آیین های عروسی از سراسر جهان

آیین های عروسی هر کشور یا حتی هر شهر با شهر دیگر متفاوت است.اما به این منظور نیست که افراد به خاطر این تفاوت ها نتوانند باهم ازدواج کنند.عشق فراتر از این تفاوت ها است. بیایید با آن روبرو شویم – عروسی ممکن است به طور خاص روی یک روز متمرکز شود، اما در واقعیت، نماد شروع زندگی مشترک یک زوج است. به همین دلیل، در حالی که همه ما می دانیم لباس، کیک و محل برگزاری از عناصر مهمی هستند، گاهی اوقات این آیین ها و سنت های عروسی است که در مراسم آورده می شود که می تواند بیشترین تأثیر را داشته باشد و آن را برای عروس و داماد شخصی تر کند.

تشریفات

فرقی نمی‌کند کشوری برای عروسی‌ های مذهبی، عروسی‌ های خانوادگی بزرگ، یا حتی عروسی‌ های متفاوت شناخته شده باشد، بسیاری از فرهنگ‌ ها در سرتاسر جهان سنت‌های خاص خود را در رابطه با روز عروسی دارند و این که چگونه مراسم چه ازدواجی را تنظیم می‌کند. برای زن و شوهری که زندگی مشترکشان را شروع می کنند، معنی دارد. 

یک روز خاص که باید با نزدیکترین و عزیزترین دوستان و خانواده خود به اشتراک بگذارید، همه این آیین ها هر کدام نمادی منحصر به فرد از اتحاد بین خانواده ها هستند و آنها را گرد هم می آورد تا برای زوج در روز عروسی و بعد از آن آرزوی موفقیت کنند.

منظور این آیین ها چیست

بیشتر آیین ها با توجه به این مناسبت از نظر نمادین و بصری بسیار زیبا هستند. به عنوان مثال، در فیلیپین، دو کبوتر سفید در پایان عروسی آزاد می شوند تا نمادی از یک ازدواج عاشقانه و موفق باشند. اما این فقط  مرتبط به این کشور نیامده است. در واقع، کبوترها به طور سنتی همیشه مفاهیمی با صلح و زندگی ابدی داشته اند . که هر دو ویژگی هایی هستند که شما می خواهید برای یک ازدواج شاد آرزو کنید!

 آیین های عروسی

سایر آیین ها ممکن است کاملاً واضح به نظر نرسند، اما پیام آنها به همان اندازه واضح است. عجیب‌ترین مراسمی که تحقیقات ما کشف کرده است، آیین کنیا است که از پدر عروس می‌خواهد بر سر و سینه عروس تف بریزد – گفته می‌شود برای او خوش شانسی می‌آورد. برخی از آنها پیام هایی هستند که درس هایی نمادین از زندگی زناشویی آینده را ارائه می دهند. آئین آلمانی شکستن بشقاب ها و پاک کردن آنها پس از آن نشان دهنده چالش هایی است که این زوج در طول مسیر با آنها روبرو خواهند شد و با آنها مقابله خواهند کرد. کسانی که اعتقاد معنوی دارند می دانند که خود کوبیدن ارواح شیطانی را نیز دفع می کند. برخی از کشورهای آفریقایی پریدن از روی جارو را ترویج می‌کنند که به موجب آن هر کسی که بالاترین پرش را داشته باشد، تصمیم‌گیرنده خانواده است. ریسک واقعاً بالایی وجود دارد!

آیین های عروسی

تشریفات برای مهمانان

وقتی در عروسی هستید، مسلماً حسادت  نسبت به زوج خوشبخت می تواند پیش بیاید. در جامعه‌ای که همه ما تلاش می‌کنیم آن یک نفر را پیدا کنیم، در حالی که مناسبت شادی او فرصتی برای شماست تا برای دوستانتان آرزوی خوشبختی کنید، اما برای یک مهمان مجرد ممکن است کمی سخت باشد. بسیاری از آیین ها این افراد را در ذهن دارند! در انگلستان، عروس دسته گل خود را پرتاب می کند، نمونه ای از این دست! هر کس آن را بگیرد می گویند نفر بعدی است که ازدواج می کند. به طور مشابه، در پرو، کیک حاوی روبان هایی پخته می شود که منجر به جذابیت و حتی یک حلقه ازدواج تقلبی می شود. افسانه می گوید که زنی که این را بیرون بکشد نیز بعدی خواهد بود!

آیا باید آیین های عروسی را باور کنیم؟

هر عروسی نشان دهنده یک سفر شخصی بین دو نفر است. برای بسیاری از مردم، این آیین ها و باورها ذاتی فرهنگ آنهاست و به نشانه احترام و قدردانی از تاریخ آنها انجام می شود. اگر متوجه شدید که به یک عروسی بین‌المللی دعوت شده‌اید، حتماً به آداب و رسوم آن روز احترام بگذارید. و تلاش کنید تا در جایی که به آن دعوت شده‌اید شرکت کنید.

بروز رسانی: 8/آذر/1402

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *