هر آنچه باید در مورد حلقه عروسی بدانید

اگر قصد عروسی دارید، ممکن است حلقه ازدواج اولین چیزی باشد که به آن فکر می کنید. در حالی که حلقه‌ عروسی اجباری نیستند، بسیاری از زوج‌ ها انتخاب می‌کنند که حلقه‌ها را در طول مراسم خود عوض کنند و به طور مرتب در طول زندگی مشترک از آن استفاده کنند.

حلقه های عروسی چیست؟

حلقه های عروسی حلقه هایی هستند که بین زن و شوهر در مراسم ازدواجشان رد و بدل می شود. این حلقه ها به نشانه عشق و تعهد زوجین به یکدیگر رد و بدل می شود. در طول مراسم تعویض حلقه ، مجری عروسی زوج را از طریق اظهارات حلقه راهنمایی می کند ، زیرا آنها حلقه ای را در انگشت چهارم دست چپ یکدیگر قرار می دهند. به این حلقه ها باند عروسی نیز گفته می شود.

بعد از عروسی، حلقه های ازدواج معمولاً توسط زن و شوهر استفاده می شود تا نشان دهنده پیوند آنها باشد و نشان دهنده ازدواج آنها باشد. به خاطر داشته باشید که حلقه‌های عروسی و سنت‌های مربوط به تعویض حلقه بسته به مذهب، فرهنگ و کشور متفاوت است. در حالی که حلقه ازدواج در انگشت چهارم دست چپ هر دو طرف در ایران رایج است، ممکن است در همه جای دنیا نباشد.

آیا حلقه ازدواج همان حلقه نامزدی است؟

معمولا حلقه ازدواج و نامزدی یکی نیستند. آنها به دو حلقه مختلف اشاره دارند. حلقه نامزدی معمولاً هنگام نامزدی زن و شوهر داده می شود. به طور سنتی این یک حلقه الماس است که از طرف شریک مرد به شریک زنش هنگام خواستگاری داده می شود، اما البته حلقه های نامزدی می توانند به هر سبکی بیایند و توسط همه شرکا هدیه و دریافت شود.

اگر شما یا همسرتان قبلا حلقه نامزدی دارید، می توانید حلقه ازدواج جداگانه داشته باشید یا به سادگی از حلقه نامزدی خود به عنوان حلقه ازدواج خود استفاده کنید. برعکس، ممکن است انتخاب کنید که حلقه نامزدی را کنار بگذارید و فقط حلقه ازدواج داشته باشید. برای شریکانی که انتخاب می کنند هر دو حلقه را داشته باشند، معمولاً حلقه نامزدی خود را در طول مراسم به دست راست خود می زنند، بنابراین دست چپ آنها برای پوشیدن حلقه ازدواج خود آزاد است.

حلقه عروسی

آیا حلقه های عروسی باید با هم ست باشند؟

اجباری نیست! شما و شریک زندگیتان مجبور نیستید حلقه های ازدواج یکسان یا مشابه داشته باشید. و نیازی نیست حلقه ازدواج شما با حلقه نامزدی شما مطابقت داشته باشد. با این حال، بسیاری از زوج‌ ها ترجیح می‌دهند که حلقه ‌هایشان اگر کاملاً مطابقت نداشته باشند، حداقل «با هم ست باشند». این ممکن است به این معنی باشد که حلقه هایی با همان سبک یا شبیه تهیه کنند.

انواع حلقه های عروسی:

انواع مختلفی از حلقه ها برای عروسی وجود دارد که از نظر سبک، جنس و هزینه بسیار متفاوت است. مهم نیست که ترجیح می دهید، می توانید حلقه ای را پیدا کنید (یا بسازید!) که برای شما مناسب است. سه نوع باند عروسی رایج عبارتند از: حلقه ازدواج ساده، حلقه ازدواج سنتی و حلقه ازدواج مدرن.

نمونه های ساده حلقه ازدواج

یک حلقه ازدواج ساده همین است، ساده! یک رینگ نازک فلزی را بدون جواهرات تزئینی یا حکاکی های فانتزی تصور کنید. این رینگ های عروسی ساده معمولا طلایی، نقره ای یا پلاتین هستند. از آنجایی که آنها ساده تر هستند، معمولاً ارزان تر هستند (اگرچه این بستگی به نوع مواد استفاده شده و محل خریداری آنها دارد). این حلقه‌ های ساده برای زوج‌هایی که جواهرات پر زرق و برق را دوست ندارند یا ترجیح می‌دهند حلقه‌های ازدواجشان کم‌رنگ باشد، بهترین کارآیی است.

نمونه های حلقه ازدواج سنتی

حلقه ازدواج سنتی یک نوار طلای زرد کلاسیک است. با این حال نوارهای روکش شده از طلای سفید، نقره، پلاتین و حتی الماس نیز کاملاً سنتی دیده می شوند.

نمونه حلقه ازدواج مدرن

حلقه‌ های عروسی مدرن می‌توانند هر سبک، شکل یا جنس دیگری داشته باشند – چیزی که به بهترین وجه نشان‌دهنده مدرن بودن آن‌ها است، عاملی منحصربه‌ فرد با گروه‌های عروسی ساده و سنتی روز والدین ما است. حلقه ازدواج مدرن ممکن است دارای سنگ‌های رنگی، طرح‌های تزئینی، دو رنگ یا از مواد جدیدی مانند رزگلد، تنگستن یا چوب باشد.

برخی از افرادی که قصد دارند همچنان حلقه نامزدی خود را بعد از عروسی بپوشند، حلقه ازدواج منحنی را انتخاب می کنند که در اطراف سنگ حلقه نامزدی آنها قرار می گیرد. حتی برخی از زوج ها انتخاب می کنند که حلقه های عروسی خود را طراحی و ایجاد کنند یا حلقه های ازدواج خود را حکاکی کنند.

حلقه عروسی

چه زمانی حلقه ازدواج بخریم؟

حلقه های ازدواج را باید سه تا چهار ماه قبل از مراسم عروسی خود خریداری کنید. به این ترتیب، شما زمان دارید تا اندازه حلقه را تغییر دهید،تا اگر مناسب نباشد، قبل از برگزاری مراسم شما بتوانید آن را تغییردهید.

احتمالاً می خواهید چهار تا پنج ماه قبل از مراسم خرید گروه های عروسی را شروع کنید، بنابراین زمان زیادی برای مرور و امتحان حلقه ها دارید. می توانید به جواهرفروش محلی خود، فروشگاه های زنجیره ای جواهرات بروید یا آنلاین جستجو کنید. از آنجایی که هر دو طرف از این حلقه ها استفاده خواهند کرد، منطقی است که با هم خرید کنید و حلقه های ازدواجی را که هر دو دوست دارید پیدا کنید. به یاد داشته باشید، آنها لازم نیست مطابقت داشته باشند!

چه کسی حلقه ازدواج را در طول مراسم حمل می کند؟

به طور سنتی، یکی از اعضای خانواده، حلقه های ازدواج را در طول مراسم حمل می کند و قبل از اینکه عروس و داماد دست کنند، آنها را به مسئول یا زوج عروسی تحویل می دهد. ممکن است ترجیح دهید یکی از دوستان نزدیکتان آنها را حمل کند یا نقش را به یکی از عزیزان خاص مانند والدین یا پدربزرگ و مادربزرگتان بسپارید.

حلقه های عروسی: 5 نکته مهم

حلقه های عروسی را حضوری امتحان کنید . در حالی که ممکن است ترجیح دهید حلقه های ازدواج خود را به صورت آنلاین سفارش دهید، ارزش آن را دارد که حلقه ها را شخصاً امتحان کنید، به خصوص اگر قبلا هرگز حلقه نپوشیده اید. وزن مواد مختلف را احساس کنید و بفهمید که چه سبکی را بیشتر دوست دارید. ممکن است نظر شما بر اساس اینکه حلقه در انگشت شما در مقایسه با عکس آنلاین به نظر می رسد، به شدت تغییر کند.

اگر از انگشتر استفاده نمی کنید، گزینه های جایگزین را در نظر بگیرید . حلقه برای عروسی اجباری نیست! اگر اهل حلقه نیستید، نیازی به تعویض و پوشیدن حلقه ازدواج ندارید. به عنوان مثال، اگر در شغلی کار می کنید که اجازه استفاده از حلقه های فلزی را ندارید، ممکن است بخواهید به جای آن حلقه سیلیکونی یا گردنبند عروسی را انتخاب کنید. حتی برخی از زوج ها به جای حلقه ازدواج، خالکوبی را انتخاب می کنند.

اگر نگران هستید حلقه های خود را بیمه کنید . اگر نگران مفقود شدن یا سرقت هستید و حلقه های ازدواج شما بسیار ارزشمند هستند، آنها را بیمه کنید. ممکن است بتوانید از طریق جواهر فروش بیمه خود را دریافت کنید یا آن را با بیمه خانه یا خودرو خود همراه کنید.

قبل از عروسی حلقه های ازدواج خود را با مجوز ازدواج بگذارید . عصبی هستید که فراموش می کنید حلقه های خود را در روز بزرگ بیاورید؟ آنها را در بالای مجوز ازدواج خود بگذارید ! احتمال اینکه حلقه ها یا گواهینامه را به خاطر بسپارید و بخواهید هر دو را به مراسم خود بیاورید!

نکته نهایی

حلقه ها را تا آخرین لحظه به حامل حلقه خود ندهید . فرقی نمی‌کند که گروه‌های عروسی خود را به یک بچه حلقه‌دار یا یکی از اعضای بزرگسال جشن عروسی خود اعتماد کنید، حلقه‌ها را درست قبل از رفتن به راهرو به آنها ندهید. قبل از این و شما فقط از آنها می خواهید که گم شوند یا فراموش شوند!

بروزرسانی: 4/آبان/1402

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *