اهمیت گل های عروسی شما

گل ها بیان بصری عشق و شادی هستند. اهمیت موضوع یا تم گل های عروسی بسیار مهم است. در حالی که گل ها در طول سال ها از نظر معنی و هدف تغییر کرده اند، اما هنوز هم توانایی انتقال پیام عروسی یک زوج را به خانواده و دوستان خود دارند.

گل سرخ

تنها استثنای این ارتباط گل در حال تغییر، گل رز قرمز است. مطلقا هیچ چیز در مورد عاشقانه رز قرمز تغییر نکرده است. ممکن است رنگ شور، قرمز، در ادامه این اهمیت نقش داشته باشد. گل رز قرمز برای همیشه عاشقانه است.

عطر مسحورکننده گل رز، و نحوه باز شدن گلبرگ های آن در هنگام شکوفه دادن، بخشی از رمز و رازی است که گل رز منتقل می کند. بیننده هرگز نمی داند گل رز چگونه باز می شود و شکل نهایی آن چگونه خواهد بود.

گل همیشه بهار

یک عروسی سنتی هندی شامل گل همیشه بهار است. این گل توسط پرتغالی ها در قرن شانزدهم به سواحل هند آورده شد. گل همیشه بهار بومی دنیای جدید آن زمان بود و گل مقدس آزتک ها بود. از آنجایی که گفته می شود گل همیشه بهار دارای خواص جادویی و دارویی است، جای تعجب نیست که آنها مورد علاقه مطلق زوج های هندی برای عروسی خود هستند.

گل همیشه بهار درخشان با رنگ می ترکد و نشان دهنده انرژی خورشید است. آنها نشاط و انرژی را به هر جشنی، به ویژه عروسی می آورند. در هند، گل همیشه بهار در طول قرن ها اهمیت مذهبی و عبادی پیدا کرده است.

گل های عروسی

از طرف دیگر

اگر به دنبال حسی مدرن و مینیمالیستی هستید، از گل همیشه بهار نیز می توان برای رسیدن به آن جلوه استفاده کرد. در تصویر زیر، گل همیشه بهار حضور پر جنب و جوش خود را حفظ کرده و در عین حال پیامی کاملا متفاوت از نسخه مجلل بالا را منتقل می کند. بسته به تم و سبک شما، از همان گل ها می توان به شکل های متفاوتی استفاده کرد تا ظاهر دلخواه شما را به نمایش بگذارد.

گل ها زمینه ای از گرما، زیبایی و رنگ را برای هر عروسی ایجاد می کنند. آنها را می توان به روش های بسیار خلاقانه برای عروسی در فضای باز نیز استفاده کرد. ظاهر گرمسیری برای عروسی یک موضوع بسیار دوست داشتنی است. رسمی بودن عروسی‌ های سنتی را حذف می‌کند و به مهمانان می‌ گوید که اجازه دهند سرگرمی در کنار این زوج جشن بگیرد.

بسته به فرهنگ

گل ها در سراسر جهان می توانند معانی و اهمیت متفاوتی داشته باشند. بیایید به عنوان مثال به هیبیسکوس نگاه کنیم. مراسم عروسی هندو یا پوجا از گل های هیبیسکوس استفاده می کند زیرا گل مورد علاقه خدای محبوب گاناپاتی است. در آمریکای شمالی هیبیسکوس به معنای همسر یا زن کامل است. و در دوران ویکتوریایی، دادن هیبیسکوس به این معنی بود که هدیه دهنده زیبایی ظریف گیرنده را تصدیق می کرد. گل های هیبیسکوس همچنین به عنوان یک جریان ثابت محبت آمیز در سراسر بدن و روح در هنگام استفاده در رایحه درمانی شناخته شده است.

این تصویر خیره‌کننده در زیر میخک و هیبیسکوس با برگ‌ های نارگیل است که به عنوان علف استفاده می‌شود. دکور اینجا به گونه ای ایجاد شده است که مانند یک پرده چمن استوایی با رنگ های قرمز و صورتی روشن در سرتاسر ظاهر می شود.

گل‌ها ما را مانند موسیقی فراتر از دسترس کلمات می‌برند. و این زیباترین اهمیت گل عروسی شماست.

5 راه برای صرفه جویی در هزینه گل های عروسی

1- گل های ارزان قیمت را جایگزین کنید

یکی از راه‌های صرفه‌جویی در هزینه این است که مایل باشید گل‌های عروسی ارزانتر را جایگزین کنید. به عنوان مثال، ادریسیاها که بزرگ و زیبا هستند، گران هستند و زمانی که از آب خارج می شوند (مخصوصا در روزهای گرم) به سرعت پژمرده می شوند. شما می توانید با گلی به نام Commercial Mum، شکوفه ای به اندازه مشابه داشته باشید. این نصف هزینه است و آنها به خوبی از آب خارج می شوند. شما می توانید همان ظاهر و احساس را در یک دسته گل تقریباً با نصف قیمت بدست آورید!

2- از دوستان و خانواده خود کمک بگیرید

از دوستان و خانواده خود برای چیدن گل ها و چیدمان گل ها در محل مراسم و پذیرایی کمک بخواهید. فروشنده برای هر تحویلی که باید انجام دهد از شما هزینه می‌گیرد، مانند رفتن گل به خانه عروس، محل برگزاری مراسم ، محل پذیرایی و غیره. همچنین هزینه‌هایی برای راه‌اندازی و برداشتن هر مکان در روز عروسی وجود دارد. اگر بتوانید با به خدمت گرفتن عزیزانتان در این هزینه ها صرفه جویی کنید، می توانید از بودجه گل عروسی خود صرفه جویی کنید.

3- چیزهای کوچک را فراموش نکنید

یکی از بزرگترین اشتباهات بودجه ای که می توانید مرتکب شوید این است که برای هزینه های اضافی یا غیرمنتظره ی گل عروسی کمی جا تکان نگذارید. به عنوان مثال، بوتون‌ ها و کرج‌ های اضافی برای اعضای دیگر خانواده/دوستان، تاج گل برای دختران، گلبرگ‌ های رز برای پرتاب کردن، دسته گل پشتیبان عروس ، و غیره. چیزهای کوچک می‌توانند جمع شوند  و هزینه ها را بالا ببرند.

4- اما روی دسته گل عروس تمام هزینه لازم را بگذارید

روی  دسته گل عروس صرفه جویی نکنید! این روز بزرگ شماست – باید دسته گلی را که می خواهید داشته باشید. به علاوه، در بسیاری از تصاویر دیده خواهد شد پس اهمیت بالای دارد. همچنین ایده خوبی است که برای دسته گل پشتیبان مقداری پول خرج کنید فقط در صورتی که اتفاقی برای دسته اول بیفتد.  هر چیزی ممکن است اتفاق بیفتد.

5- خوبی ها و بدی های پینترست

عکس‌ هایی را در پینترست انتخاب کنید، این به شما کمک می‌کند پالت رنگ و تم/دیدایش را ایجاد کنید . با این اوصاف، Pinterest می تواند بهترین دوست و بدترین دشمن شما باشد. برای ایده‌ها و الهام‌ بخشی عالی است، اما بسیاری از این تصاویر در عین زیبایی که به نظر می‌رسند، می‌توانند بسیار گران باشند. منعطف باشید؛ شما می توانید با بودجه ای که می خواهید ظاهر مورد نظر خود را بدست آورید.

بروزرسانی: 4/آبان/1402

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *