دی جی یا گروه عروسی؟ مزایا، معایب و هزینه 

وقتی نوبت به انتخاب موسیقی برای عروسی شما می رسد، باید موارد زیادی را در نظر بگیرید.دی جی یا گروه عروسی؟ از انرژی که می‌خواهید مهمانان در پذیرایی احساس کنند گرفته تا نوع موسیقی که می‌خواهید در روز مراسم خود بشنوید، عوامل زیادی در این امر دخیل هستند. اگر می خواهید تصمیم بگیرید که آیا باید یک گروه عروسی یا دی جی داشته باشید، و دودل هستید برای انتخاب، ما می توانیم به شما کمک کنیم.

تصمیم بگیرید که آیا یک گروه عروسی یا دی جی انتخاب مناسبی برای شماست

با توجه به هزینه‌ ها، فضای مورد نیاز، و نیازهای راه‌ اندازی، و همچنین مزایا و معایب مختلف، زوج‌ ها باید گزینه‌ های مختلفی را قبل از رزرو سرگرمی عروسی بررسی کنند.

انواع سرگرمی های عروسی:

انواع مختلفی از سرگرمی های عروسی وجود دارد که زوج ها می توانند هنگام برنامه ریزی عروسی آن را بررسی کنند. گزینه های محبوب سرگرمی موسیقی عبارتند از:

 • گروه‌های موسیقی زنده
 • تک ‌خوانندگان
 • گروه‌های موسیقی زنده
 • تک نواز پیانو
 • نوازنده گیتار کلاسیک
 • دی‌جی عروسی

حتی با وجود بسیاری از سبک ها و صداهای موسیقی، دو دسته اصلی از سرگرمی های عروسی وجود دارد که همه دوست دارند : گروه و دی جی. 

دی جی یا گروه عروسی؟

مقایسه گروه عروسی یا دی جی؟

فرقی نمی کند که یک گروه عروسی یا دی جی در مراسم عروسی داشته باشید، مهمانان شما مطمئناً شبی باورنکردنی را برای شما جشن خواهند گرفت. با این حال، هنگام انتخاب بین این دو، چند متغیر اصلی وجود دارد که باید در نظر گرفته شود، مانند خدماتی که ارائه می‌دهند، چقدر هزینه می‌کنند، نیازهای راه‌ اندازی چیست و چقدر موسیقی در اختیار دارند.

هنگام انتخاب بین یک گروه عروسی یا دی جی برای روز بزرگ خود، به این موارد فکر کنید:    

 1. تنوع

یکی از بزرگترین عواملی که در انتخاب یک گروه یا دی جی باید در نظر بگیرید، تنوع موسیقی عروسی مورد نظر شما است. آیا آهنگ یا هنرمندی وجود دارد که مطلقاً نمی خواهید در روز بزرگ خود بشنوید؟ پاسخگویی به این درخواست‌ها برای یک دی ‌جی خیلی سخت نخواهد بود، در حالی که یک گروه عروسی به توجه بیشتری نیاز دارد (و مایل به موافقت). در حالی که یک گروه عروسی سرگرمی های زنده منحصر به فردی را ارائه می دهد، یک دی جی به احتمال زیاد آرشیوی گسترده ای از موسیقی را در اختیار دارد.

 1. فضا و تنظیم

اگر در حال برگزاری یک عروسی در فضای باز هستید، هنگام انتخاب بین یک گروه عروسی یا دی جی، مولفه های دیگری وجود دارد که باید در نظر بگیرید. آیا در محل برگزاری عروسی در فضای باز یک مرحله سرپوشیده وجود دارد ؟ آیا برای محافظت از مجریان عروسی خود در برابر عوامل، نیاز به اجاره چادر اضافی دارید؟ یک دی جی به پوشش بسیار کمتری نسبت به گروه معمولی شما نیاز دارد، اما نوازندگان زنده توانایی باورنکردنی در افزایش انرژی در رویدادهای بیرون از خانه دارند. آنها به بازی بر سر حواس پرتی، صداهای بلند و وقفه های غیرمنتظره عادت دارند.

 1. محدودیت‌های محل برگزاری

اگر قبلاً محل برگزاری عروسی خود را رزرو کرده‌اید، ممکن است در تلاش برای یافتن یک گروه موسیقی عروسی یا دی ‌جی باشید که بتواند محدودیت ‌های سختی برای محل برگزاری داشته باشد. همه مکان‌های عروسی روند یکسانی ندارند، و برخی مکان‌ ها که فهرست گسترده‌ای از محدودیت ‌های سخت ‌گیرانه دارند ممکن است روز شما را مختل کنند.

مکان‌ های عروسی ممکن است محدودیت‌ هایی برای سرگرمی داشته باشند که این محدودیت‌ ها را محدود می‌کند:

 • تعداد نوازندگان
 • نوع تجهیزات مجاز
 • نوع ساز
 • مصرف برق
 • نویز/صدا

هنگام تکمیل تورهای محل برگزاری عروسی ، سرگرمی های عروسی را با هماهنگ کننده محل برگزار کنید. در مورد محدودیت ها، هزینه ها و سایر سیاست های مربوط به استخدام گروه موسیقی یا دی جی بپرسید. علاوه بر این، گزینه‌ های راه‌اندازی، سبک‌ ها، در دسترس بودن فضا و تجهیزات در محل را مورد بحث قرار دهید.

 1. قیمت

یکی از مهم ترین عناصری که بر استخدام یک گروه عروسی یا دی جی برای پذیرایی یک زوج نامزد تأثیر می گذارد، هزینه است. بسیاری از زوج‌های مدرن با بودجه محدودی در حال برنامه ‌ریزی عروسی هستند و ممکن است نتوانند از عهده سرگرمی ‌های عروسی رویاهای خود برآیند. به طور معمول، رزرو خدمات دی جی هزینه کمتری نسبت به استخدام یک گروه موسیقی زنده دارد، اما در دسترس بودن سرگرمی های عروسی در منطقه شما نیز در قیمت گذاری نقش دارد.

تفاوت قیمت : گروه عروسی در مقابل دی جی

فرقی نمی‌ کند گروه عروسی، دی ‌جی یا هر شکل دیگری از سرگرمی ‌های موسیقی را استخدام کنید، هزینه کل احتمالاً تحت تأثیر جزئیات متعدد است.

دی جی یا گروه عروسی؟

برخی از رایج ترین عواملی که بر قیمت گذاری سرگرمی عروسی تأثیر می گذارد عبارتند از:

 • تاریخ عروسی
 • روز هفته
 • تقاضای منطقه/فصلی
 • برنامه زمانی مراسم عروسی
 • مدت زمان مراسم عروسی
 • درخواست های ویژه

هزینه ها و شرایط اضافی از مجری به مجری دیگر متفاوت است. گروه‌های موسیقی عروسی یا دی‌جی‌ ها ممکن است فقط برای خدمات پذیرایی قیمت‌گذاری کنند، یا ممکن است قیمت بسته را ارائه دهند.

هزینه گروه عروسی

هزینه استخدام یک گروه عروسی اغلب به محبوبیت گروه، اندازه آنها (تعداد نوازندگان) و نیازهای آنها برای برگزاری مراسم بستگی دارد. زوج‌ها می‌ توانند انتظار داشته باشند که قیمت‌ های متفاوتی برای گروه‌ های عروسی حرفه‌ای، تکنوازان، گروه‌های ساز و غیره ببینند. الزامات سفر، اقامت یک شبه، و سایر هزینه ها نیز در قیمت یک گروه نقش دارند.

مزایا و معایب گروه عروسی

مدتی را صرف ارزیابی نکات مثبت و منفی مربوط به استخدام گروه موسیقی برای عروسی خود کنید. قبل از رزرو گروه عروسی زنده، در مورد محل برگزاری، تم عروسی، نوع موسیقی مورد نظر و آنچه مهمانان شما لذت خواهند برد، فکر کنید.

نکته مثبت داشتن یک گروه عروسی زنده

 • کار جمعی:

یک رهبر بزرگ گروه، مردم را خشنودتر می کند. آنها در اتاق کار می کنند، با مهمانان عروسی درگیر می شوند، جوک می گویند، و به رویدادهای پذیرایی کمک می کنند که به طور یکپارچه از یکی به دیگری منتقل شوند.

 • انرژی:

اگر پیش‌ بینی می‌کنید که مهمانان عروسی برای بیرون آمدن در زمین رقص نیاز به فشار دارند، یا اگر خانواده‌ای پر از رقصنده‌ های بد هستید، گروه عروسی را انتخاب کنید .

 • مهارت های بهبود:

در عروسی، هر چیزی ممکن است اتفاق بیفتد . چه یک مهمان مست طغیان کند، چه تجهیزات خراب باشد یا جمعیت کم انرژی باشد، یک گروه عروسی حرفه‌ای می‌تواند چالش‌ های غیرمنتظره را پشت سر بگذارد.

نقطه ضعف داشتن گروه عروسی

 • قیمت:

استخدام یک گروه عروسی زنده معمولاً گرانتر از یک دی جی است. شما برای سرگرمی های متعدد پول می دهید. برای بسیاری از زوج‌ هایی که بودجه مناسبی برای عروسی دارند، پیدا کردن یک گروه عروسی متناسب با محدوده قیمت آنها ممکن است دشوار باشد.

 • الزامات راه اندازی:

گروه ها فضای سالن بیشتری نسبت به نیاز یک دی جی می گیرند و اغلب تجهیزات بسیار بیشتری دارند. علاوه بر این، ممکن است برای یک دی‌ جی راحت‌تر باشد که با محدودیت‌ های محل برگزاری در مورد نویز سازگار شود.

 • تنوع کمتر:

اگر درخواست‌ های آهنگ خاصی دارید یا علاقه دارید آهنگی را دقیقاً همانطور که توسط هنرمند اصلی اجرا شده است بشنوید، ممکن است یک گروه زنده بهترین انتخاب نباشد.

اگر تمایل دارید که در مراسم عروسی خود یک گروه موسیقی زنده داشته باشید، قبل از امضای قرارداد، مزایا و معایب آن را در نظر بگیرید. با این حال، قبل از هر تصمیمی، بیایید نگاهی به فراز و نشیب های استخدام یک دی جی بیندازیم.

مزایا و معایب یک دی جی عروسی

مشابه داشتن یک گروه عروسی، داشتن یک دی جی به عنوان سرگرمی عروسی شما دارای نکات مثبت و منفی است. قبل از تعهد، خوب و بد را در نظر بگیرید.

دی جی یا گروه عروسی؟

 • قیمت:

استخدام یک دی جی بسیار مقرون به صرفه تر از استخدام یک گروه عروسی است.

 • تنوع بیشتر:

ترجیحات و درخواست های خود را با یک دی جی عروسی پیش از موعد مورد بحث قرار دهید تا آنها بتوانند آهنگ های مورد علاقه کمتر شناخته شده را پیدا کنند و هر آهنگی را که باید از “نواختن آن امتناع کنند” یادداشت کنند.

 • مراسم عروسی:

دی جی ها در هنر جمع کردن جمعیت و حرکت دادن مردم به خوبی آموزش دیده اند. دی‌جی‌های حرفه‌ای با توانایی ترکیب آهنگ‌ های دوره‌ها، ژانرها و سبک‌ های مختلف با سهولت ظاهری، آماده به کار هستند.

 • تجهیزات:

بسیاری از دی جی های عروسی دارای تجهیزات نورپردازی، الکترونیکی، جلوه های ویژه و صدا هستند. یک دی جی سطح بالا با آنچه از جایی به مکان دیگر حمل می کند، می تواند به تنهایی یک رویداد را ایجاد کند، اغلب در فضایی بسیار کوچکتر از نیاز یک گروه.

مضرات داشتن دی جی در عروسی

 • مسائل شخصیتی:

هنگامی که یک فرد مجرد مسئول ارائه سرگرمی های عروسی است، شخصیت آنها فوق العاده مهم است. آنها رویدادها را اعلام می کنند، با جمعیت کار می کنند و تأثیر زیادی بر لحن و انرژی پذیرایی خواهند داشت.

 • فقدان مهارت های اصلاحی:

اگر دی جی عروسی را استخدام می کنید که سبکی سفت و سخت دارد، یا به هر چیز کوچکی نیاز دارد که دقیقاً درست پیش برود، ممکن است به خوبی با تغییرات غیرمنتظره، حوادث ناگوار یا مسائل فنی سازگار نشوند. یک دی‌جی عالی می‌تواند با جریان پیش برود، خود را با خلق و خوی خود سازگار کند، و اگر از برنامه خارج شد، برنامه مهمانی را به مسیر خود بازگرداند.

 • استرس میهمانان:

موسیقی بی وقفه ممکن است بر مهمانان شما فشار بیاورد تا در تمام مدت پذیرایی به رقص ادامه دهند. اگر میهمانان شما عاشق رقصیدن هستند، این عالی است، اما مهمانانی که اعتماد به نفس کمتری به مهارت های حرکتی خود دارند ممکن است برای رقصیدن خوب یا اصلاً تحت فشار باشند.

بروزرسانی: 27/آبان/1402

26 دیدگاه در “دی جی یا گروه عروسی؟

 1. نازنین گفت:

  من دوست دارم گروه داشته باشم بلای عروسیم ولی قطعا هزینه ش زیاد میشه

  1. شعبانی گفت:

   سلام و عرض ادب تشکر از حضور شما و دیدگاهتون. شاد و خوشبخت باشید دوست عزیز

 2. حاتمی گفت:

  اطلاعات خوبی دادین ممنونم . الان دی جی هم هزینه ی کمی نداره البته چه برسه به گروه برای عروسی

  1. شعبانی گفت:

   سلام و عرض ادب تشکر از حضور شما و دیدگاهتون. شاد و خوشبخت باشید دوست عزیز

 3. مطهره گفت:

  دی جی ما رو خود تشریفات شما اوکی کرد .همه چی تمام بود خیلی خفن بودن

  1. شعبانی گفت:

   سلام و عرض ادب تشکر از حضور شما و دیدگاهتون. شاد و خوشبخت باشید دوست عزیز

 4. هنگامه گفت:

  پلاک هفت بهترین توی شیراز . عاشق دکوراسیون باغتون هستم

  1. شعبانی گفت:

   سلام و عرض ادب تشکر از حضور شما و دیدگاهتون. شاد و خوشبخت باشید دوست عزیز

 5. نادیا گفت:

  دی جی رو بیشتر دوس دارم توی شیراز گروه خوب ندیدم من

  1. شعبانی گفت:

   سلام و عرض ادب تشکر از حضور شما و دیدگاهتون. شاد و خوشبخت باشید دوست عزیز

 6. شادی گفت:

  گروه خوب اگه میدونید معرفی کنید لطفا. عروسیم توی پاییز هست تو باغ شما 😍😍

  1. شعبانی گفت:

   سلام و عرض ادب برای اطلاعات بیشتر لطفاً با شماره‌ های زیر تماس حاصل بفرمایید. شاد و خوشبخت باشید
   تلفن : ۰۹۱۷۲۴۲۴۱۷۳ – ۰۹۱۷۲۴۲۴۱۷۵ – ۰۹۱۷۹۱۶۴۱۷۳- ۰۷۱۹۱۰۱۵۰۴۸

 7. بهاری گفت:

  شما بهترینید .بی صبرانه منتظرم آبان برسه .
  مراسم عقد رو توی باغ شما قراره بگیریم خیلی خوشحالم

  1. شعبانی گفت:

   سلام و عرض ادب تشکر از حضور شما خوشحالیم مارو انتخاب کردین. شاد و خوشبخت باشید دوست عزیز

 8. بهاره گفت:

  چه نکته های بدرد بخوری بود . تشکر از تیم خوبتون

  1. شعبانی گفت:

   سلام و عرض ادب تشکر از حضور شما و دیدگاهتون. شاد و خوشبخت باشید دوست عزیز

 9. سمانه گفت:

  دی جی ما خیلیییی بد بود یعنی یادم میاد انقد پشیمون میشم ک بیشتر نگشتم برای دی جی خوب

  1. شعبانی گفت:

   سلام و عرض ادب تشکر از حضور شما و دیدگاهتون. شاد و خوشبخت باشید دوست عزیز

 10. شبنم گفت:

  سلام هزینه مراسم حدود ۱۰۰ نفر چقدر در میاد .
  نامزدی هستش

  1. شعبانی گفت:

   سلام و عرض ادب برای اطلاعات بیشتر لطفاً با شماره‌ های زیر تماس حاصل بفرمایید. شاد و خوشبخت باشید
   تلفن : ۰۹۱۷۲۴۲۴۱۷۳ – ۰۹۱۷۲۴۲۴۱۷۵ – ۰۹۱۷۹۱۶۴۱۷۳- ۰۷۱۹۱۰۱۵۰۴۸

 11. سحر گفت:

  دی جی اونم اگر به موزیک لری مسلط باشه خوشم میاد 😁😁

  1. شعبانی گفت:

   سلام و عرض ادب تشکر از حضور شما و دیدگاهتون. شاد و خوشبخت باشید دوست عزیز

 12. ندا گفت:

  دی جی ما که تمام آهنگهاش روی فلش مونده بود یادش رفت بیاره . مراسم ما دیدنی بود کلا 😂

  1. شعبانی گفت:

   سلام و عرض ادب تشکر از حضور شما و دیدگاهتون. شاد و خوشبخت باشید دوست عزیز

 13. سهیلا گفت:

  خیلی کامل و خوب

  1. شعبانی گفت:

   سلام و عرض ادب تشکر از حضور شما و دیدگاهتون. شاد و خوشبخت باشید دوست عزیز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *