بهترین روز برای ازدواج

سال تقویمی پر از تعطیلات است و شما (و مهمانانتان) زندگی پرمشغله ای را با وظایف کاری و خانوادگی دارید. تعیین بهترین روز برای ازدواج، به خصوص در زمان های خاصی از سال، بیش از حد انتظار چالش برانگیز است.

اجازه دهید راهنمای ما کارها را برای شما ساده کند. ما پاسخ هایی به رایج ترین سوالات در مورد تاریخ عروسی و همچنین نکاتی در مورد انتخاب مناسب، دوری از تعطیلات و روزهای خوش شانس عروسی داریم.

بهترین روز برای ازدواج چه روزی است؟ 11 سوال رایج، پاسخ داده شده:

چه روزی از هفته برای عروسی بهتر است؟

معمولا، 5شنبه محبوب ترین روز هفته برای عروسی است. بسیاری از مردم از کار مرخصی می گیرند و به مهمانان خارج از شهر عصر 4شنبه و صبح 5شنبه فرصت سفر می دهد. همچنین روز جمعه به شما و مهمانانتان این امکان را می‌دهد تا قبل از اینکه به زمان کار یا ماه عسل برگردید، از جشن‌ ها خلاص شوید. 

با این حال، امروزه مردم به طور فزاینده ای عروسی های روز هفته را انتخاب می کنند . آنها نسبت به عروسی های 5شنبه و جمعه مقرون به صرفه تر هستند و مکان هایی که زوج ها می خواهند در دسترس هستند.  

پرطرفدارترین ماه ها برای عروسی چیست؟

ماه های شهریور،مهر و آبان به طور فزاینده ای محبوب هستند و تعداد عروسی های پاییزی از عروسی های کلاسیک بهار و تابستان پیشی گرفته است. البته عروسی های اردیبهشت یا خرداد نیز همیشه محبوب خواهند بود.

 • آیا ماهی وجود دارد که برای شما معنای خاصی داشته باشد؟ شاید شما در یک گردش پیاده روی با دوستان خود ملاقات کرده باشید و دوست داشته باشید در روزهای قبل یا بعد از عروسی خود با مهمانان پیاده روی کنید. عروسی در تیر یا مهر بهترین شرایط را در آب و هوای به شما می دهد. یا شاید می خواهید ماه تولد یکی از اعضای خانواده را که درگذشته است، گرامی بدارید. زمان مورد علاقه خود از سال یا تاریخ مهمی را برای کمک به منطقه مناسب در ماه عروسی خود انتخاب کنید.
 • آیا عروسی را با بودجه کم برگزار می کنید؟ به طور کلی، ماه های عمیق زمستان دی ، بهمن و اسفند مقرون به صرفه ترین برای عروسی هستند.
 • آیا مکان انتخابی شما در تابستان یا بهار رزرو شده است؟ مکان های محبوب عروسی برای عروسی های بهار، تابستان و پاییز زودتر رزرو می کنند. اگر انعطاف پذیر هستید، مکان انتخابی شما ممکن است بتواند در ماه اسفند از شما پذیرایی کند.

بهترین روز برای ازدواج

آیا می توانید شنبه ازدواج کنید؟

 دوشنبه یک روز عالی برای ازدواج است، به خصوص اگر با بودجه محدود عروسی را برگزار می کنید . مراسم عروسی در روزهای هفته معمولاً مقرون به صرفه‌تر هستند، و شنبه مقرون به صرفه‌تر است و با نزدیک‌تر شدن به آخر هفته، هزینه آن افزایش می‌یابد. البته، تفاوت بین مکان‌ها متفاوت خواهد بود – مکان‌های سطح بالا در هر روز هفته سطح بالایی دارند. 

اگر در حال برنامه‌ریزی برای عروسی در شنبه هستید، به یاد داشته باشید که بسیاری از تعطیلات دولتی شنبه ها هستند . برخی از آنها ممکن است باعث تضاد در برنامه ریزی و مشکلاتی با ترافیک طولانی آخر هفته یا اتاق های رزرو شده هتل شوند.

آیا می توانید در تعطیلات ازدواج کنید؟

بهترین روز برای ازدواج در تعطیلات یا نزدیک به آن می تواند باشد. شاید خانواده از قبل جمع شده باشند، حال و هوای جشنی در هوا وجود دارد، و بیشتر مکان‌ها از قبل مملو از دکوراسیون شاد تعطیلات هستند. با این حال، در لحظه ای که شروع به فکر کردن در مورد امکان عروسی در تعطیلات (یا در مجاورت تعطیلات) می کنید، نکات منفی به ذهن شما خطور می کند.

مزایای ازدواج در تعطیلات:

 • به راحتی می توانید تاریخ سالگرد خود را به خاطر بسپارید.
 • ممکن است خانواده شما قبلاً برای جشن گرفتن دور هم جمع شده باشند.
 • دوستان و خانواده ممکن است تعطیلات خاصی را از محل کار خود بگذرانند، بنابراین مجبور نخواهند شد از زمان تعطیلات زیادی برای سفر به عروسی شما استفاده کنند.. 
 • در آینده، می توانید دو رویداد ویژه را در یکی جشن بگیرید (سالگرد شما به علاوه تعطیلات).

معایب ازدواج در تعطیلات:

 • ممکن است دوستان و مهمانان از قبل برنامه‌ای برای گذراندن وقت با خانواده خود در طول تعطیلات داشته باشند.
 • زمان گرانی از سال است و مهمانان شما ممکن است برای عروسی شما هزینه اضافی نداشته باشند. 
 • تعطیلات مهم زمان پر استرسی برای ازدواج است. فروشگاه ها، رستوران ها، جاده ها و هتل ها شلوغ هستند. 
 • ممکن است تاریخ عروسی شما در مقایسه با تعطیلات مهم کمتر خاص باشد. 

آیا می توانید در تعطیلات عید نوروز ازدواج کنید؟

حتی اگرعید را جشن نگیرید،اول فروردین به دلایل زیادی تاریخ عروسی سختی هستند. برخی از دعوت‌شدگان شما ممکن است ترجیح دهند این روزها را با خانواده نزدیک بگذرانند، حتی اگر به آنها توجه زیادی کنید. سفر در این زمان از سال می تواند به طور جدی با مشکل مواجه شود. و در نهایت، بسیاری از مکان ها ممکن است در این تاریخ ها بسته شوند تا کارکنان آنها بتوانند از تعطیلات لذت ببرند، یا برای مهمانی های تعطیلات رزرو کنند.  

با این اوصاف، ممکن است بتوانید یک عروسی صمیمی با دوستان نزدیک خود در شب عید  یا تعطیلات عید برگزار کنید – فقط مطمئن شوید که با همه در مورد برنامه های خود صحبت کنید و مطمئن شوید که مهمانان اصلی از این ایده هیجان زده شده اند. و در نهایت این میتواند بهترین روز برای ازدواج شما باشد.

آیا می توانید در روز عید ازدواج کنید؟

ازدواج در روز سال نو معایب قابل توجهی دارد. ممکن است میهمانان شما در جشن سال نوی خود زیاده روی کرده باشند. به طور مشابه، فروشندگان و کارکنان پذیرایی شما ممکن است دیرتر از زمان برنامه ریزی شده جشن گرفته باشند و در روز بزرگ شما از بازی خود خارج شوند. در نهایت، بسیاری از کسب و کارها تعطیل می شوند و انجام وظایف لحظه آخری را به یک چالش تبدیل می کنند.

آیا در شب جمعه میتوانید ازدواج کنید؟ یا در روز شنبه؟ ماه رمضان؟ یا در حین سکوت؟

برای زوج‌های مذهبی که قصد عروسی دارند – چه مسلمان، مسیحی، یهودی، بودایی یا مذهب دیگری باشند – مسئله تاریخ عروسی و روزهای مقدس مطرح می‌شود. آیا طبق سنت خود مجاز به ازدواج در اعیاد مذهبی هستید؟ این تاریخ ها همچنین می تواند برای زوج هایی که مذهبی نیستند، اما دوستان و خانواده نزدیکی دارند که تعطیلات را رعایت می کنند، مشکل ساز باشد. در نهایت، در بسیاری از موارد، ازدواج در عبادتگاه شما در تعطیلات مذهبی احتمالاً به دلیل خدمات برنامه ریزی شده امکان پذیر نخواهد بود. 

در نهایت، این تصمیمی است که باید بر اساس اعتقادات و روزهای مقدس دین خود بگیرید. با خانواده و دوستان نزدیک صحبت کنید، و از یک رهبر مذهبی مورد اعتماد راهنمایی بخواهید، و خواهید فهمید که کدام تاریخ ها را از رقابت حذف کنید. 

بهترین روز برای ازدواج

خوش شانس ترین و بدشانس ترین روزهای ازدواج کدامند؟

آیا شما یا همسرتان رگه های خرافی دارید ؟ فولکلور، فرهنگ و خرافات باستانی به تاریخ های خاص معنی (مثبت و منفی) می دهد. همچنین ممکن است فکر کنید که روز عروسی خود را با یک روز خاص دیگر خوش شانس – یا بدشانس است. ترجیحات شما شخصی خواهد بود، اما خرافاتی که باید در نظر بگیرید عبارتند از:  

 • عدد شناسی . تاریخ هایی با الگوهای عددی قوی مانند 1402.2.2 خوش شانس در نظر گرفته می شوند.
 • تاریخ های خاص تاریخ نامزدی شما سالگرد اولین قرار شما تولد یکی از عزیزان. تاریخ فوت یکی از عزیزان این تاریخ های مهم ممکن است تاریخ هایی باشند که شما شدیداً در مورد انتخاب یا اجتناب از آنها احساس می کنید. 
 • فازهای روی ماه عقیده بر این است که عروسی هایی که در ماه کامل برگزار می شوند پایدار ، شاد و مرفه هستند . در برخی از سنت های عامیانه، کاهش یا کاهش ماه، زمان بدشانسی در نظر گرفته می شود زیرا این زمان برای پایان است. 
 • سالهای کبیسه . هر چهار سال یکبار، ماه اسفند یک روز اضافی دارد. خرافات مختلفی در حدود تاریخ (29اسفند) به وجود آمد، از جمله این باور که ازدواج در یک سال کبیسه به طلاق ختم می شود.
 • جمعه سیزدهم . این تاریخ با شانس وحشتناک و یک فیلم ترسناک شناخته شده همراه است. با این حال، در فرهنگ های خاص، عدد 13 خوش شانس در نظر گرفته می شود. 
 • تولدها . به احتمال زیاد یک سالگرد را با عروسی در یکی از تولدهای خود فراموش نخواهید کرد. اما، به تولد خانواده و دوستان نزدیک توجه کنید و یک کیک ویژه و دور “تولد مبارک” را به هر کسی که در روز عروسی شما تولد دارد، تحویل دهید.   

بروزرسانی:12/آذر/1402

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *