چگونه یک مکان مناسب برای عروسی بهاری انتخاب کنیم؟

چگونه یک مکان عروسی بهاری را انتخاب می کنید؟به خصوص اگر می خواهید عروسی در فضای باز برگزار کنید؟ برنامه ریزی یک عروسی در فضای باز در بهار برای افراد زیاد سخت نیست. این موضوع نیاز به یک ذهنیت ریسک پذیر دارد. کسی که اجازه نمی دهد استرس او را از بین ببرد و مانع برنامه ریزی درست، برای یک رویای دلنشین یعنی روز عروسیش شود.

از آنجا که بهار دوست داشتنی است، می تواند به سرعت به تابستان گرم تبدیل شود و برنامه ها می توانند تغییر کنند.

هنگام انتخاب مکان عروسی خود از کجا شروع می کنید ؟ اگر دوست دارید یک مراسم عروسی در فضای باز یا پذیرایی عروسی انجام دهید، در اینجا چند پیشنهاد برای انتخاب مکان مناسب برای عروسی ارائه شده است.

 

مکان های عروسی بهاری شما 

باغ ها

تقریباً هر شهر دارای نوعی باغ گیاه شناسی است که مملو از گزینه های مکانی باشکوه برای مراسم بهاری است. آنها برای عروسی های بزرگ یا به عنوان مکان های عروسی کوچک مناسب هستند .

البته چون این نوع مکان عمومی است امکان دارد اجازه ی رزرو و اجاره به زوج ها را ندهند ، پس ابتدا از این بابت مطمین شوید.

در عین حال بعضی باغ ها صرفا برای برگزاری مراسمات هستند ،که معمولا مزیتی که این باغ ها دارند دارا بودن فضای بسته در صورت بارندگی و تغییر آب و هوا است.

 

باغ پلاک هفت

باغ پلاک هفت با هفت سال سابقه ی برگزاری مراسمات عقد، عروسی ، تولد و غیره ،

باغ پلاک هفت با هفت سال سابقه ی برگزاری مراسمات عقد، عروسی ، تولد و غیره ، دارای تشریفات برگزاری مخصوص می باشد .

فضای زیبای باغ با دکوراسیون منحصر به فرد شما را به وجد می آورد . همچنین شما میتوانید در هر فصل بنا به سلیقه ی خود و گلهای هر فصل از گل آرایی خاص  تشریفات  پلاک هفت برخوردار شوید.

 

تاکستان

تاکستان ها مکان های زیبای برای عروسی بهاری هستند .

تاکستان ها مکان های زیبای عروسی بهاری هستند . حالا بسته به زمان سال و نوع انگور. اگر در شهرتان مزرعه ی تاکستان وجود دارد ، با کسب اجازه از صاحب مزرعه برای عروسی بهاری شما ایده ی خوبی میتواند باشد.

تاکستان ها ممکن است در بهار سرسبز و سبز باشند یا به سختی جوانه بزنند. از قبل تحقیق کنید اگر گیاهان در حالت شکننده هستند و تازه شروع به رشد کرده اند، ممکن است نتوانید مراسمی برگزار کنید یا حتی در میان درختان انگور عکس بگیرید.

تاکستان‌ ها زیبا هستند، اما یک تجارت نیز هستند و شما قرار نیست روند رشد را مختل کنید.

همانطور که گفته شد، بسیاری از تاکستان‌ها دارای اتاق‌ های زیبا با مناظر خیره‌ کننده هستند و مطمئناً عکس‌ های عالی دریافت خواهید کرد. 

انبارها

روستایی. بوهو. طبیعی. اینها فقط چند کلمه برای توصیف مکان عروسی بهاری انبار است .

روستایی. بوهو. طبیعی. اینها فقط چند کلمه برای توصیف مکان عروسی بهاری انبار است .

انباری برای برگزاری مراسم عروسی گزینه‌های داخلی/خارجی را در اختیار شما قرار می‌دهد، اما در هر صورت، هنوز یک انبار است. اطمینان حاصل کنید که تمام امکانات مورد نیاز در محل انبار خود را دارید.

در مورد امکانات گرمایش، روشنایی و حمام با محل برگزاری خود بحث کنید.

اکثر کسب‌ و کارهای تاسیس شده، حتی اگر انباری باشند، همه اینها را مرتب خواهند کرد. اما، اگر شما صرفاً از انبار یک دوست برای پذیرایی عروسی خود استفاده می کنید، باید موارد زیادی را در نظر بگیرید .

طبعا بسیاری از لوازم پذیرایی و حتی دیزاین فضا، میز و صندلی ها و غیره با خودتان است.  سعی کنید به حرفه ای ها پایبند باشید و یک فضای قانونی رزرو کنید.

پشت بام هتل

پشت بام ها برای برگزای عروسی بهاری خاص شما مکان دلپذیری خواهند بود که تازگی هم خیلی پر طرفدار شده اند.

پشت بام ها برای برگزای عروسی بهاری خاص شما مکان دلپذیری خواهند بود

اگر علاقه مند به منظر شهری هستید، برای مکان مراسم عروسی یا محل پذیرایی خود به پشت بام هتل نگاه کنید. مناظر باورنکردنی خواهید داشت و این مکان منحصر به فردی است که مهمانان سال ها در مورد آن صحبت خواهند کرد.

اگر به اندازه کافی خوش شانس هستید که یک روز/عصر بهاری گرم داشته باشید، یک پذیرایی روی پشت بام پر از گلدسته هایی از چراغ های چشمک زن یا لامپ های ادیسون منظره دیدنی است.

یا شاید در بعد از ظهر آفتاب کافی برای یک مراسم سریع روی پشت بام داشته باشید و سپس برای پذیرایی به سالن رقص هتل یا رستوران برگردید.

کلبه یا حیاط خلوت

مکان مناسب برای یک عروسی بهاری کوچک چیست ؟ عروسی های صمیمی و در خانه در طول کووید محبوبیت بیشتری پیدا کردند و در همه جا ماندگار شدند. حیاط خلوت خود را به عنوان محل برگزاری عروسی یا کلبه خود را به عنوان محل پذیرایی در نظر بگیرید.

حیاط خلوت خود را به عنوان محل برگزاری عروسی بهاری انتخاب کنید

هیچ چیز مثل احساس گرم بودن در خانه نیست. با این حال، اگر رویداد شما به داخل خانه منتقل شود، آیا فضای کافی مثل حیاط  با فضای باز خواهید داشت؟ باید به تمام موارد فکر کرد.

عروسی در ملک شما به معنای صرفه جویی در هزینه های ازدواج است.

تمام تلاش خود را انجام دهید، اما از یک تشریفات بخواهید که به شما در ساختن روز رویاهایتان کمک کند. برای عروسی در خانه یا کلبه چیزهای زیادی از جمله مجوزها انجام می شود، بنابراین از یک متخصص کمک بخواهید.

زمین باز

زمین باز یک گزینه تمیز برای مکان عروسی است. نکته مهم در مورد ازدواج در زمین باز این است که املاک تمایل دارند گزینه های زیادی در مورد مکان برگزاری مراسم داشته باشند.

زمین باز یک گزینه تمیز برای عروسی بهاری

 اما مشکلی که ممکن است وجود داشته باشد، در صورت تغییر ناگهانی آب و هوا باید یک فضای بسته یا چادر مانند در نظر داشت. در این مورد باید با تشریفات خود صحبت کنید و برنامه ریزی داشته باشید .

حتما در مورد قوانین به خصوص دکور عروسی برای فضای  بیرون بپرسید.

در رسم عروسی های ترکی و لری و در کل عروسی های محلی در ایران، معمولا برای مراسمشان از همچین فضای بازی استفاده میکنند. همچنین فضایی مانند سیاه چادر را نیز برپا میکنند برای مواقع ضروری که بارندگی شود.

به یاد داشته باشید: بسته به اینکه آب و هوا چگونه باشد، ممکن است به شما اجازه ندهند که در خیابان ها یا سبزه ها عکس بگیرید. به اموال و محل برگزاری آنها احترام بگذارید.

گالری هنر

گالری ها برای عروسی بهاری می توانند واقعا پیچیده و رمانتیک باشند، و برخی از آنها دارای گالری های مجسمه سازی در فضای باز هستند که می توانند عروسی را در آنها برگزار کنند. باز هم، داشتن یک فضای بسته جایگزین برای عروسی در فضای باز ،یک مزیت است.

فصل بهار

یکی از خوبی هایی که عروسی بهاری  دارد ،محدودیت های عروسی و دکوراسیون و خیلی موارد دیگر را ندارد ، پس با خیال راحت میتوانید برای عروسی در یک فضای باز و زیبا برنامه ریزی کنید.

همه اینها بستگی به سلیقه شما برای چگونگی برگزاری عروسی بهاری تان دارد ، پس هر مکانی که برای شما احساس خوشنودی بیشتری دارد را انتخاب کنید و با برنامه ریزی به کمک تشریفات خود از بابت همه چیز خیالتان راحت باشد.

بروز رسانی: 20/آبان/1402

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *