نکاتی برای میزبانی عروسی در فضای باز

میزبانی عروسی در فضای باز نکات مثبت زیادی دارد .چه برای عروس و داماد چه مهمانان. آیا چیزی عاشقانه تر از عروسی در فضای باز وجود دارد؟ تابش خورشید، نسیمی که به آرامی لباس عروسی شما را می وزد، و شام با نور شمع در فضای باز – رویدادهای خارج از منزل واقعا جادویی هستند.  برای تحقق این فضای رویایی به مقداری تلاش نیاز است. اما در کنار نکات مثبت ومزیت های فضای باز برای مراسم باید نکات منفی را هم در نظر گرفت.

به خاطر داشته باشید که میزبانی عروسی در فضای باز همچون باغ تالار یا باغ هایی که تشریفات عروسی برای برگزاری جشن های بزرگ همچون جشن عروسی به شما معرفی می کنند. در صورت عدم رعایت برخی از اصول ممکن است مشکلاتی برای شما به وجود آید و باعث عدم رضایت شما و مهمانانتان شود. هنگام برنامه ریزی یک رویداد در فضای باز، این نکات مفید را فراموش نکنید.

  1. با یک نوشیدنی خوش آمد گویی مناسب با آب و هوا شروع کنید.

برای میزبانی عروسی در فضای باز در یک روز گرم، یک غرفه لیموناد آماده کنید. در روزهای سردتر، سیب یا شکلات داغ همیشه یک خوراکی خوب است.  بیشتر، مهمانان با یک نوشیدنی در دست برای مراسم می‌نشینند. 

  1. مهمانان خود را راحت نگه دارید.

 عزیزان شما برای یک سفر کمپینگ چمدان خود را جمع نمی‌ کنند، بنابراین برای مبارزه با عوامل ضروری وسایل مورد نیاز را در دسترس داشته باشید: پنکه، آب، کرم ضد آفتاب، اسپری حشرات، شال و پتو. روشنایی کافی برای مسیرها و مکان های پارکینگ فراهم کنید تا همه ایمن باشند.

  1. مادر طبیعت را در آغوش بگیرید.

 چیز خنده دار در مورد ازدواج در خارج از خانه: موجودات زنده ای هستند که در محیط های بیرونی زندگی می کنند! تکان دهنده، درست است؟ اگر برای مقابله با پرندگان تصادفی که در راهرو فرود می آیند، یا زنبورهایی که در نزدیکی دسته گل شما وزوز می کنند، آماده نیستید، مکان سرپوشیده را انتخاب کنید.

میزبانی عروسی در فضای باز

  1. مجوز بگیرید

 فکر می کنید یک مراسم در فضای باز کار سریع و آسانی است؟ اگر مالکیت فضای مورد نظر شخصی نباشد دوباره فکر کنید تقریباً در هر جایی برای ازدواج نیاز به مجوز دارید.

  1. در مورد برنامه های بیرونی خود با مهمانان خود ارتباط برقرار کنید.

 این عادلانه نیست که خانواده و دوستان شما به رویداد شما بیایند غافل از اینکه این یک جشن در فضای باز است. آنها به زمان نیاز دارند تا آماده شوند – کفش مناسب، لباس مناسب، کرم ضد آفتاب، کلاه، شاید یک ژاکت. همچنین در مورد محل برگزاری مراسم و نحوه برنامه ریزی برای رسیدن به آنجا کاملاً واضح باشید. آیا پنج دقیقه پیاده روی به داخل جنگل است؟ آیا وسیله نقلیه برای حمل و نقل کسانی که مشکلات حرکتی دارند وجود دارد؟ حتی یک قدم زدن کوتاه در زمین ناهموار می تواند برای برخی دشوار باشد، بنابراین اجازه دهید مهمانان خود بدانند که در چه کاری هستند. در مورد پذیرایی هم همینطور. بسیاری از مردم انتظار دارند که در داخل خانه باشد، بنابراین مشخص کنید که آیا آن شب زیر ستاره ها غذا می خورید یا خیر.

  1. از بابت برق مورد نیاز مراسم خیالتان راحت باشد.

از نکات دیگر میزبانی عروسی در فضای باز روشنایی، تجهیزات صوتی، تجهیزات پذیرایی، پنکه ها و بخاری های قابل حمل است. و به سادگی وصل کردن همه آنها به یک پریز نیست. مشخص کنید که آیا ژنراتور مورد نیاز است یا خیر، و نوازندگان/دی جی خود را از منابع برقی که در دسترس آنها خواهد بود آگاه کنید.

  1. سرویس بهداشتی.

 حمام ها را فراموش نکنید! یک دستشویی قابل حمل ممکن است کافی نباشد. محاسبه کنید که به چه تعداد نیاز دارید و آیا به امکانات در دسترس بیشتری نیاز دارید یا خیر. در واقع می توانید دستشویی های قابل حمل بسیار زیبایی را اجاره کنید که شبیه یک محیط داخلی هستند.

  1. گل های خود را بازیافت کنید.

اجازه دهید گلها در مراسمتان به عنوان دکور پذیرایی شما عمل کنند . یک گلفروش عالی می تواند یک طاق گل را از بین ببرد و آن را به ترتیبات پذیرایی در بین رویدادها تبدیل کند.

  1. شرایط آب و هوایی را در نظر بگیرید.

مراسم عروسی در فضای باز این احتمال را به همراه دارد که هر لحظه امکان باران و باد وجود دارد. پس این پیش بینی را بکنید در صورت همچین اتفاق غیر منتظره ای مکان سرپوشیده ای در نظر داشته باشید.

  1. پارکینگ

داشتن فضایی به عنوان پارکینگ خودرو همیشه مهم ترین مسئله برای میهمان ها می باشد. شما اگر بخواهید در تالار و فضاهای بسته هم جشن خود را برگزار کنید باید به فکر این باشید که تالار انتخابی شما دارای پارکینگ یا محوطه ای مجزا و امن برای پارک خودرو میهمان هایتان باشد.

بروزرسانی: 4/آبان/1402

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *