اینها مخصوصا بلیط های رفت و برگشت و اقامت آنها هزینه هایی است که شما به عنوان عروس و داماد باید برای دوستانتان پرداخت کنید.

پس از بررسی مسائل مالی جشن عروسی و تعیین اولویت های خود، این دو سوال را از خود بپرسید:

  1. آیا قرار است از ساقدوش هایم بخواهم که مو و آرایش خود را به صورت حرفه ای انجام دهند؟
  2. آیا من به ظاهر یا سبک فوق العاده خاصی نیاز دارم که لزوماً انجام آن آسان نباشد؟

اگر پاسخ یک یا هر دو سوال بله است، باید برگه را بردارید!

بیشتر دخترها به تنهایی قادر به انجام آرایش زیبایی خود نخواهند بود. بنابراین اگر ظاهری یکسان و متفاوت برای آنها می خواهید، برای پرداخت هزینه این خدمات برنامه‌ ریزی کنید. و دوستان شما احتمالاً انتظار دارند که اگر از آنها بخواهید مو و آرایش خود را به صورت حرفه ای انجام دهند، این هزینه را بپردازید .

هزینه آرایش ساقدوش عروس

اگر بودجه شما در حال حاضر محدود است، در اینجا چند مصالحه وجود دارد:

  • فقط برای یک سرویس

برای آرایشگاه هزینه آنها را بپردازید، سپس به ساقدوشها این امکان را بدهید که خدمات دوم را خودشان هزینه آن را بپردازند.

  • نکته حرفه ای:

اگر به ساقدوش خود حق انتخاب خرید لباس، آرایش یا هر دو خدمات را بدهید، آرایشگر شما باید از قبل بدانند تا مطمئن شوند که زمان کافی خواهند داشت. این تصمیمی نیست که بتوان آن روز گرفت!

  • به خدمتکاران خود این امکان را بدهید که خودشان خدمات حرفه ای را خریداری کنند، اما انعام آنها را پوشش دهند.

 قوانین استاندارد انعام “بازدید از سالن” در اینجا اعمال می شود، به این معنی که باید 15 تا 20٪ از هزینه هر خدمات زیبایی را انعام دهید.

  • از یک دوست واقعا با استعداد کمک بخواهید

اگر یکی از اعضای مهمانی عروس یا دوستی دارید که آرایشگری عالی است یا در دیزاین لباس ساقدوش ها متخصص دارد، از او بخواهید به ساقدوش عروسی که مشکل آرایش مو یا آرایش دارد، کمک کند. اینگونه کمی در بودجه خود برای پرداخت خدمات حرفه ای صرفه جویی می کنید.

  • اجازه دهید همه نظر دهند.

 به احتمال زیاد دختران شما می دانند که چگونه با هم هماهنگ به نظر برسند، بنابراین به آنها اعتماد کنید تا موهای ساده و آرایش خود را انجام دهند. در صورت نیاز به خرید ابزارهای جدید مو یا ایده آل کردن یک چشم دودی، از قبل به آنها اطلاع رسانی کنید!

  • نکته حرفه ای:

این یک حرکت خوب (و آماده سازی عالی) خواهد بود که برای دخترانتان چوب های فر کننده، اتوهای مسطح، اسپری ها، پودرها و غیره تهیه کنید تا در صورت نیاز از آنها استفاده کنند.

با آنها ارتباط بگیرید!

 ساقدوش های آگاه، ساقدوش های شادی هستند. زود تصمیم بگیرید که آیا آنها را با آرایش و موی روز عروسی پذیرایی می کنید، آیا به آنها امکان خرید یک یا هر دو خدمات را می دهید، یا می خواهید آنها موهای خود و آرایش خود را انجام دهند. تعیین انتظارات از قبل به دختران شما زمان کافی برای برنامه ریزی می دهد و مشکلات را به حداقل می رساند.

بروز رسانی: 8/آذر/1402

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *