نکاتی برای تضمین یک ازدواج شاد

حفظ یک ازدواج شاد بسیار مهم است. همه ازدواج‌ ها فراز و نشیب‌های خود را دارند، اما تضمین یک ازدواج شاد درنکاتی است که شاید خیلی اوقات به آن توجه نمیکنیم. نکته اصلی این است که نمیتوان برای همه زوج ها یک نسخه پیچید .گاهی اوقات مشکلات زوجین در حدی حاد میشود که از این مقاله خارج است.

صحبت

چیزی در مورد اینکه شریکتان شما را آزار می دهد؟ به او اطلاع دهید. آیا چیزی شما را ناراحت می کند؟ صحبت کن آیا برخی از برنامه های عروسی شما را نگران می کند؟ به او بگو! ارتباط برای یک ازدواج شاد حیاتی است . شما باید همه چیزهایی را که باید در مورد یکدیگر بدانید: همه چیزهای خوب، بد و زشت را بدانید. چرا به او نمی گویید که واقعاً از آن هدیه ای که برای تولد برای شما آورده متنفر هستید؟ چرا به او اجازه نمی دهید بداند که از مبلغی که او می خواهد برای  برگزاری عروسی خرج کند راضی نیستید ؟ و چرا به او نگویید که شما و مادرش هرگز نمیتوانید با هم کنار بیایید. چون واقعاً چه فایده ای دارد که با شخصی که بقیه عمر خود را با او سپری می کنید صادق نباشید؟

 

گوش بده

تضمین یک ازدواج شاد با صحبت کردن + گوش دادن = تیم رویایی. بیشتر به این دلیل که افراد زیادی دوست ندارند با یک دیوار آجری (یا مشابه آن بی فایده صحبت کنند) و همچنین به این دلیل که صحبت کردن بین شما بهترین راه حل برای هر نوع مشکلی است.اینکه بتوانید هر چیزی را که شریک زندگیتان به شما می‌گوید قبول کنید، یک عامل کلیدی برای یک ازدواج شاد است، و به همین ترتیب، اوهر چیزی را که شما برای گفتن دارید قبول کند. همانطور که گفتیم، همه چیز در مورد ارتباطات است. در میان گذاشتن نگرانی‌ها یا مشکلات خود با عزیزتان کارها را بسیار آسان‌تر می‌کند تا اینکه آن‌ها را برای خود نگه دارید – هرگز نمی‌دانید، ممکن است او فقط چیز مفیدی بگوید یا حداقل می توانید در پایان صحبت ها او  را در آغوش بگیرید.

تضمین یک ازدواج شاد با صحبت کردن + گوش دادن = تیم رویایی.

به خطر افتادن

هدف ازدواج این است که زندگی خود را با کسی که دوستش دارید تقسیم کنید. حالا، این می تواند کمی پیچیده شود – می دانید، دو فرد متفاوت یک زندگی و همه را دارند. اینجاست که هنر سازش وارد می شود. قبل از ازدواج شروع می شود، زیرا باید انجام شود. اگر یکی از افراد در رابطه نمی تواند خود را در حال تقسیم بقیه زندگی خود با دیگری ببیند، پس ازدواج کار درستی نیست، اکنون شما دیگر نمی توانید خودخواه باشید – سازش برای انجام آن ضروری است! شاید در بیست سالگی و مجردی یک چیز می خواستید، اما با گذشت زمان همه چیز تغییر کرد و شما برای کسی که دوستش دارید جا باز می کنید و آنها هم برای شما جا باز می کنند. 

بهترین دوستان هم باشید

کاملاً باز بودن با یکدیگر و هنر سازش به نوعی به این موضوع نیز پیوند می زند: با کسی که دوستش دارید بهترین دوست باشید! خواهید خندید، گریه خواهید کرد و می توانید چیزهایی را که فکر نمی کردید هرگز با دیگران به اشتراک بگذارید به اشتراک بگذارید. چرا؟ زیرا این همان کاری است که بهترین دوستان انجام می دهند و چه کسی در ذهن درست خود نمی خواهد تا آخر عمر با بهترین دوست خود زندگی کند؟ پاسخ: هیچکس آیا می خواهید بفهمید که آیا همسر یا همسر آینده شما بهترین دوست شماست؟ 

روی آن کار کنید

ما مطمئن هستیم که بسیاری از مردم قبلاً به شما گفته اند، ازدواج آسان ترین چیز در جهان نیست. عروسی روز زیبایی است که همیشه آن را به یاد خواهید آورد، اما همه اینها از وعده های غذایی سه وعده، شیرینی و ماه عسل از آنجا به بعد نیست. کار سختی است.تضمین یک ازدواج شاد شاید آنچنان آسان به نظر نیاید. اما خیلی راحت تسلیم نشوید – مشاجرات و اختلاف نظر وجود خواهد داشت، اما با کمی صبر، به آنجا خواهید رسید. زمان های خوب زمان های بد را جبران می کند. به ما اعتماد کنید، فقط صبر کنید و ببینید.

ارزش خود را بدانید

ما مطمئن هستیم که همیشه ارزشد خود را می دانید، اما برای تضمین یک ازدواج شاد هر دو متوجه می‌ شوید که چقدر برای یکدیگر مهم هستید.شما همدیگر را بهتر از هر کس دیگری در دنیا می‌شناسید – می‌دانید چه زمانی بیشتر به شما نیاز دارند و چه زمانی باید کمی به او فضا بدهید و او هم همین را برای شما می‌داند. لزوماً این نیست که هر ثانیه از روز بگویید “دوستت دارم”، فقط به این است که بدانید چقدر برای یکدیگر خاص هستید – بدون نیاز به گفتن. اگرچه، یک “دوستت دارم” خوب اینجا و آنجا، البته، به همان اندازه کار می کند!

اما برای تضمین یک ازدواج شاد هر دو متوجه می‌شوید که چقدر برای یکدیگر مهم هستید

ظاهر را حفظ کنید

فقط به این دلیل که روز عروسی گذشته است و شما حلقه را به خوبی و واقعی در انگشت خود گرفته اید، به این معنی نیست که باید اجازه دهید ظاهرتان از بین برود.  خوب است که هر چند وقت یکبار تلاش کنید. به او یادآوری کنید که چقدر خوش شانس هستند که شما را با یک مدل موی جدید، لباس و یا یک تعطیلات آخر هفته مجذوبشان کنید – و این برای خودتان هم بد نیست!

واقع بین باش

با تمام آنچه گفته شد، شما نیز باید واقع بین باشید! از اینکه ازدواج یک رویای مطلق است توقعات زیادی نداشته باشید و از همه مهمتر از همسر یا شوهر خود انتظارات بالا (و غیرممکن) نداشته باشید. او احتمالاً نمی تواند بخواند که شما این را برای هدیه تولد  خود نمی خواستید . او احتمالاً نمی تواند یک وعده غذایی شگفت انگیز را درست در زمانی که وارد خانه می شوید، جادو کند.  احتمالاً او واقعاً نمی خواهد بعد از یک روز طولانی در محل کار شما را ماساژ دهد.

تضمین یک ازدواج شاد

کارها را با هم انجام دهید

فقط به این دلیل که به اندازه کافی خوشحال هستید که در خانه روی مبل خود می نشینید، از تماشای تلویزیون در طول روز که به خوبی می دانید دارید تماشا می کنید زیرا نمی توانید برای پیدا کردن کنترل از راه دور خسته شوید، به این معنی نیست که باید همه چیز را اینگونه خرج کنید. تعطیلات آخر هفته. سرگرمی در آن کجاست؟ برای انجام کارهایی با همسر یا همسر آینده خود برنامه ریزی کنید.و فقط نباید در آخر هفته ها باشد، در مورد یک شب قرار ملاقات در اواسط هفته چطور می شود تا شما را برای بقیه هفته کاری ادامه دهد؟ شب های قرار فقط برای افرادی نیست که تازه شروع به دیدن یکدیگر کرده اند، زوج های متاهل نیز به شب های قرار ملاقات نیاز دارند. 

بروزرسانی:12/آذر/1402

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *