نکات پذیرایی عروسی

پذیرایی از مهمانان در مراسم عروسی تقریباً به طور قطع بزرگترین هزینه شما خواهد بود. اما عروس و داماد می توانند از راه های مختلفی با این موضوع کنار بیایند. برخی فقط تعداد افرادی را که در صبحانه عروسی می خورند محدود می کنند و دیگران را برای نوشیدنی و رقص بعد از آن دعوت می کنند، در حالی که عروس های دیگر فقط یک عروسی کوچک دارند. با این حال، راه دیگری وجود دارد. در اینجا نکات پذیرایی عروسی را برای شما آورده ایم.

چگونه مراسم عروسی خود را تهیه کنید

اگر به جای یک وعده غذایی رسمی و نشسته عروسی، یک بوفه در نظر دارید، هزینه های شما را کاهش می دهد. فضای کمی آرام تر و انتخاب بیشتری از ظروف ایجاد می کند. تهیه غذا برای گیاهخوارانی که به مهمانی می آیند کمی ساده تر است.

این غذای عروسی شما است که بخش زیادی از بودجه شما را مصرف می کند، بنابراین اگر به بخشی از آن فکر می کنید که خودتان را انجام دهید، منطقی است.

پذیرایی ایرانی

مراسم پذیرایی در ایران و فرهنگ ما کمی متفاوت و میتوان گفت سنگین تر است. طبعا هزینه ی آن هم بیشتر است. اما اگر زیاد پایبند سنت ها و رسم و رسوم نیستید  در اینجا چند ایده برای شما وجود دارد که باید به آنها فکر کنید. فقط به یاد داشته باشید که از مردم می‌خواهید که غذا را سرو کنند، بشورند و پاک کنند، بنابراین احتمالاً مجبور خواهید بود برای کمی کمک هزینه کنید –  زیرا مطمئناً نمی‌خواهید این کار را در روز عروسی خود انجام دهید!

یک مهمانی چای روز عروسی

یکی از نکات پذیرایی عروسی شما این است که مجبور نیستید در روز عروسی خود یک وعده غذایی بزرگ برای مهمانان خود سرو کنید. اگر حدود ساعت 2 بعدازظهر ازدواج می‌کنید، می‌توانید به جای آن همه را به یک نوشیدنی چای دعوت کنید – این کار واقعاً آسان است. یک چای و شیرینی بعدازظهر می تواند عالی به نظر برسد که در یک خیمه شب بازی تزئین شده است.

می‌توانید تمام ظروف چینی مورد نیاز خود را آماده کنید

ظروف چینی خود را آماده کنید .از فنجان‌ ها و نعلبکی‌ های استخوانی زیبا گرفته تا کیک‌ ها. شما باید به این فکر کنید که چه کسی قرار است چه چیزی را آماده کند و باید مراقب اعداد و ارقام باشید – یک چای بعد از ظهر برای عروسی کمتر از 50 نفر بهتر است. ساندویچ های انگشتی شروع خوبی هستند، به تخم مرغ و شاهی کلاسیک یا شاید ماهی سالمون دودی فکر کنید، هر آنچه که مورد علاقه شماست.

شیرینی

با رفتن به سمت چیزهای شیرین تر، از یک دوست یا یکی از بستگان شیرینی بخواهید تا برای شما دسته هایی از کاکائو درست کند و با دونه های خامه و مربای توت فرنگی عرضه کند. در مورد پودینگ، شما می توانید تقریباً هر چیزی را که می خواهید سرو کنید. 

نکات پذیرایی عروسی

بوفه پذیرایی عروسی DIY

اگر عروسی به سبک روستایی دارید، این بهترین راه برای تهیه غذای خود است.از نکات پذیرایی عروسی روستایی اینکه باز هم، تعداد افرادی که غذا می خورند را مشخص کنید و بر اساس آن برنامه ریزی کنید. به سرو مرغ کباب سرد، بوقلمون و دیگر گوشت ها و ماهی های قدیمی فکر کنید. سپس از کسی بخواهید که برای مهمانان تصمیم بگیرد که چه می خواهند. از دوستان آشپزی خود بخواهید که هر کدام یک یا دو سالاد برای مهمانان شما درست کنند.

شما می توانید مجموعه ای از دسرها، از یک پای سیب خوشمزه با خامه گرفته تا موس شکلاتی و توت فرنگی یا تمشک تازه در فصل آن داشته باشید.

اگر این کار را انجام می‌دهید، باید از قبل برنامه‌ریزی کنید تا گوشت‌ ها در روز قبل پخته شده و به درستی ذخیره شوند و سالادها بیایند و سرد شوند اما خیس نباشند.

کباب عروسی

همه عاشق کباب هستند، بنابراین اگر در حال برنامه ریزی یک عروسی تابستانی هستید، چرا در بیرون از خانه کباب درست نمی کنید؟ کباب‌پزی گازی احتمالاً در اینجا ساده‌ترین کار است، فقط مطمئن شوید که سیلندرها از قبل پر هستند و سپس تصمیم بگیرید که چه کسی قرار است پخت و پز را انجام دهد. اگر بیش از 80 یا بیشتر مهمان ندارید، احتمالاً این گزینه بهتری است. به گوشتی که قرار است ارائه دهید فکر کنید و یک میز سالاد خانگی در بوفه برای مهمانان و یک میز دسر داشته باشید.

اگر ایده کباب‌پزی را دوست دارید اما از اینکه از کسی بخواهید آشپزی را انجام دهد احساس ناراحتی می‌کنید، می‌توانید یک کباب گوسفند  بخورید، اگرچه این شرکت‌ها سالادها و همراه‌ها را نیز تهیه می‌کنند که می‌توانید با انجام این کار خودتان مقداری پول برای خود ذخیره کنید.

ماهی و چیپس و ون بستنی

اگر می‌خواهید مقداری غذا بخرید، اما همچنان می‌خواهید کمی از روش‌های DIY استفاده کنید، می‌توانید یک ون متخصص ماهی و چیپس را استخدام کنید تا با یک ون بستنی برای دسر در مراسم عروسی شما حاضر شود.

اگر در اواخر روز ازدواج می کنید

می توانید بلافاصله بعد از مراسم سخنرانی و نوشیدنی های عروسی داشته باشید و سپس به مهمانی بروید. ون‌های ماهی و چیپس و بستنی می‌توانند در پس‌زمینه آماده باشند تا رقصندگان گرسنه به آن‌ها بپرند. این احتمالاً راه حل بهتری برای عروسی تابستانی یا اوایل پاییز است زیرا نمی خواهید مهمانانتان در هوای سرد بیرون صف بمانند. همه همیشه نمی‌خواهند همزمان غذا بخورند، بنابراین اگر می‌خواهید غذا را تکان دهید، این گزینه خوبی است.

هیچ یک از مهمانان شما به غذای عروسی DIY اهمیت نمی دهند تا زمانی که خوشمزه و خوب ارائه شود. با این حال، مگر اینکه یک غذاساز حرفه ای باشید، بیش از حد جاه طلب نباشید – بهترین رویکرد این است که همه چیز را تا حد امکان ساده نگه دارید.

بودجه غذای عروسی خود را تنظیم کنید

برای اینکه بتوانید بودجه پذیرایی عروسی خود را مانند یک حرفه ای برنامه ریزی کنید نکات پذیرایی عروسی را در نظر بگیرید

  • حدود 25 تا 30 درصد از هزینه های عروسی خود را برای پذیرایی هزینه کنید
  • کاهش لیست مهمانان هزینه های پذیرایی را کاهش می دهد
  • مکانی را انتخاب کنید که خود پذیرایی باشد یا نیازی به استفاده از غذاخوری داخلی نباشد.
  • اگر لیست کوچکی از مهمانان دارید، پذیرایی خود را در یک رستوران برگزار کنید
  • برای کاهش تعداد وعده های غذایی که باید سرو کنید، در روز ازدواج کنید
  • زودتر ازدواج کنید و بعد از ظهر یک چای پذیرایی داشته باشید
  • اگر لیست مهمانان زیاد نیست از یکی از دوستان خود کمک بگیرید و ببینید که آیا خدمات خود را به عنوان هدیه عروسی ارائه می دهند یا خیر.
  • به یاد داشته باشید، هرچه دوره های بیشتری را ارائه دهید، هزینه بیشتری برای هر مهمان خواهید داشت!

بروزرسانی:12/آذر/1402

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *