خواستگاری

طرح این سوال… کار آسانی نیست و اغلب همیشه طبق برنامه پیش نمی رود. اما گاهی اوقات برای شاد زیستن همیشه نیازی به یک پیشنهاد کامل ندارید . ما یک راهنمای نهایی برای اینکه چگونه از عزیزتان خواستگاری کنید داریم که میتوانید بله را بگیرید.

اولین چیزی که باید به خاطر بسپارید این است که وقتی نوبت به خواستگاری می رسد، چیزهای کوچک مهم نخواهند بود. تنها چیزی که مهم است این است که شما و شریک زندگیتان خوشحال و هیجان زده باشید که زندگی مشترک خود را به اشتراک بگذارید.

خاستگاری در فرهنگ ایرانی

جلسه خواستگاری بسیار مهم و حساس است، دختر و پسر و خانواده‌ های ایشان در صورتی که از قبل همدیگر را نمی شناختند، لازم است به بحث پیرامون اعتقادات و آداب و رسوم خود بپردازند و گرایش‌های فکری و اجتماعی خود را مطرح کنند.

زمان خواستگاری

خانواده پسر باید قبل از حضور در خانه دختر، زمان و ساعت خواستگاری را با خانواده دختر هماهنگ کنند. تا خانواده دختر بتوانند شرایط خواستگاری و خانه را برای حضور خواستگار مهیا کنند؛ ولی اگر بدون هماهنگی وارد خانه دختر شوند، شاید خانواده دختر و وضعیت خانه به طوری باشد که پذیرش مهمان ها کمی به تاخیر بیانجامد و باعث سوء تفاهم و حس بی احترامی به خانواده پسر دست بدهد که اصلا خوشایند نیست.

آداب گل و شیرینی خواستگاری

تهیه گل و شیرینی برای خواستگاری از نمادهای زیبا و به یاد ماندنی این مراسم است. که نمایانگر حسن سلیقه، مهر و محبت داماد و نیز توجه ویژه خانواده داماد به عروس و خانواده اش می باشد. پس باید بیشتر به زیبایی آن اهمیت داد تا قیمتش (حتی اگر خواستگاری به سرانجام نرسد)

خواستگاری در فرهنگ غیر ایرانی

در کشورهای دیگر و فرهنگشان شیوه ی خواستگاری از فرد مورد نظرشان کمی متفاوت است. بدین صورت که آنها بدون تشریفات مراسم خواستگاری که در ایران در کنار خانواده ها انجام میگیرد.این پیشنهاد ازدواج را به شکل دیگری بیان میکنند که در ادامه به آن می پردازیم.

نحوه انتخاب انگشتر

در حالی که ممکن است مطمئن باشید که شریک زندگی خود را بهتر از هر کس دیگری می شناسید، در این مورد ما واقعاً توصیه می کنیم نظر دوم را دریافت کنید. به یاد داشته باشید، این چیزی است که از شریک زندگی خود می خواهید تا آخر عمر آن را بپوشد، بنابراین باید با استایل خودش همخوانی داشته باشد . 

شخص قابل اعتمادی را انتخاب کنید که با شما بیاید، زیرا می خواهید مطمئن شوید که این شخص شگفتی را خراب نمی کند. یک دوست صمیمی یا یک خواهر یا برادر، در حالت ایده آل کسی که قبلا حلقه نامزدی خریده است، همیشه انتخاب خوبی است. به غیر از این، تنها چیزی که باید از آن مطمئن باشید این است که حلقه منعکس کننده شخصیت شریک زندگی شما باشد. 

برای افرادی که سبک کلاسیک و ساده ای دارند، به سراغ انگشترهای رنگارنگ یا غیر متعارف نروید. با این حال، اگر شریک زندگی شما کمد لباسی سرکش و حواس پرت دارد، ممکن است حلقه نامزدی سنتی را بخواهد. 

در حالی که ممکن است مطمئن باشید که شریک زندگی خود را بهتر از هر کس دیگری می شناسید.خواستگاری

نکته اصلی:

خواستگاری با حلقه ای که در خانواده شما به اشتراک گذاشته شده است یک ژست احساسی و عاشقانه است، اما همان قوانین همچنان اعمال می شود. اگر فکر نمی‌کنید که طرح حلقه خانواده‌تان برای شریک زندگی‌تان جذاب باشد، همیشه تغییرات کوچکی برای تغییر آن وجود دارد. به یک جواهرساز مورد اعتماد مراجعه کنید و از آنها بپرسید که چه کاری می توانند انجام دهند تا سبک، رنگ و طرح انگشتر را مطابق با شریک زندگی شما و حفظ سنت خانوادگی تطبیق دهند.

خواستگاری بدون حلقه؟ 

برای یک خواستگاری غیر منتظره ، ممکن است هنوز به حلقه فکر نکرده باشید. این می تواند یک ایده معقول باشد فقط در صورتی که پاسخ مثبت نباشد، بنابراین شما پول زیادی سرمایه گذاری نکرده اید. همچنین به این معنی است که اگر نامزد کردید، می توانید حلقه را با هم انتخاب کنید. این امروزه بسیار رایج تر است و اگر نگران انتخاب نکردن حلقه مناسب برای همسرتان هستید، می تواند گزینه ایمن تری باشد. یا شاید شما قصد داشتید حلقه را از قبل انتخاب کنید، اما به سادگی آنقدر غرق در احساسات بودید که این سوال به تازگی مطرح شد! گاهی اوقات عاشقانه ترین پیشنهادها، غیرمنتظره هستند.

نحوه خواستگاری

اگر کمدی های رمانتیک چیزی به ما آموخته اند، این است که مکان مناسب برای خواستگاری می تواند از نظر هر زوجی بسیار متفاوت به نظر برسد. فقط شما می دانید که محبوب شما چه چیزی را ترجیح می دهد و این کاملاً به شخصیت او بستگی دارد. برخی از مردم ایده یک پیشنهاد پر زرق و برق را در مقابل جمعیت دوست دارند، جایی که دیگران رویای آن را دارند که این لحظه خاص در خلوت خانه شما و در کنار غذای مورد علاقه شما اتفاق بیفتد. به این فکر کنید که شریک زندگی شما معمولاً ترجیح می دهد در شب جمعه چه کاری انجام دهد و از آنجا بروید.

شاید دیدگاه خاصی وجود داشته باشد که هر دوی شما از آن لذت ببرید؟ شاید شما یک ساحل مورد علاقه دارید که همیشه یکشنبه ها به آن می روید؟ یا شاید هنوز عاشق رفتن به همان رستورانی هستید که در اولین قرار ملاقات خود از آن بازدید کرده اید. همه این مکان‌ها دارای ارزش عاطفی هستند و می‌توانند فراهم کنندتنظیم عالی برای زمانی که سوال را مطرح می کنید .

مکان مناسب برای خواستگاری می تواند از نظر هر زوجی بسیار متفاوت به نظر برسد.

نکته اصلی:  

خواستگاری در تعطیلات می تواند بهترین گیلاس برای فرار زوج ها باشد. با مناظر منظره و شام های عاشقانه فراوان، فرصت های زیادی برای پرسیدن این سوال مهم وجود خواهد داشت. با این حال، هنگام برنامه ریزی یک پیشنهاد تعطیلات، جزئیاتی وجود دارد که باید قبل از رفتن به آنها دقت کنید. به راهنمای ما برای خواستگاری در تعطیلات نگاهی بیندازید تا مطمئن شوید که هیچ چیز برنامه های عاشقانه شما را از بین نمی برد.

خواستگاری در خانه

با توجه به اینکه بسیاری از ما اکنون در انزوا هستیم، ایده پیشنهادی عجیب شما ممکن است ضربه خورده باشد. اما در حالی که ما در داخل خانه جمع شده ایم، عشق همچنان در هوا است. وقتی در خانه خواستگاری می‌کنید، هنوز هم می‌توانید تمام موانع را کنار بگذارید . نکات برتر ما را بخوانید و از برخی از پیشنهادات زندگی واقعی خود در اینجا الهام بگیرید. 

وقتی در خانه خواستگاری می‌کنید، هنوز هم می‌توانید تمام موانع را کنار بگذارید

نحوه درخواست ازدواج

به راحتی می توان به جزئیات کوچکتری که در هنگام پرسیدن سوال احساس آمادگی می کنید، توجه کرد. توصیه ما؟ آرام بمانید و چند نفس عمیق بکشید. سعی کنید نقطه یا لحظه دقیقی را در طول روز برای خواستگاری مشخص نکنید، زیرا برنامه ها می توانند تغییر کنند و این باعث افزایش فشار می شود. آرام بمانید و زمان زیادی را با هم به خود اختصاص دهید تا بتوانید در زمانی که آن لحظه مناسب است، این سوال را بپرسید. این حتی ممکن است در جایی نباشد که تصور می‌کردید در آن خواستگاری می‌کنید، اما اگر دلتان به شما بگوید که به دنبال آن بروید. انجام دهید.

نکته اصلی:

ساختن سوال ممکن است دشوار باشد، بنابراین بهتر است از قبل چند کلمه یادداشت کنید. می توانید در مورد زمانی که با هم گذرانده اید، اینکه چرا طرف مقابل را دوست دارید یا اینکه چرا می خواهید زندگی خود را با او سپری کنید، صحبت کنید.

چگونه پاسخ را بپذیریم

به احتمال زیاد، شما فقط در صورتی پیشنهاد می کنید که حدس خوبی داشته باشید که پاسخ مثبت خواهد بود. اگر چنین است، تبریک می گویم! از لحظه لذت ببرید، و به خودتان اجازه دهید تا قبل از اینکه به خانواده و دوستان خود بگویید، مدتی را با هم جشن بگیرید .

اگر پاسخی که انتظارش را داشتید نیست، سعی کنید خیلی نا امید نباشید. فقط به این دلیل که بله نیست، به این معنی نیست که پایان رابطه شماست. شاید شریک زندگی شما آماده نباشد یا با مفهوم ازدواج موافق نباشد. پاسخ هر چه باشد، به استدلال آنها گوش دهید و سعی کنید بفهمید. اگر با این دست انداز در جاده کنار بیایید، ممکن است در آینده همچنان صدای زنگ عروسی را بشنوید!

خدمات باغ پلاک هفت

بروزرسانی:13/آذر/1402

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *