وقتی شما و شریک زندگی تان در مورد عروسی خود اختلاف نظر دارید، چه کاری باید انجام دهید

اختلاف در برنامه ریزی عروسی می تواند فوق العاده استرس زا باشد. چه زمانی دیگر از شما خواسته شده است که برای 200 نفر از نزدیکترین دوستانتان یک مهمانی برنامه ریزی کنید، در حالی که مقدار زیادی پول خرج می کنید و سعی می کنید همه اعضای خانواده (و همسرتان) را راضی نگه دارید؟ با همه این اتفاقات، این اجتناب ناپذیر است که شما و معشوقه تان در مورد عروسی خود اختلاف نظر داشته باشید.

اختلاف در برنامه ریزی عروسی اجتناب ناپذیر است!

شما همیشه در یک خط باهم قرار نخواهید داشت و گاهی اوقات مشاجره رخ می دهد. اما نکته مهم این است که بتوانید آرایش کنید، به جلو حرکت کنید و در آن سالن با لبخندی واقعی در روز بزرگ قدم بزنید.

وقتی شما وهمسرتان در مورد عروسی تان با هم اختلاف نظر دارید، در اینجا چه کاری باید انجام دهید:

سه چیز مهم را یادداشت کنید

یک راه عالی برای شروع برنامه ریزی عروسی خود در همان صفحه و کمک به شما برای حل اختلافات بعدی، ارائه سه مورد برتر است. به طور جداگانه، هم شما و هم شریک زندگی تان سه چیز مهم را که در عروسی تان مهم است را یادداشت کنید. سپس، لیست ها را با هم مقایسه کنید و سعی کنید یک وجه مشترک به دست آورید.

به عنوان مثال:

فرض کنید شما واقعاً یک مراسم شخصی، غذاهای خوشمزه و یک مکان خنک می خواهید. شریک زندگی شما غذای عالی ، یک عکاس عالی و یک گروه موسیقی زنده می خواهد. بنابراین با هم، شما به دنبال مراسمی هستید که بیانگر داستان منحصر به فرد شما باشد، یک فضای پذیرایی عالی و یک عکاس فوق العاده برای ثبت همه آن. با در نظر گرفتن این اولویت‌ ها، می‌توانید زمان و پول کمتری را صرف چیزهایی کنید که در سه رتبه اول شما قرار نگرفته‌اند، مانند گل‌ها یا لباس‌ها.

سه مورد برتر خود را در نظر داشته باشید و می توانید از بحث و جدل در مورد چیزهایی که برای شما مهم نیستند اجتناب کنید.

اختلاف در برنامه ریزی عروسی

در مورد موضوعات مهم صحبت کنید

راه دیگر برای پراکنده کردن بحث این است که فعالانه درباره برخی از مهمترین موضوعات مهمی که در برنامه ریزی عروسی مطرح می شود صحبت کنید: خانواده و پول . بسیاری از اختلافات عروسی به مسائل مربوط به خانواده (به خصوص زمانی که مال شما نیست!) و نگرانی های مربوط به بودجه خلاصه می شود. بنابراین قبل از اینکه همه چیز از کنترل خارج شود، درباره این موضوعات بزرگ صحبت کنید.

وقتی آماده شدید صحبت کنید

بهترین زمان برای صحبت در مورد برنامه ریزی عروسی زمانی است که هم شما و هم همسرتان آرام و آماده باشید، به خصوص اگر موضوع برنامه ریزی عروسی باشد که با آن مخالف هستید. آخرین کاری که می‌خواهید انجام دهید این است که یک صورت‌ حساب فروشنده عقب افتاده را درست در میانه شام ​​عید نوروز با خانواده خود بیاورید.

وقت کافی بگذارید

حتی اگر هر دو آرام باشید، اختلافات عروسی ممکن است رخ دهد و تشدید شوند. وقتی اختلافات بیش از حد داغ می شود، بهترین کار این است که استراحت کنید. مهم نیست که درباره چه چیزی بحث می کنید، همیشه می خواهید به شریک زندگی خود احترام بگذارید و اجازه ندهید که دعوای شما از مرزها عبور کند.

همچنین ایده خوبی است که به طور کلی از برنامه ریزی عروسی فاصله بگیرید. لازم نیست همه صحبت‌ های شما با همسر آینده‌ تان حول محور گل‌ها، محبت‌ ها و مسایل جانبی بچرخد. مطمئن شوید که به طور منظم از برنامه ریزی عروسی استراحت می کنید تا از زندگی خارج از روز بزرگ خود لذت ببرید. شب‌های قرار منظم «بدون بحث عروسی» را برنامه‌ریزی کنید، زمانی که فقط می‌توانید روی دو نفرتان تمرکز کنید.

به دنبال درک یکدیگر باشید

هنگامی که در میانه نبرد بزرگ بین گل های مروارید و نیلوفرها برای گل های مرکز میز خود هستید، تمرکز بر پیروزی و اثبات نظر خود آسان است. اما قبل از اینکه به بن بست برسید یا وارد یک مسابقه فریاد زدن شوید، یک قدم به عقب بردارید و به دنبال درک اینکه شریک زندگی شما از کجا آمده است.

خودتان را جای آنها بگذارید و سعی کنید مسائل را از دید آنها ببینید. آیا آنها با سنت ها و اعتقادات خاصی بزرگ شده اند؟ آنها همیشه در مورد عشق خود به دیزی صحبت کرده اند؟ بهترین دوست آنها در عروسی خود نیلوفر داشت؟

ریشه مشکل را پیدا کنید

گاهی اوقات اختلاف در برنامه ریزی عروسی در مقابل شما مشکل واقعی نیست. معضل گل ما را در نظر بگیرید. شاید واقعاً در مورد گل های مروارید در مقابل نیلوفرها نباشد. اگر در میانه راه مشاجره می بینید که چرا شریک زندگی تان که به گل ها اهمیتی نمی دهد، بحث را ادامه ندهید.

آماده سازش باشید

اختلاف در برنامه ریزی عروسی، مانند ازدواج، اغلب در مورد سازش است. بنابراین فقط فکر کنید که هر سازشی که در طول برنامه ریزی عروسی خود انجام دهید در واقع تمرین عالی برای ازدواج مادام العمر شما در آینده است.

سازش می تواند به اشکال مختلف باشد. گاهی اوقات شما راه خود را می گیرید و گاهی اوقات شریک زندگی شما به راه خود می رسد. گاهی اوقات شما در وسط ملاقات می کنید و گاهی اوقات با هم یک راه حل خلاقانه جدید پیدا می کنید. نکته این است که هر دوی شما باید آماده سازش باشید. به مسائل مربوط به برنامه ریزی عروسی خود با ذهنی باز و با هدف حل مشکلات با یکدیگر نزدیک شوید – نه اینکه مطمئن شوید راه شما همیشه برنده است.

اختلاف در برنامه ریزی عروسی

هدف بلند مدت را به خاطر بسپارید

هدف در پایان روز عروسی شما چیست؟ این در مورد ازدواج شماست! این رویداد یک روزه عالی خواهد بود، اما فقط یک روز است. این یک جشن و نمادی از رابطه و تعهد مادام العمر شما به یکدیگر است. هر انتخابی که در طول برنامه ریزی عروسی انجام می دهید باید هدف بلند مدت شما را برآورده کند: یک ازدواج عالی.

به خاطر سپردن این هدف زمانی که در حال بررسی نمونه های رنگی دستمال سفره هستید، لیست بی پایانی از فروشندگان را ایمیل می کنید، یا از اعضای خانواده که از پاسخگویی در مهلت مقرر امتناع می کنند، پاسخ های درخواستی را جمع آوری می کنید، دشوار است. اما بسیار مهم است که ازدواج خود را در خط مقدم برنامه ریزی عروسی خود قرار دهید.

بروزرسانی: 4/آبان/1402

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *