برنامه ریزی جدول زمانی عکاسی عروسی باید چگونه باشد؟چقدر زمان برای عکاسی نیاز است؟

در حالی که بخش‌ های بزرگی از روز نیاز به جدول زمانی خاصی برای عکاسی ندارند (مثلاً اکثر عکاسان برای پذیرایی به رویکرد مستند روی می‌آورند). قطعاً لحظات کلیدی در طول روز وجود دارد که در آن زمان مناسبی را کنار بگذارید. زیرا عکاس شما می تواند حالات خنک و تصاویر شگفت انگیزی را برای شما ایجاد کند تا به گذشته نگاه کنید. برنامه ریزی جدول زمانی عکاسی عروسی از همه لحاظ اهمیت دارد. در ادامه مرحله به مرحله درباره این موضوع صحبت میکنیم.

آماده شدن (1.5-2 ساعت)

این به شما زمان می‌دهد تا از لباس/کت و شلوار و هر جزئیات احساسی یا فوق‌ العاده‌ای که در آن استفاده کرده‌اید عکس بگیرید (عطر، لوازم جانبی، هر چیزی که با خود حمل می‌کنید فکر کنید). این به عکس‌ها (و شما) این فرصت را می‌دهد که به طور طبیعی لحظاتی را باز کنند، چه این که روی کاناپه بنشینید و با افراد مورد علاقه‌تان بچرخید، یا حتی اگر آن لحظات آرام تنهایی، نفس کشیدن و همه چیز را در خود داشته باشید. اگر به سبک مستند برای عکاسی علاقه دارید و از ثبت واقعیت لذت می برید، فضا در صبح بسیار کلیدی است.

آخرین مرحله قبل از رفتن به جشن

این زمان همچنین به عکاسان این امکان را می دهد که لحظاتی را که وسایل خود را برای روز به تن می کنید به شکلی آرام و طبیعی ثبت کنند. شما باید در حین این اتفاق احساس آرامش، راحتی و خاص بودن داشته باشید، نه اینکه برای گرفتن عکس عالی تحت فشار باشید. این معمولاً یکی از آخرین مراحل قبل از بیرون رفتن از در است و اغلب اوقات ممکن است همه چیز پشت سر بگذارد، و همه دیوانه ‌وار عجله کنند تا وسایل خود را تهیه کنند – و آن لحظات و زمانی که مستند می‌شوند عجله می‌کنند. مطمئن شوید که از قبل برنامه‌ ریزی کرده‌اید تا عکاس شما زمان داشته باشد تا بهترین نور و ترکیب بندی را پیدا کند و آن لحظات واقعی ظاهر و مستند شود.

برنامه ریزی جدول زمانی عکاسی

نگاه اول (10-15 دقیقه) 

در برنامه ریزی جدول زمانی عکاسی لحظاتی مثل نگاه اول سزاوار فضایی برای نفس کشیدن هستند. شما نمی خواهید چیزی در جدول زمانی خود به مانند چک لیستی از چیزهایی که از سر راهتان خارج شود احساس کنید. این در مورد حضور است. بنابراین، در حالی که آشکارسازی فیزیکی ممکن است تنها یک ثانیه طول بکشد، عکاس شما هنوز به زمان نیاز دارد تا شما را به نقاط مربوطه‌تان برساند، دی جی «آهنگ شما» را بزند و حال و هوای نگاه اول عروس و داماد را تنظیم کند، تا لحظه‌ای که اتفاق می‌افتد و زمان را ثبت کند. به عقب برگردید تا شما دو نفر فضایی برای در آغوش گرفتن لحظه داشته باشید، همدیگر را چک کنید و تمام آغوش ها و بوس ها را مخفیانه انجام دهید (در حالی که دوربین با عصبانیت از راه دور کلیک می کند).

جلسه زوج  (1 تا 1.5 ساعت)

بالاخره می توانید با شریک زندگی خود ارتباط برقرار کنید و با آن خلوت کنید!  وقتی زوج ها می شنوند که این جلسه باید بیش از یک ساعت طول بکشد، اغلب اظهار نظر می کنند که به نظر طولانی است! اما زمانی که روز فرا می رسد، و این یک پایان در جلسه زوج آنهاست. آنها متوجه می شوند که زمان چقدر سریع گذشت .در اینجا دلیل این است که 1-1.5 ساعت زمان بسیار خوبی برای کنار گذاشتن وقت زوجین باهمدیگر است.

عکاسان نمی‌خواهند تنها با چند عکسی که شبیه مراسم جشن برگزار می‌کنند، کار را تمام کنند. برای عکاس شما مهم است که زمان لازم برای پرورش و خلق لحظات طبیعی و همچنین زمانی را داشته باشد. تا با ژست گرفتنی که شما را فوق العاده باحال به نظر می‌رساند و انرژی زیبای شما را به نمایش می‌گذارد، راحت باشد.

بسیاری از جادوها در لحظه‌های میانی اتفاق می‌افتند، و اینجاست که اعلان‌ها و جوی آرام وارد بازی می‌شوند.

ممکن است زوج ها (و حتی عکاسان) 10 تا 15 دقیقه طول بکشد تا خود را با دوربین گرم کنند یا وارد یک شیار خلاقانه شوند!

عکس های جشن عروسی (45 دقیقه – 1 ساعت) 

اگر عکاس شما کاربلد باشد، نمی‌خواهد که شما عکس‌های خسته‌کننده، کلی، کپی/پیست داشته باشید. آن را به یک مهمانی تبدیل کنید! زمانی که با ساقدوش های خود هستید، فضایی برای خلاقیت داشته باشید. تا گالری پویاتر و تجربه ای سرگرم کننده از معاشرت با بهترین های خود داشته باشید.

کنار گذاشتن 45 دقیقه تا 1 ساعت واقعاً به این تعادل اجازه می دهد و به عکاسان زمان می دهد. تا تمام آن عکس های گروهی سنتی را نیز تهیه کنند. نکته دیگری که باید در نظر داشته باشید. مشاجره کردن گروه‌ های بزرگی از مردم با هم برای عکس گرفتن و قرار دادن همه در یک صفحه می‌تواند مدتی را نیز به خود اختصاص دهد.

برنامه ریزی جدول زمانی عکاسی

عکس های خانوادگی (15 تا 30 دقیقه)

در اکثر موارد، عکاسان برای کارآمد بودن، اعضای خانواده را در داخل و خارج از عکس ها فراخوانی می کنند. مطمئن شوید که اعضای خانواده‌تان از قبل می‌ دانند که برای عکس‌ ها مورد نیاز هستند.

این عکس‌ ها می‌توانند خیلی رسمی‌ تر به نظر برسند، اما وقتی با نزدیکان خود هستید از خودتان بودن خودداری نکنید. در نهایت، اینها عکس‌ های شما هستند، بنابراین اگر درست به نظر می‌رسد. مادرتان را در آغوش بگیرید، یا نزدیک شوید و برای عکس‌ های گروهی بزرگ استراحت کنید. 

نکته مهم : 30 دقیقه قبل از مراسم خود را کنار بگذارید. این به عکاس شما این فرصت را می‌دهد تا از جزئیات عکس‌ها (گل‌ها، دکور و غیره) مراقبت کند. مهمان‌ها را مستند کند و برنامه‌ ریزی کند. که وقتی در نهایت به آن راهرو می‌روید و آن عهد را رد و بدل می‌کنید کجا خواهند ایستاد!

بروزرسانی: 4/آبان/1402

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *