دیزاین با چمن پامپاس

برای جذاب تر شدن فضای مراسمتان میتوانید دیزاین با چمن پامپاس را در نظر بگیرید. ما چند ایده را جمع آوری کرده ایم که چگونه می توانید دکوراسیون عروسی با چمن پامپاس را در روز مراسم خود بگنجانید. علف پامپاس عجیب، پردار و اثیری وقتی به عنوان بخشی از مراسم عروسی استفاده می شود، جلوه ی زیادی دارد. با توجه به اندازه آن، سایر گل ها و گیاهان سبز را کاملاً قاب می کند. و به دلیل  رنگ های خنثی آن ، تضاد زیبایی با سبزه های عروسی مانند اکالیپتوس دارد. در بسیاری از سبک های عروسی مناسب است، خواه روستیک، بوهو، وینتیج، مدرن یا رمانتیک باشد.

پامپاس گراس چیست؟

علف پامپاس که با نام علمی  Cortaderia selloana نیز شناخته می شود ،  یک علف زینتی جذاب است که بومی منطقه پامپاس در جنوب آمریکای جنوبی است. بعدها در دهه هفتاد به آمریکای شمالی، نیوزلند، اروپا و استرالیا معرفی شد و پس از خشک شدن به عنوان عنصر تزئینی استفاده می شود.

با این حال، در حال حاضر در چندین منطقه به عنوان یک علف هرز بسیار مهاجم در نظر گرفته می شود و حتی در نیوزلند و هاوایی ممنوع است.

علف هرز یا نه، علف پامپاس همچنان یک زینت جذاب در داخل خانه است، از اتاق نشیمن گرفته تا حمام .علاوه بر فضای داخلی برای فضاهای بیرونی و دکور عقد نیز میتوان از این گیاه استفاده کرد.

پامپاس گراس چقدر دوام می آورد؟

در حالت ایده آل، علف پامپاس خشک شده باید تا سه سال دوام بیاورد، به خصوص اگر آن را از نور مستقیم خورشید دور نگه دارید. برای کمک به افزایش طول عمر این تزئینات زیبا، گرد و غبار را مرتباً پاک کنید. می توانید این کار را با تکان دادن آرام هر یک از ساقه ها انجام دهید. ساقه های جدید، اگر به درستی درمان شوند، نباید ریزش کنند. اگر بعد از 6 تا 12 ماه متوجه ریزش های گاه به گاه از قسمت های پر پر شدید، می توانید به آرامی آن ها را با اسپری محافظ گل یا حتی اسپری مو اسپری کنید تا از ریزش بیشتر جلوگیری کنید. دیزاین با چمن پامپاس به علت ماندگاری طولانی و نگهداری کم دارد و برای استفاده در دکوراسیون منزل عالی است.

دیزاین با چمن پامپاس

ظاهر

علف پامپاس به خاطر گل‌های پر سفیدش که به‌ عنوان جذاب ‌ترین ویژگی آن شناخته می‌شود، شناخته می‌شود. برگ های بلند و سبز آن زیبا به نظر می رسند که حتی در کوچکترین نسیمی به زیبایی تکان می خورند. این گونه علف بلند می تواند بسیار سریع رشد کند، از پنج تا پانزده فوت ارتفاع.

رنگ ها و انواع

اکثر علف های پامپاس در زیر گونه های سلونا قرار می گیرند و حدود 25 نوع مختلف وجود دارد. با وجود تنوع، معمولاً پرها به رنگ سفید نقره ای، زرد روشن یا مایل به قرمز هستند.

اگر یک عروسی با تم روستیک یا بوهو برگزار می کنید، پس چمن پامپاس یک ضرورت مطلق است!

تاسیسات پامپاس چمن

در حالی که چمن پامپاس اغلب به دلیل سادگی با تم خنثی آن انتخاب می شود، این چیدمان های عجیب و غریب اینجا هستند تا ثابت کنند که می توان از چمن پامپاس برای افزودن تمام درام مورد نظرتان استفاده کرد. جلوه پردار مطمئناً کمی زرق و برق می‌افزاید، در حالی که هنوز آن حالت بوهو را دارد. اگر نگران بالا رفتن از گل‌های تازه رنگارنگ بودید، علف پامپاس می‌تواند گزینه بهتری باشد، به خصوص اگر عروسی به سبک بوهو لوکس دارید .

دیزاین با چمن پامپاس

دسته گل های علف پامپاس

چند شاخه پر ظریف می تواند لطافت واقعی را به دسته گل عروسی اضافه کند. یا برای شیک مینیمالیستی و بوهو، ما ایده یک دسته گل کامل از انبوهی از علف پامپاس را دوست داریم. در این تصاویر از عروسی های واقعی و عکس های تحریریه ، می بینید که چگونه عروس ها انتخاب کرده اند که در مراسم عروسی خود از علف پامپاس استفاده کنند. چه بخواهید یک دسته گل رنگارنگ داشته باشید و چه به رنگ خنثی پایبند باشید، خیلی خوب کار می کند! اگر عروسی پاییزی دارید، علف پامپاس در دسته گل بر لحن فصلی تأکید دارد.

دیزاین با چمن پامپاس

ستون ها

یک روش مشابه برای نمایش علف پامپاس در ستون ها است! ستون های چمن پامپاس به عنوان دکور راهرو و سفره عقد و همچنین دکور ورودی ها عالی هستند.

ستون گل با گل های نارنجی و قرمز و چمن پامپاهای رنگی با شمع های ستونی سفید و توپ های دیسکو تزیین عروسی ستون های چمنی صورتی رنگارنگ با ژست عروس و داماد در مقابل اسلایدهای رنگارنگ عروس و داماد برای عروسی آسمانی در کنار ستون های علف پامپاس خود می نشینند عروس با لباس عروس بوهو دسته گل نارنجی را در بین دو ستون علف پامپاس در دست گرفته است.

دیزاین با چمن پامپاس

 

چمن پامپاس رنگارنگ

اگر بافت علف پامپاس را می‌خواهید اما رنگ‌های خنثی آن را نه، به سراغ چیزی با کمی هیجان بیشتری بروید. به این ترتیب می توانید آن را روشن و سرگرم کننده نگه دارید، اگر یک مهمانی یا جشن عروسی دارید یا فقط کمی رنگ می خواهید. یا می توانید رنگ های پاستلی را انتخاب کنید تا حال و هوای رمانتیک ملایم تری به روز ببخشید.

دیگر ایده های دیزاین با چمن پامپاس

فرقی نمی‌کند کیک شما باشد، میز وسط یا دکور راهرو، اگر موارد بالا شما را راضی نکرد، ایده‌های دکوری بیشتری داریم. دلیل اینکه ما علف پامپاس را دوست داریم این است که می توان از آن به روش های مختلف برای افزودن مقداری چیز اضافی استفاده کرد.

بروزرسانی: 02/آبان/1402

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *