چک لیست مهمانی نامزدی ساده برای یک رویداد موفق

نامزدی شما را تبریک می گویم! برنامه ریزی جشن نامزدی راهی هیجان انگیز برای جشن گرفتن ورود به این فصل جدید از زندگی با دوستان و خانواده است. چه در حال برگزاری یک مراسم ساده یا یک مراسم بزرگ باشید، نکاتی وجود دارد که باید هنگام برنامه ریزی یک جشن نامزدی در نظر داشته باشید.

فهرست مهمانان، منو، تزئینات، سرگرمی‌ ها… مطمئن شوید که همه چیز مرتب است. به همین دلیل است که ما این چک لیست جامع نامزدی را برای کمک به سازماندهی شما و اطمینان از موفقیت آمیز بودن جشنتان گردآوری کرده ایم.

نکات برنامه ریزی جشن نامزدی از کارشناسان

با کارشناسان صنعت عروسی در مورد کارهایی که بعد از نامزدی باید انجام داد و بایدها و نبایدهای برنامه ریزی جشن نامزدی صحبت کردیم. در اینجا چیزی است که آنها باید می گفتند.

 1. اعلام جشم نامزدی

قبل از اینکه وارد حالت برنامه ریزی مهمانی شوید، کمی وقت بگذارید تا از درخشش تعهد جدید خود لذت ببرید. این یک لحظه خاص در زندگی شماست و مهم است که آن را گرامی بدارید.

بعد از اینکه به یکدیگر بله گفتید، قبل از اعلام نامزدی خود به خانواده و دوستان، مدتی را برای جشن گرفتن خصوصی اختصاص دهید . ممکن است به یک پیاده روی عاشقانه، لذت بردن از یک وعده غذایی خاص با هم یا گذراندن یک شب در یک هتل مجلل فکر کنید.

برنامه ریزی جشن نامزدی

 1. آن را صمیمی نگه دارید

قبل از نهایی کردن لیست مهمانان، اندازه مکان و اینکه آیا می‌تواند به راحتی تعداد مهمان‌هایی را که در ذهن دارید در خود جای دهد، در نظر بگیرید. همچنین به شخصیت و علایق زوج و مهمانانشان فکر کنید و سعی کنید افرادی را دعوت کنید که از معاشرت با یکدیگر لذت می برند و با هم به خوبی کنار می آیند.

 1. صحبت کنید

در مورد برنامه های آینده خود به عنوان یک زوج گفتگوی آزاد و صادقانه داشته باشید. در مورد اهداف، آرزوها و جدول زمانی آینده خود با هم صحبت کنید. این یک فرصت عالی برای اطمینان از این است که شما در یک مسیر هستید و شروع به برنامه ریزی برای زندگی مشترک خود می کنید.

چک لیست نهایی مهمانی نامزدی

با بودجه شروع کنید

این به شما کمک می کند تا تعیین کنید که چه نوع مهمانی را می توانید بپردازید و تصمیمات خود را در مورد محل برگزاری ، غذا، نوشیدنی و دکور راهنمایی می کند .” دقیقاً مانند بودجه عروسی شما، بودجه جشن نامزدی شما نیز بر آن روز حاکم است.

لیست مهمانان را تعیین کنید

با ایجاد لیستی از افرادی که می خواهید به جشن نامزدی خود دعوت کنید، شروع کنید. اطمینان حاصل کنید که اعضای نزدیک خانواده و دوستان را در نظر بگیرید، با توجه به اینکه چه کسانی باید در آن شرکت کنند تا بتوانید تاریخی را که دوست دارید پیدا کنید. و قانون طلایی لیست مهمانان جشن نامزدی: هرکسی که به جشن نامزدی دعوت می شود باید به عروسی نیز دعوت شود.

برنامه ریزی جشن نامزدی

تاریخ و زمان را تنظیم کنید

تاریخ و زمانی را انتخاب کنید که برای شما و مهمانانتان مناسب باشد—شما نمی خواهید مهمانی فقط شما دو نفر باشد! به این فکر کنید که جشن چقدر به عروسی نزدیک است. اگر با جدول زمانی کوتاهی مانند شش ماه یا کمتر کار می کنید، باید به خاطر داشته باشید که مهمانان در مدت زمان کوتاهی در جشن های عروسی شما شرکت خواهند کرد. انتخاب تاریخ تعطیلات یا تعطیلات آخر هفته می‌تواند به کاهش تعداد دفعاتی که مهمانان مجبور به مرخصی می‌شوند کمک کند، و اگر همه افراد فامیل نزدیک باشند، یک شب هفته برای کاهش هزینه‌ ها عالی است.

مکان را انتخاب کنید

تصمیم گیری در جایی که می خواهید جشن نامزدی خود را برگزار کنید به این معنی است که هم به محل برگزاری و هم به شهر فکر کنید. اگر تمام خانواده شما در دو شهر دورتر زندگی می کنند، این می تواند زمان خوبی برای یک سفر جاده ای سریع باشد. در مورد محل برگزاری، هر چیزی از خانه گرفته تا رستوران عالی عمل می کند. اگر در حال برنامه‌ریزی یک مراسم کوچک هستید، خانه دوستانتان ممکن است محیط مناسبی باشد. برای یک مهمانی بزرگتر، اجاره مکان یا رزرو فضایی در رستوران را در نظر بگیرید.

کارت دعوت بفرست

هنگامی که تاریخ، زمان و مکان را تعیین کردید، برای مهمانان خود دعوت نامه ارسال کنید . اطمینان حاصل کنید که تمام اطلاعات لازم مانند تاریخ و ساعت، اطلاعات پارکینگ یا حمل و نقل و هر درخواست خاص دیگری را درج کرده اید. اگر به فکر میزبانی یک مهمانی همراه با غذا هستید، مطمئن شوید که مکانی برای مهمانان دارید تا از محدودیت های غذایی مطلع شوید. وقتی نوبت به دعوت ‌نامه‌ها می‌رسد، استفاده از یک سرویس دیجیتال را برای صرفه‌ جویی در وقت و هزینه در نظر بگیرید.

منو برنامه ریزی کنید

اگر مهمانی را در خانه کسی برگزار می‌کنید، برای آسان‌ تر کردن کارها، یک آشپز استخدام کنید . به این فکر کنید که شما و مهمان ‌هایتان از چه چیزی لذت خواهید برد، و حتی اگر خودتان آن را انجام می‌دهید، به استخدام یک آشپز فکر کنید تا استرس را از شما دور کند. اگر در رستورانی میزبانی می کنید، احتمالاً منوهای غذاخوری گروهی برای شما خواهند داشت تا منوی خود را از آن بسازید.

تزئینات را انتخاب کنید

دکوراسیون شما نشانه های خود را از موضوع می گیرد، بنابراین ابتدا در مورد آن تصمیم بگیرید. می تواند به سادگی “سیاه و سفید” یا “تمیز و ظریف” باشد، سپس از آن برای انتخاب دکوراسیون خود استفاده کنید. این می تواند شامل بادکنک ها ، گل ها، بنرها و سایر دکورهای مهمانی باشد. اگر احساس می‌کنید از همه گزینه‌های دکور فوق‌العاده غرق شده‌اید، ما پیشنهاد میکنیم : ساده باشید و روی ایجاد فضایی دنج و صمیمی تمرکز کنید.

برنامه ریزی جشن نامزدی

برای سرگرمی برنامه ریزی کنید

سرگرمی بسته به مکان و مدت مهمانی شما متفاوت است. این می تواند شامل مواردی مانند موسیقی، بازی، غرفه عکس و موارد دیگر باشد. اگر در فضای باز هستید، چیدمان یک غرفه عکس احتمالاً دشوار خواهد بود.

یک عکاس استخدام کنید

به دور از اجبار است، اما برای ثبت لحظات خاص جشن نامزدی خود یک عکاس استخدام کنید . عکاسان حرفه ای نه تنها تجهیزات بهتری نسبت به بسیاری از مردم دارند .بلکه تصاویر با کیفیت بهتر در دراز مدت – آنها همچنین به ترکیب بندی و تصاویری که بسیاری فاقد آن هستند توجه دارند. اگر به دنبال صرفه جویی در هزینه هستید، گرفتن عکس های صمیمی از بهترین دوستتان روی دوربین او گزینه وحشتناکی نیست. اما یک عکاس حرفه ای احتمالا می تواند برخی از آن لحظات احساسی شما و نامزد جدیدتان را ثبت کند.

برای مهمانی خرید کنید

هدایای مهمانی راهی عالی برای نشان دادن به مهمانان شماست که از حمایت آنها از مراسم عروسی آینده خود قدردانی می کنید، اما همچنین می تواند یادآوری شیرینی از مراسم باشد. لطف ‌های کوچک می‌تواند راه درازی داشته باشد. حتی گزینه‌ های ساده‌ای مانند زیر لیوانی ‌های شخصی، کیسه‌ای از کوکی‌ ها از رستورانی که مهمانی را در آن برگزار کرده‌اید.

یک جدول زمانی ایجاد کنید

جدول زمانی برای جشن نامزدی شما وجود دارد تا مطمئن شوید که همه چیز به خوبی پیش می رود. احتمالاً به اندازه روز عروسی خود قطعات متحرک نخواهید داشت و کار با مکانی مانند رستوران، بسیاری از تدارکات را از دست شما خواهد گرفت. اما هنوز هم ایده خوبی است که یک برنامه زمانی داشته باشید تا همه در یک صفحه باشند. فراموش نکنید که برای راه اندازی و تمیز کردن زمان در نظر بگیرید!

جزئیات را تأیید کنید

همه جزئیات را چند روز قبل از جشن نامزدی با فروشندگان و مهمانان خود تأیید کنید. آخرین چیزی که می خواهید فرا رسیدن روز است و متوجه می شوید رستورانی که فکر می کرد برای آخر هفته بعد رزرو کرده اید. تاریخ ها، زمان ها و جزئیات سفارش را با هرکسی که به شما در اجرای جشن نامزدی کمک می کند بررسی کنید.

یادداشت های تشکر را ارسال کنید

در نهایت، پس از پایان مهمانی، حتما یادداشت های تشکر را برای مهمانان خود و هر فروشنده ای که به موفقیت این رویداد کمک کرده اند ارسال کنید . این زمان خوبی است تا در مورد اینکه چه چیزی خوب عمل کرده و چه کارهایی را برای جشن عروسی بعدی خود انجام می دهید، فکر کنید.

بروزرسانی: 27/آبان/1402

نوشته های مشابه

16 دیدگاه در “برنامه ریزی جشن نامزدی

 1. ندا گفت:

  خیلی ایده های خوبی بود ممنونم

  1. شعبانی گفت:

   سلام و عرض ادب تشکر از حضور شما و دیدگاهتون. شاد و خوشبخت باشید دوست عزیز

 2. مهرنوش گفت:

  من برای مراسم ها چه نامزدی عقد عروسی همش اونقد استرس داشتم یادم نمیاد چطور گذشت

  1. شعبانی گفت:

   سلام و عرض ادب تشکر از حضور شما و دیدگاهتون. شاد و خوشبخت باشید دوست عزیز

 3. شراره گفت:

  بهترینی شما
  توی ایده .برنامه ریزی .غذا
  زیبایی باغ همه چییییز

  1. شعبانی گفت:

   سلام و عرض ادب تشکر از حضور شما و دیدگاهتون. شاد و خوشبخت باشید دوست عزیز

 4. حنانه گفت:

  برنامه ریزی برای یه مراسم کلا سخته من ک همه رو سپردم ب تشریفات

  1. شعبانی گفت:

   سلام و عرض ادب تشکر از حضور شما و دیدگاهتون. شاد و خوشبخت باشید دوست عزیز

 5. سپیده گفت:

  پاییز امسال نامزدیمون هست توی باغ شماااا خیلی هیجان دارم😍😍

  1. شعبانی گفت:

   سلام و عرض ادب تشکر از حضور شما و دیدگاهتون.
   باعث خوشحالی ما هست. شاد و خوشبخت باشید دوست عزیز

 6. حمیده گفت:

  مرسی از مجموعه خوبتون. عروسی ما پارسال بود همه چیز بهترین حالتی که میتونست باشه

  1. شعبانی گفت:

   سلام و عرض ادب تشکر از حضور شما و دیدگاهتون. شاد و خوشبخت باشید دوست عزیز

 7. Rayhoon گفت:

  چه نکته های خوبی . عالیه

  1. شعبانی گفت:

   سلام و عرض ادب تشکر از حضور شما و دیدگاهتون. شاد و خوشبخت باشید دوست عزیز

 8. پری گفت:

  منی که عاشق رنگ مشکی ام. حتی میگم لباس عروسم هم کاش مشکی بود خخخخ

  1. شعبانی گفت:

   سلام و عرض ادب تشکر از حضور شما و دیدگاهتون. شاد و خوشبخت باشید دوست عزیز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *