تشریفات مجالس چه کار میکنند؟

موسسات خدمات مجالس و تشریفات تقریبا بعد از سال 1380 رونق زیادی گرفتند و استفاده از خدمات آنها برای نظم بخشیدن و سریع تر پیش رفتن کارهای مربوط به یک مجلس رایج شد. اوایل بیشتر برای برگزاری مراسم عقد یا عروسی به این موسسات مراجعه می شد ولی در ادامه حوزه کار تشریفات گسترش پیدا کرده و شامل مراسم نامزدی و برگزاری جشن تولد و سالگرد و سایر مراسمات نیز گردید.

تشریفات و خدمات مجالس موسساتی هستند که تمام امکانات لازم برای برگزاری یک مراسم از جمله عروسی ، برگزاری نامزدی ، برگزاری جشن تولد و تمام جشن ها و مراسمات و همایش ها و سمینارها را فراهم می کنند.

مزیت داشتن تشریفات برای مجالس

همانطور که همه میدانیم برنامه ریزی برای مجلس مخصوصا عروسی و عقد کار سخت و پر دردسری است. اینکه برای تمام آیتم های مورد نظر مجلس خودمان به شخصه بخواهیم  پیگیری و انتخاب کنیم کار وقت گیری است.همچنین گاهی اوقات اعتماد به تشریفات کار سختی است. پس این کار را با تحقیق و بررسی کامل به یک برنامه ریز و تشریفات خوب بسپارید و از استرس برگزاری مراسم دور باشید . این مراسم شماست و قرار است به بهترین شکل برگزار شود پس نگران نباشید.

س این کار را با تحقیق و بررسی کامل به یک برنامه ریز و تشریفات خوب بسپارید

سلیقه عروس و داماد

مهم ترین نکته  برای تشریفات توجه به سلیقه و خواسته ی عروس ها و داماد ها است. آن ها با بررسی سلایق و بودجه ای که عروس و دامادها در نظر گرفته اند، بهترین گزینه ها را پیشنهاد می دهند. عروس و داماد طبق بودجه ، تعداد مهمانان ، محل مورد نظرشان برای برگزاری مراسم ، آیتم های ویژه و … با تشریفات خود باید هماهنگ شوند. تا مراسمی که در ذهنشان است به بهترین شکل ممکن برگزار شود.

خدمات مجالس توسط تشریفات شامل موارد زیر می باشد

 • اجاره باغ ، باغ تالار ، اجاره سالن اجتماعات یا محل برگزاری مراسم
  2-دیزاین و دکوراسیون محل برگزاری مراسم
  3- گل آرایی مراسم
  4- تهیه غذا
  5- دیزاین سفره عقد
  6- کیک و شیرینی و میوه و نوشیدنی مراسم
  7- معرفی گروه موسیقی عالی
  8- معرفی عکاس و فیلم بردار حرفه ای
  9- تزیین ماشین عروس و دسته گل عروس
  10- معروفی آرایشگاه و مزون لباس عروس
  11- ظروف و میز و صندلی مجلل
  12- مهمانداران دوره دیده و شیک پوش
  13- میز یادبود و شمع آرایی 
  14- سفره خانه سنتی در مراسم
  15- کافی شاپ در مراسم
  16- اجرای آتش بازی
  17- نور پردازی سالن عروسی وباغ عروسی
  18- کارت دعوت مراسم
  19- ماشین عروس
  20- ساقدوش عروس
  21- ساقدوش داماد
  22- کترینگ عروسی 

در نهایت این لیست بالا میتواند به خواست عروس و داماد آیتم هایی را حذف و یا اضافه کنند .تمام اینها بستگی به انتخاب عروس و داماد  دارد.

خدمات مجالس توسط تشریفات

انتخاب باغ یا تالار

اولین کاری که توسط موسسات تشریفات مجالس عروسی باید انجام شود معرفی و انتخاب یک باغ عروسی ، تالار پذیرایی و یا باغ تالار به عروس و داماد است. که نسبت به فصل برگزاری مراسم ، میزان بودجه ، تعداد مهمانان، سلیقه ی عروس و داماد، نوع مراسم و نحوه ی برگزاری مراسم عروسی بهترین گزینه ممکن را پیشنهاد خواهند داد.

به عنوان مثال در فصل پاییز و زمستان و ابتدای بهار که سردی هوا و احتمال بارندگی وجود دارد، تالار گزینه ی مناسبی است. در عوض در نیمه دوم فصل بهار و فصل تابستان می توان از بین تالار ، باغ عروسی و یا باغ تالار گزینه مناسب را انتخاب نمود.

دیزاین

از دیگر وظایف موسسات تشریفات مدیریت، دیزاین اتاق عقد عروس ، گل آرایی جایگاه عروس و داماد ، گل آرایی ورودی باغ یا تالار و دیزاین ماشین عروس با توجه به سلیقه وخواسته های عروس و داماد می باشد ، که البته اجاره ی ماشین عروس هم میتواند  توسط این موسسات صورت گیرد.

از دیگر وظایف موسسات تشریفات مدیریت، دیزاین ماشین عروس با توجه به سلیقه وخواسته های عروس و داماد می باشد

گروه موسیقی

در مرحله ی بعد معرفی و انتخاب  یک گروه موسیقی مناسب با معیارها ، سلایق و اعتقادات عروس و داماد، از جمله کارهایی است که موسسات خدمات مجالس باید انجام دهند.

معرفی آتلیه عکاسی

معرفی و انتخاب یک آتلیه عروسی خوب با فضای زیبا جهت عکس های عروس و داماد از دیگر وظایف تشریفات می باشد. آتلیه عکاسی و عکاس عروسی برای تمام عروس و دامادها اهمیت زیادی دارد.

زیرا تمام لحظه ها و خاطرات زیبای مراسم عروسی توسط آتلیه ثبت می گردد و موسسات تشریفات مجالس وظیفه دارند با توجه به خواسته ها ، نیازها و سلیقه و بودجه ی عروس و داماد بهترین گزینه ممکن را به آنها معرفی نمایند.
معرفی یک فروشگاه کارت عروسی خوب با تنوع زیاد در کارت ها به عروس و دامادها از دیگر کارهای این موسسات می باشد.

معرفی شیرینی فروشی

 

انتخاب و معرفی شیرینی فروشی خوب برای تهیه کیک عروسی و شیرینی مراسم به عروس دامادها هم از دیگر وظایف تیم تشریفات می باشد.

کترینگ عروسی

 

اما مهم ترین وظیفه موسسه تشریفات مجالس عروسی کترینگ عروسی است و موظف هستند تا کلیه خدمات پذیرایی شامل سرو غذا ، میوه و شیرینی ، استفاده از تم عروسی مناسب ،ظروف پذیرایی شیک و زیبا واستفاده از رومیزی های متناسب با تم عروسی و … را تدارک ببیند.

باغ پلاک هفت

 

تشریفات باغ پلاک هفت شیراز با سابقه ی چندین ساله در برگزاری مراسمات عروسی ، عقد ، تولد و … با برنامه ریزی دقیق در تمام طول مراسم شما کنارتان است. با بهترین امکانات مطابق با سلیقه ی شما آماده خدمت رسانی به شما عزیزان است.

تشریفات باغ پلاک هفت شیراز با سابقه ی چندین ساله در برگزاری مراسمات عروسی ، عقد ، تولد و ... با برنامه ریزی دقیق در تمام طول مراسم شما کنارتان است.

برای دیدن خدمات تشریفات لینک زیر را دنبال کنید.

خدمات

بروز رسانی: 20/آبان/1402

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *